Kurzemes Vārds

14:00 Sestdiena, 11. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Centrālajā slimnīcā veidos kapelu

Kristīne Pastore

Lai spriestu par garīgās aprūpes dienesta izveidi un kapelāna štata vienības iedibināšanu Centrālajā slimnīcā, vakar uz turieni izbraukuma sēdē devās Liepājas domes Reliģisko lietu komisijas pārstāvji. Viņi iepazinās ar šim dienestam paredzētajām telpām un runāja par dažādām niansēm, kas saistītas ar šā dienesta izveidi.

Centrālās slimnīcas valdes priekšsēdētāja Dzintra Litavniece sarunā ar Reliģisko lietu komisijas pārstāvjiem uzsvēra, ka slimnīcā ārstējas cilvēki no visa Kurzemes reģiona. Patlaban notiek dievkalpojumi, taču tie nav regulāri. Slimnīcā izvēlētas divas telpas kapelāna darba vietas izveidošanai. Tajās nepieciešams profilaktiskais remonts, lai telpas pielāgotu garīgās aprūpes dienesta vajadzībām. Turklāt, lai darbs noritētu veiksmīgi un slimnieki būtu apmierināti, uzmanīgi jāizvēlas piemērota persona šim amatam.

Reliģisko lietu komisijas locekļi apskatīja telpas un atzina, ka tās ir piemērotas kapelai. Lai to būtu ērti apmeklēt gan pacientiem, gan viņu tuviniekiem, kapelu iecerēts izvietot trešajā stāvā. Pēc skiču izstrādāšanas precizēs gan telpu remonta, gan iekārtojuma izmaksas. Tāpat komisijas locekļi ierosināja izsludināt pieteikšanos uz kapelāna amata vietu draudzēs. Garīgās aprūpes dienestu slimnīcā varētu izveidot pusgada laikā.