Kurzemes Vārds

18:38 Pirmdiena, 13. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Aptur Jeļenas pagrīdes biznesu

5.februārī ap pulksten trijiem dienā Pašvaldības policijas Analītiskā dienesta darbinieki Dzintara ielā 86 konstatējuši, ka 1939.gadā dzimušās Jeļenas K. dzīvoklī ierīkota īsta ļergas noliktava. Policijas preses sekretāre Ineta Mikute pastāstīja, ka kundze sava mājokļa virtuvē glabājusi divas trīs litru tilpuma burkas un divas 0,5 litru tilpuma pudeles ar 7 litriem nelegālā alkohola, kā arī 18 divu litru tilpuma pudeles ar 36 litriem nelegālā alkohola. Kopumā Jeļenas dzīvesvietā konfiscēti 43 litri pagrīdes grādīgās dziras. Bet pret pašu biznesmeni uzsākta lietvedība par nelegālā alkohola glabāšanu.

Valsts policijas darbinieki ļergas glabātāju pieķēruši Krūmu ielā 8. Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse informēja, ka 5.februārī dažas minūtes pirms pulksten četriem dienā likumsargi atklājuši, ka 1965.gadā dzimusī Iveta savā dzīvesvietā nelikumīgi glabā pašdarināto. Konfiscēti 10 litri ļergas. Arī uzsākta lietvedība.

Braucot dzērumā, apgāž auto

Pēdējo dienu laikā vairāki šoferi, ignorējot likumu, sēdušies pie stūres kunga prātā. Vienā gadījumā notikusi avārija, kurā cietuši cilvēki.

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse pastāstīja, ka negadījums ar cietušajiem noticis 6.februārī 15 minūtes pirms vieniem naktī. 1983.gadā dzimušais Oskars vadījis automašīnu "Opel Vectra" pa Ganību ielu. Viņš nebija izvēlējies drošu braukšanas ātrumu, kā arī nebija ņēmis vērā ceļa apledojumu, tāpēc nenovaldīja spēkratu un krustojumā ar Jauno ostmalu iebrauca grāvī. Auto apgāzies. Cietušas piecas personas. Ar dažādām traumām Liepājas Centrālajā slimnīcā nogādāts automašīnas vadītājs, kā arī pasažieri – 1983., 1976., 1984. un 1983. gadā dzimuši vīrieši. Otrdien no rīta četri cietušie bija atlaisti ārstēties mājās, bet vienam kāds laiks būs jāpavada slimnīcā. Turklāt pēc negadījuma izrādījies, ka Oskars pie stūres bija sēdies bez auto vadīšanas tiesībām un ar alkohola reibuma pazīmēm. Policijā par notikušo uzsākts kriminālprocess.

5.februārī neilgi pēc vieniem dienā negadījumu izraisījis 1934.gadā dzimušais Miervaldis Krists, bez vadīšanas tiesībām vadot automašīnu "Honda Concerto". Braucot pa Apšu ielu, krustojumā ar Kungu ielu viņš nebija ņēmis vērā ceļa zīmi "Dodiet ceļu" un izraisījis sadursmi ar "VW Passat", kuru 1977.gadā dzimušais Sergejs vadījis pa Kungu ielu dzērumā – viņa izelpā alkometrs uzrādījis 1,92 promiles. Cilvēki šajā negadījumā, par laimi, nav cietuši.

Tajā pašā dienā neilgi pēc pieciem pēcpusdienā 1958.gadā dzimušais Pāvels dzērumā (2,67 promiles) vadījis automašīnu "Mazda 626" pa Flotes ielu. Viņš nebija izvēlējies drošu distanci un uztriecās priekšā stāvošai automašīnai "BMW 730", kura savukārt, inerces dzīta, uzbrauca priekšā stāvošajam džipam "BMW X–5". Arī šajā sadursmē cietušo nav.

Notriec gājēju

5.februārī mūsu pilsētā atkal cietis gājējs. Ap pulksten diviem dienā automašīnas "Opel Kadet" 1962.gadā dzimusī vadītāja, braucot pa K. Ūliha ielu, nebija ņēmusi vērā luksofora dzelteno signālu un uzbraukusi 1996.gadā dzimušai gājējai, kura šķērsoja K.Ūliha ielu, degot luksofora zaļajam signālam. Cietusī meitene nogādāta Centrālajā slimnīcā, kur mediķi viņai konstatējuši ķermeņa sasitumus.

Aiznes kabeļus

5.februārī ap pulksten 11 SIA "Mūrnieks" teritorijā, Krūmu ielā, aizturēts 1962.gadā dzimušais Igors, kurš tiek turēts aizdomās par zādzību. Izlaužot caurumu piebūves sienā, ļaundaris iekļuvis telpās un nozadzis metināmā aparāta kabeļus 10 metru garumā. Zaudējumus precizē.

Glabā nelegālas zivis

5.februārī ap pustrijiem dienā akciju sabiedrības "Kursa" zivju apstrādes kompleksā, Roņu ielā 8, likumsargi pārbaudes laikā konstatējuši, ka saldētavā uzglabā 408 iepakojumus ar dažādām saldētām zivīm bez izcelsmes dokumentiem.

Taranē žogu

Ziema joprojām turpina pārsteigt braucējus. 5.februārī dažas minūtes pirms astoņiem no rīta Drāšu ielā 5, iebraucot akciju sabiedrības "Liepājas metalurgs" teritorijā, 1952.gadā dzimušais transportlīdzekļa "DAF XF 105" ar piekabi vadītājs nebija izvēlējies drošu braukšanas intervālu un iebraucis žogā. Bet Medzes pagastā 1966.gadā dzimusī "Mitsubishi Outlander" vadītāja, braucot pa Ventspils – Grobiņas autoceļu, 82.kilometrā nebija izvēlējusies laika apstākļiem atbilstošu ātrumu, nenovaldīja spēkratu, iebrauca grāvī un apgāzās. Cilvēki nav cietuši.

Nosvilst vagoniņš

5.februārī neilgi pirms astoņiem no rīta ugunsgrēks izcēlies Grobiņas pagastā. Ievu māju teritorijā dedzis celtnieku vagoniņš. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādes inspektore Rita Seļezņeva pastāstīja: kaut arī nelaimes vietā ieradušies ugunsdzēsēji gan no Grobiņas, gan Liepājas, izdeguši 8 kvadrātmetri – no koka būvētais un ar skārdu apšūtais vagoniņš nodedzis. Ugunsgrēka izcelšanās iemeslu noskaidro Valsts policijas darbinieki.

Vagoniņš pieder bijušajam Liepājas Rajona padomes priekšsēdētājam un tagadējam Grobiņas Pagasta padomes priekšsēdētāja vietniekam Modrim Ekšteinam. Viņš "Kurzemes Vārdam" neslēpa, ka cietis zaudējumus. Vagoniņš atradies viņa saimniecības teritorijā pie dīķiem. M.Ekšteins ir pārliecināts, ka tas aizdedzināts no iekšpuses. Kad ieradušies glābēji, degošā vagoniņa durvis bijušas vaļā. Saimnieks uzskata, ka tās atlauzušas personas, kas vēlējušās sasildīties. "Nepatīkami jau, protams, ir, bet liela skāde nav radīta," atzina M.Ekšteins un piebilda, ka atriebība tā, viņaprāt, nav bijusi: "Man ir vairāk draugu."

Aizdedzina kafejnīcu

3.februārī daļēji nodegusi kafejnīca "Saules" Peldu un K.Ūliha ielas stūrī. Tiek pieļauts, ka notikusi ļaunprātīga dedzināšana.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādes inspektore Rita Seļezņeva "Kurzemes Vārdam" pastāstīja, ka glābēji izsaukumu saņēmuši 3.februārī pulksten 3.20. Kad ugunsdzēsēji ieradušies nelaimes vietā Peldu ielā 54, degusi kafejnīcas "Saules" ārsiena, bēniņi un daļa jumta. Izdeguši 60 kvadrātmetri būves. Ugunsgrēks likvidēts tikai pussešos no rīta.

Uguns izcelšanās iemeslus noskaidro Valsts policija. Taču R.Seļezņeva norādīja, ka šajā gadījumā, visticamāk, notikusi ļaunprātīga dedzināšana, jo sācis degt pie mājas ārsienas vietā, kur nav elektrības vadu.

Kafejnīcas līdzšinējā īpašniece Mirdza Šupiņa "Kurzemes Vārdam" skaidroja, ka kafejnīca kopš 1.februāra slēgta. Jau 25.janvārī parakstīts pārdošanas līgums ar kādu privātpersonu. Jau pērn pieņemts lēmums par īpašuma pārdošanu, jo telpas kafejnīcai bijušas par šauru. Tagad sakarā ar pārcelšanos uz plašākām telpām kafejnīca pārdota.

M.Šupiņa ir pārliecināta, ka notikusi ļaunprātīga dedzināšana. Ugunsnelaimi pamanījuši apsardzes firmas "Spīdola" darbinieki, ar kuriem saimniecei bija noslēgts līgums. Viņi arī izsaukuši ugunsdzēsējus. Saimniece nelaimes vietā ieradusies ap pusčetriem no rīta, kad ēka jau bijusi liesmās. Nopietnus zaudējumus liesmas nav nodarījušas. Iekštelpas uguns nav bojājusi. Daļēji izdeguši bēniņi un jumts, kā arī sabojāta ārsiena. "Ļaundari atkritumu konteineru, kas atradās pie dienesta ieejas, pārstūmuši pie ieejas durvīm un tur arī aizdedzinājuši. No rīta, gaismā bija redzams, ka no konteinera pāri palikuši tikai riteņi," teica M.Šupiņa. Īpašums ir apdrošināts SIA "Balva". Saimniece bēdājas, ka kāds acīmredzot uz viņu turējis ļaunu prātu. Draudi gan nekad iepriekš neesot izteikti, taču logi kafejnīcai gan tikuši izsisti.