Kurzemes Vārds

06:41 Otrdiena, 14. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Būvniecības koledža ir nepieciešama
Uldis Pīlēns, akciju sabiedrības "UPB" prezidents

Vērtēju pozitīvi to, ka 2007.gada septembrī Liepājā darbu sāks būvniecības koledža, par ko konceptuāli vienojusies Izglītības un zinātnes ministrija, Liepājas pašvaldība, Rīgas Tehniskās universitātes Liepājas filiāles vadītāji, arhitekti un uzņēmēji. Paredzēts, ka koledžā varēs iegūt pirmā līmeņa augstāko profesionālo izglītību programmā "Būvdarbu vadītājs".

Pilsēta šobrīd ir izaugsmes stadijā, kas neapšaubāmi turpināsies ievērojamu laiku. Attīstība saistīta arī ar būvniecības apjomu pieaugumu un arvien intensīvākām aktivitātēm šajā jomā. Pieaugot apjomiem, kvalitātes prasībām un virzoties uz modernām tehnoloģijām, palielinās pieprasījums pēc būvniecības speciālistiem ar labu izglītību, pirmais posms no kuriem ir būvdarbu vadītāji.

Līdz šim Liepājā, pieaugot būvniecības apjomiem, bija izjūtams kvalificētu speciālistu trūkums, tāpēc koledžas atvēršana būs nozīmīgs solis visas pilsētas attīstībā. Varam būt gandarīti, ka visas puses ir ieinteresētas aktīvi līdzdarboties, lai studenti varētu sākt mācības jaunizveidotajā koledžā jau šā gada septembrī.

Iniciatīva par koledžas izveidi nāca no pilsētas pašvaldības, konkrēti – no domes priekšsēdētāja pirmās vietnieces Silvas Goldes. Pašvaldībai ir jāreaģē elastīgi uz tirgus pieprasījumu un jāsagatavo zinoši speciālisti, kas nepieciešami Liepājā un ne tikai te. Turpmāk sadarbībā ar ministriju tiks risināti jautājumi par piedāvātās programmas saturu, par mācībspēkiem, par studentu prakses nodrošināšanu un citiem būtiskiem jautājumiem.