Kurzemes Vārds

11:52 Trešdiena, 3. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika 7. februārī

1927.
"Sveši vienmēr labāk novēro un redz Liepājas bagātības," raksta "Kurzemes Vārds" un turpina: "Ar Bernātu paviljona uzbūvi iesākas jauna dzīve, jau pagājušajā gadā daži ārzemnieki pārliecinājušies, ka Bernāti ir pirmklasīgs kūrorts ar nākotni. Tagad kāds Rēveles profesors ieteicis Bernātus vairākiem saviem pacientiem, no kuriem viena kundze jau uzturas Bernātu paviljonā. Arī kāds Rīgas lielrūpnieks ieradies Bernātos, lai iegūtu atpūtu un jaunus spēkus. Bernātiem kā veselības avotam nākotnē būs liela nozīme."

Divas dienas pēc kārtas latviešu biedrības nama zālē ar lekciju "Laulības psiholoģija" uzstājas Dr.fil.Teodors Celms.

Liepājas valde atvēlējusi līdzekļus pilsētas slimnīcai ratiņu iegādei, ar kuriem smagi slimos un gulošos slimniekus no palātas pārvest uz vannas istabu.

1937.
Izglītības nodaļas vadītājs A.Ozoliņš aicinājis uz kopīgu sapulci pilsētas pamatskolu pārziņus, lai pārrunātu bērnu svētku sarīkošanu pavasarī. Visu pamatskolu skolēnu kopīgus svētkus nolemj sarīkot 13.jūnijā Karostā. Atlikumu no šiem svētkiem nolemts ziedot Liepājas atbrīvošanas piemineklim.

Liepājas Apgabaltiesa savā rīcības sēdē nolēmusi pēc pusotra gada soda izciešanas pārmācības namā ievietot drošības ieslodzījumā uz 5 gadiem 36 gadus veco recidīvistu Pāvilu Šmatovicu.

1947.
Apbalvojumi daudzbērnu mātēm Liepājā: ar ordeņa "Mātes slava" 3. pakāpi apbalvota Anna Maksimova, viņa dzemdējusi un uzaudzinājusi 7 bērnus. Ar "Mātes medaļas" 1. pakāpi apbalvota Alvīne Rugēvice, kura dzemdējusi un izaudzinājusi 6 bērnus, bet "Mātes medaļas" 2. pakāpi saņēmušas Katrīna Gūža, Maija Orbe, Irma Tomševica un Emīlija Venskeviča. Viņas dzemdējušas un uzaudzinājušas piecus bērnus. Visas apbalvotās mātes ir mājsaimnieces.