Kurzemes Vārds

11:19 Sestdiena, 6. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā februārī

1927.gadā
Kaut arī pilsētu un apkārtni klāj bieza migla, Liepājas ezerā notiek sacensības ledusburāšanā. Vairākas jahtas nokavē sacensību sākumu, jo nevar atrast starta vietu. Uzvar Sveiļa vadītā jahta "Pikols".

1937.gadā
Kurzemes meistarsacīkstēs grieķu–romiešu cīņā atsaucība maza – piedalās tikai sporta biedrības "Olimpija" cīkstoņi, un to līmenis ir vārgs. Prese atceras, ka kādreiz Liepājai bijuši pat Baltijas meistari – Eglītis, Vītiņš, Grava.

1947.gadā
Notiek bokseru pārbaudes sacensības, lai noteiktu pilsētas izlasi mačam pret Ventspils izlasi. Speciālisti pārsteigti, cik laba stāja un droši uzbrukumi ir jauniņajam Imantam Enkūzim. Pēc vairākiem gadiem, jau dzīvojot Rīgā, viņš kļuva par PSRS čempionu.

Latvijas meistarsacīkstēs basketbolā sievietēm Rīgā tiekas abas līderkomandas – Liepājas "Daugava" un LVU. Pateicoties galvenokārt Zentas Puiķes precīzajiem metieniem, liepājnieces uzvar ar 17:16.

1957.gadā
Sporta komiteja aicina pieteikties visus, kuri vēlas, piedalīties semināros un kļūt par sabiedriskiem sporta instruktoriem vai tiesnešiem. Diemžēl atsaucība ir maza.

1967.gadā
Sākas Liepājas meistarsacīkstes hokejā. Tajās piedalās 8 komandas un spēles notiek divos laukumos – Raiņa parkā un Zvejnieku alejas galā, aiz "Dinamo" stadiona.

Sporta biedrības "Daugava" meistarsacīkstēs vieglatlētikā telpās Rīgā labus panākumus gūst liepājnieki, komandu vērtējumā izcīnot 3.vietu, bet individuāli iegūstot sešas godalgotās vietas. Divās disciplīnās pirmajā trijniekā iekļūst Rita Antipina.