Kurzemes Vārds

10:39 Sestdiena, 6. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Par dzīvās un augošās kultūras izstādi Karostā
Indra Imbovica

No februāra līdz pat jūnijam galerija "K. Māksla?" Karostā kļūs par interaktīvas, procesā bāzētas izstāžu zāles – mākslas eksperimentu telpu, informēja kultūras svētku "LabiChampi" organizētāji.

Tajā tiks darināti un būs apskatāmi dažādi ar dzīvo un augošo sēņu kultūru saistīti objekti: video darbi, organiskās arhitektūras skices un idejas, grafikas darbi, apģērbu zīmološanas darbnīcas eksperimentālie brīnumi, kā arī dažādi audio materiāli. Tādējādi apmeklētājiem būs iespēja izsekot slepeniem sēņošanas maršrutiem gan Karostas vidē, gan tuvākā un tālākā apkārtnē. Ikviens apmeklētājs varēs izstāstīt savus sēņošanas piedzīvojumus, dalīties zināšanās par sēņu kultūru. No februāra otrās puses galerijā darbosies arī sēņu TV. Sēņu interesenti un par sēnēm jūsmojošie mākslinieki laipni lūgti līdzdarboties. Ar laiku izstāde augs un mainīsies, vieni darbi nomainīs citus, tie saplūdīs vai, tieši otrādi, šķelsies utt.

No 19.februāra galeriju apdzīvos franču arhitektūras studentu jaunrades darbnīca, ko vadīs arhitektu un mākslinieku apvienība "Exyzt" no Parīzes, kas nodarbosies ar urbānās kultūras izpēti un veidos arhitektoniski mākslinieciskus objektus.

Augošās izstādes kulminācija – dzīvās un augošās kultūras svētki "LabiChampi" notiks no 1. līdz 3. jūnijam, kad "Franču pavasara jauno mediju programmas ietvaros", kas tiek organizēta sadarbībā ar 9.jauno mediju festivālu "Māksla + komunikācijas" militārās arhitektonikas, urbānā dizaina un dzīvās dabas krustpunktā, Liepājas Karostā notiks Francijas arhitektu un mākslinieku kolektīva "Exyzt" un kultūras un informācijas centra "[email protected]" veidotās mākslas instalācijas un izstādes – objekta "Sēņu jumts" svinīgā atklāšana topošajā Karostas Mākslas centra ēkā (Cēsu rotas ielā 2). Līdz šim augošās izstādes tapšanu un jaunrades darbnīcas atbalsta "Exyzt", "Passerelle V", "[email protected]" un Liepājas domes Kultūras pārvalde.


Informācijas diena akadēmijā

Liepājas Pedagoģijas akadēmijā 10.februārī notiks Informācijas diena, kuru atklās aktu zālē pulksten 11. Tajā interesenti varēs iegūt informāciju par studiju iespējām akadēmijas piedāvātajās 46 studiju programmās, arī par divām jaunajām pamatstudiju programmām – "Jauno mediju māksla" un "Biroja administrēšana" un jauno maģistra studiju programmu "Karjeras konsultants", akadēmijas uzņemšanas noteikumiem un kredīta iespējām. Pēc tikšanās zālē varēs aprunāties ar studiju programmu direktoriem, lai uzzinātu vairāk par interesējošo studiju programmu. Klātesošie saņems arī jaunos informatīvos materiālus par akadēmijas studiju piedāvājumu.


Ārvalstu 14 studenti akadēmijā

Liepājas Pedagoģijas akadēmijā mobilitātes programmā "Socrates /ERASMUS" februārī ierodas 14 studenti – 3 studentes no Klaipēdas Universitātes, 4 studentes no Šauļu Universitātes (Lietuva), 6 studentes no Elblongas augstskolas (Polija), kā arī viena Mākslas universitātes studente no Rumānijas.


Kā jāmaksā par gāzi

Tāpat kā iepriekšējos gados, "Latvijas gāze" jau beidz izsūtīt abonentiem paziņojumus par patērētā kurināmā ikmēneša samaksu. Vienlaikus veikts pārrēķins tiem, kas par gāzi maksāja avansā, neņemot vērā paaugstināto tarifu. Tagad kubikmetrs dabasgāzes sadzīves sektorā maksā 17 santīmu. Patērētājiem atkal piedāvāts avansa samaksas variants un attiecīgais gada paziņojums. Tas ir pat izdevīgāk, jo tādā gadījumā noteikta atlaide vienas abonēšanas maksas apmērā un vēl var ietaupīt banku ieturēto komisijas naudu.


"Namejs" iekļauts NATO pretmīnu vienībā

Kopš 14.janvāra Nacionālo bruņoto spēku Jūras spēku flotiles mīnu meklētājs "Namejs" atrodas 1. pastāvīgās NATO pretmīnu vienības sastāvā un uzsācis aktīvo kuģošanu kopā ar citiem šās vienības kuģiem. Jūras spēku štāba preses un informācijas virsniece Iveta Kraule pastāstīja, ka mīnu meklētājs uzturējies Vācijā, Noištatē, kur piedalījies mācībās "Ugunsgrēks uz kuģa", "Cilvēks ūdenī", pretgaisa aizsardzības mācībās un kuģa formāciju treniņos. Tagad "Namejs" devies uz Norvēģiju, uz Bergenas ostu, tas pretmīnu vienības sastāvā atradīsies līdz 29.maijam.


Tūrisma stendi apskatāmi visu diennakti

Liepājas reģiona Tūrisma informācijas biroja logos uzstādīti jauni informācijas stendi. Tās ir divas pilsētas kartes, kurās atzīmēti galvenie tūrisma objekti, naktsmītnes un ēdināšanas iestādes un kuras turpmāk būs apskatāmas visu diennakti. Tūrisma informācijas biroja projektu un marketinga speciāliste Kristīne Galdika pastāstīja, ka kartes uzstādītas, lai atvieglotu Liepājas viesu piekļuvi informācijai un palīdzētu orientēties pilsētā. Jebkurā diennakts laikā ikvienam būs iespēja kartē sameklēt vēlamo vietu un nokļūt tajā pat tad, ja birojs savu darba laiku būs beidzis.


Centrālā slimnīca resertificēta

Centrālā slimnīca saņēmusi Labklājības ministrijas Veselības statistikas un medicīnas tehnoloģiju valsts aģentūras Atbilstības novērtēšanas departamenta izsniegto sertifikātu par atbilstību Latvijas Republikas Ministru kabineta noteikumiem "Par obligātajām prasībām ārstniecības iestādēm un to struktūrvienībām". Komisija veica pārbaudi visās slimnīcas klīniskajās nodaļās. Slimnīcas resertifikācija notiek ik pa pieciem gadiem, taču komisijai ir tiesības arī pēc gada pārbaudīt slimnīcas atbilstību sertifikātam.


Ūdenslīdēji trenēsies Norvēģijā

No 11. līdz 23. februārim Tromso pilsētā Norvēģijā norisināsies apvienotās ūdenslīdēju–atmīnētāju mācības EODEX, informēja Jūras spēku štāba preses un informācijas virsniece Iveta Kraule. Tajās piedalīsies septiņi Nacionālo bruņoto spēku Jūras spēku flotiles ūdenslīdēji–atmīnētāji. Mācību mērķis ir trenēt, apmācīt un izvērtēt daudznacionālo NATO spēku ūdenslīdēju niršanas spējas aukstumā.


Alberta Caunes sirdslieta – pilskalni

Pie lasītājiem ceļu sākusi Alberta Caunes grāmata "Rietumkursas zaļi zeltainie mājokļi", tās apakšvirsraksts – "1960.gada vasaras elpa". Grāmata iespiesta Liepājas Pedagoģijas akadēmijas izdevniecībā "LiePA", vāka mākslinieki ir Indra Vorobjova un Imants Liepiņš. Priekšvārdā autors raksta: "Šis ir atvilktnes darbs – to liecina sacerēšanas gads. Senču pilskalni ir mana sirdslieta. Tie pauž ilgo brīves posmu pirms 13.gadsimta, ko krustneši varmācīgi pārtrauca. Valdzinoša viela latvju tautas pastāvēšanai, par ko daudz jādomā arī šodien." Grāmatā apdzejoti dažādi novada pilskalni.


"DRUVAS Spēkavota līgā" uzvar liepājnieks

J.Čakstes 10.vidusskolas 9.klases audzēknis Agnis Šihts uzrādījis vienu no labākajiem sporta normatīvu rezultātiem sava vecuma grupā "DRUVAS Spēkavota līgā", kurā piedalās piecas Latvijas reģionu skolas. Par to informējusi "Fazer maiznīcas" mārketinga vadītāja Kristīne Grīnberga. Viņa uzsvērusi, ka maiznīcai Liepājā izvērtusies veiksmīga sadarbība gan ar 10.vidusskolu, gan ar Pilsētas domi. Pavasarī ieplānots atbalstīt skolēnu talku Jūrmalas parkā. "DRUVAS Spēkavota līgas" mērķis ir veicināt skolēnu veselību un fizisko attīstību visā Latvijā. 2005.gada sākumā "Fazer maiznīca" noslēdza sadarbības līgumus ar skolām Liepājā, Jelgavā, Ogrē, Rēzeknē un Daugavpilī. Tās regulāri saņem sporta inventāra dāvinājumu, un tajās notiek draudzības sporta spēles ar Latvijā pazīstamu profesionālo sportistu piedalīšanos.


Parādu dēļ izsola dzīvokļus

Kurzemes Apgabaltiesas tiesas izpildītāja Agnese Biķe pēc prasību izskatīšanas oficiāli izsludinājusi divu dzīvokļu izsoli Liepājā. Viens no tiem ir trīsistabu mājoklis Sakņu ielā 2, otrajam ir divas istabas, tas atrodas T.Breikša ielā 28. Tie novērtēti attiecīgi par 29 tūkstošiem un 12 tūkstošiem latu. Izsole paredzēta 21.martā.