Kurzemes Vārds

21:09 Sestdiena, 28. novembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Goda viešņas "Sniegbaltītes skolas" pirmizrādē

Indra Imbovica

Vakar Liepājas teātrī, 52 gadus pēc leģendārā radio iestudējuma, pirmizrādi Ivara Lūša režijā piedzīvoja "Sniegbaltītes skola".

Savulaik speciāli Maskavas Leļļu teātrim rakstīto Georgija Landaua un Grigorija Tepļicka muzikālo lugu 1954.gadā latviešu valodā tulkoja Anna Bauga, radioiestudējumu režisēja Anastasija Stepulāne, bet lomās iejutās tādas latviešu teātra granddāmas un vienlaikus arī Latvijas Radioteātra elite kā Vera Singajevska, Velta Skurstene, Maiga Grīnberga. Visas trīs cienījamās mākslinieces bija arī goda viešņas Liepājas teātra pirmizrādē. Aizsteidzoties notikumiem priekšā, jāteic, ka tas bija jauks pārdzīvojums ne tikai pašām skatuves māksliniecēm, bet arī košā un dzīvespriecīgā jauniestudējuma ansamblim un, protams, pašiem mazajiem skatītājiem, kuriem bija tā unikālā iespēja aci pret aci tikties ar šīm leģendārajām personībām.

Ar šo raidlugu izaugušas trīs paaudzes, un, kad pirmizrādē atskanēja dziesmiņa "Grieziet ceļu putni, zvēri, vilki, lapsas, pūces, jēri, Miška skolā kad iet…", zāli pāršalca sajūsmas kliedzieni. Izrādās, arī šodienas mazajiem skolnieciņiem šī melodija nav gluži sveša. Droši vien tāpēc, ka 2004.gada decembrī tika izdots leģendārā radio iestudējuma "Sniegbaltītes skola" pusgadsimta jubilejas albums ar tādu pašu nosaukumu, kurā bez pašas raidlugas iekļautas arī iestudējuma dziesmu kaverversijas tādu populāru mūziķu izpildījumā kā Ozols, Dons, Lily, Agnija Greiziņa, Chilli, Normunds Rutulis, Ance Krauze, Jānis Stībelis un Ilona Stepanova no grupas "Eolika".

Izrādes starpbrīdī mazos skatītājus sagaidīja vēl viens pārsteigums. Proti, pati Sniegbaltīte ar visiem saviem skolēniem – zvēriņiem un Meža vectēvu iznāca skatītāju foajē un sniedza autogrāfus uz speciāli sagatavotām lapiņām ar izrādes tēliem.

Nobeigumā Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks ar pirmizrādi sveica "Sniegbaltītes skolas" ansambli, visas trīs goda viešņas un arī Ivaru Lūsi, ne tikai kā jauniestudējuma režisoru, bet arī ar sekmīgi aizvadītajām simts dienām direktora postenī.

Vairāk par izrādi "Sniegbaltītes skola" lasiet laikraksta "Kurzemes Vārds" rītdienas numurā.