Kurzemes Vārds

14:42 Trešdiena, 19. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Brīvbrīdis

Visa sākums ir doma. Labā sākums – laba doma

Nevienam nebūs jaunums, ka tieši domas ļoti iespaido mūsu nākotni un dzīvi kopumā. Taču cik daudz ir cilvēku, kas to ikdienā aizmirst? Vai arī, mazvērtības kompleksa mocīti, visu redz tikai un vienīgi drūmos toņos. Tēlaini izsakoties, domas ir mūsu dzīves būvmateriāls.

Notici un uzvari!

Ja neticēsiet pats sev, savām spējām un iespējām, kāpēc gaidīt, lai jums uzticētos citi? Labas domas un ticība sev nebūt nav kāda absurda filozofiska kategorija, bet gan reāli iespējama lieta. Ir tik daudz vingrinājumu, kas palīdz celt pašapziņu, domājot pozitīvi par sevi pašu un savām spējām, ka atliek tikai pamēģināt. Vācu psihologi iesaka pavisam vienkāršus vingrinājumus. Katru rītu, pieejot pie spoguļa un tajā skatoties, dariet to labā noskaņojumā un vispirms uzsmaidiet sev! Varbūt jums ne viss, ko redzat atspulgā, patīk, taču neviens cilvēks vēl nav piedzimis perfekts un nevainojams. Iemācieties sev patikt, to ik pa brīdim klusībā atkārtojot. Tas tiešām ir svarīgi, jo harmonija ar sevi ir pašapziņas un veiksmes pamats. Tā ir ļoti patīkama sajūta, ka cilvēks pats sevi var uzlūkot ar prieka pilnām acīm, nevis ar žēlīgu nopūtu, kas gandē dzīvi tikai viņam pašam.

Tu to labi paveici!

Līdzīgi var rīkoties arī sarežģītās situācijās. Ko jūs teiktu labam draugam, ja viņam būtu atgadījies kas slikts un neparedzēts? Pareizi, jūs viņu censtos iedrošināt un uzmundrināt. "Tu tiksi ar to galā! Tu varēji nokārtot citas lietas, un arī šī nebūs izņēmums! Turies!" Tieši tāpat jūs varat atbalstīt arī pats sevi, tam noticot. Un neaizmirstiet –nekļūdās jau tikai tas, kurš neko nedara! Ja jums kaut kas ir labi izdevies, jūs sevi varat paslavēt un justies lepns. Psihologi pat iesaka pašam sev pateikt vārdus: "To tu labi paveici! Tas ir vienreizēji!" Jūs pats sev esat labs un uzticams draugs, tādēļ nežēlojiet uzslavas un labus vārdus. Tie stiprina gluži kā ūdens malks izslāpušu ceļinieku, turklāt ar labiem panākumiem ceļ pašapziņu.

Katrai jaunai idejai kaut daļēji, taču ar pozitīvas domāšanas palīdzību var ieprogrammēt veiksmi. Sliktās domas, ka iecerētais vai jau iesāktais varētu arī neizdoties, nemaz neielaidiet sevī. Labāk atrodiet 10 iespējamās rīcības stratēģijas un pierakstiet tās.

Melnā josla nav bezgalīga

Ir ļaudis, kas vienmēr ar prieku citiem stāsta un sūkstās par savām neveiksmēm un slimībām. Psihologi atzīst, ka ir tāda cilvēku grupa, kam upura loma šķiet pati jaukākā, un viņi nekā cita savā dzīvē nemaz nevēlas. Lai kādas grūtības rastos, nevajag aizmirst, ka tām atkal sekos labas dienas. Tas ir tāpat kā dabā – pēc ziemas vienmēr nāk pavasaris. Tā vietā, lai pastāvīgi justos bezspēcīgs un izmisis, pamēģiniet saskatīt kaut niecīgāko cerības stariņu! Vismaz pacentieties atcerēties iepriekšējos panākumus, ko esat sasniedzis, un tādā veidā stipriniet savu pašapziņu. Koncentrējieties un mēģiniet saskatīt pašu labāko, ko no katras sarežģītās situācijas iespējams izspiest. Labāk veltiet laiku, meklējot risinājumus tā vietā, lai radušos neveiksmi izklāstītu visai pasaulei. Lai nu kā, vismaz enerģija nebūs izšķiesta velti. Un atcerieties – vienmēr ir bijušas un būs situācijas, kuras mainīt nav cilvēka spēkos. Tādēļ, lai ļaunums būtu vismazākais, pamēģiniet izmainīt savu attieksmi. Un, kad nebaltās dienas pagājušas, akceptējiet tās. Ar savām kļūdām un neveiksmēm, kā arī ar cilvēkiem, kas pret jums nav izturējušies labi, noslēdziet pamieru(vismaz domās)! Tikai tad, ja pāri darītajiem pratīsiet piedot, jūs izdziedināsiet rētas savā dvēselītē. Turklāt gan sev, gan arī citiem jūs pasniegsiet lielu dāvanu, ja neielaidīsiet apziņā atriebīgas domas. Tās sagandē ne tikai garu, bet arī veselību.

No vācu preses materiāliem sagatavojusi Lāsma Ģibiete