Kurzemes Vārds

16:52 Trešdiena, 29. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Pieķer nelikumībās
Ita Cērmane

Gan Pašvaldības policijas, gan Valsts policijas darbinieki 6.februārī mūsu pilsētā uzgājuši nelegālā alkohola rūpalu. Vienā vietā likvidēta rūpnīciņa ar ievērojamu daudzumu velna dziras.

Ap pulksten pieciem dienā, pārbaudot saņemto informāciju par nelegālā alkohola tirdzniecību Genādija Ļ. individuālajā uzņēmumā "LAN", Zvejnieku alejā 4/8, Pašvaldības policijas Analītiskā dienesta darbinieki konstatējuši, ka 1957.gadā dzimušais Genādijs sargu mājā uzglabā vienu 1,5 litru tilpuma pudeli un trīs 5 litru tilpuma tvertnes ar nelegālo alkoholu, informēja policijas preses sekretāre Ineta Mikute. Genādijam konfiscēti 15,5 litri nelegālā alkohola, uzsākta lietvedība par tā uzglabāšanu.

Valsts policijas darbinieki šajā dienā pieķēruši divus cilvēkus, kas veikuši pagrīdes rūpalu. Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse pastāstīja, ka ap pulksten diviem dienā Siļķu ielā 16 konstatēts, ka 1931.gadā dzimusī Marija savā dzīvoklī glabā 35 litrus brāgas. Bet ap pusčetriem dienā Spīdolas ielā 4 atklāts, ka 1956.gadā dzimusī Valentīna nelikumīgi glabā 15 litrus kandžas un 530 litrus brāgas. Arī gadījumos šķidrums konfiscēts, pret likumpārkāpējiem uzsākta administratīvā lietvedība.

Lauž mugurkaulu

6.februārī pulksten 21.15 Valsts policijas darbinieki saņēmuši informāciju, ka Liepājas Centrālās slimnīcas Traumatoloģijas nodaļā nogādāts kāds 1973.gadā dzimis vīrietis, informēja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse. Mediķi viņam konstatējuši divu mugurkaula skriemeļu un rokas spieķa kaula lūzumu. Likumsargi noskaidrojuši, ka vīrietis Siļķu ielā 25 nokritis no 3.stāva balkona. Policija turpina izmeklēt notikušo.

Taranē policijas roveru

6.februārī dažas minūtes pēc pulksten 11 Siena ielā pie 26.nama 1974.gadā dzimusi automašīnas "Mazda" vadītāja, braucot atpakaļgaitā, nebija pārliecinājusies par manevra drošību un sadūrusies ar stāvošu Liepājas Policijas pārvaldes operatīvo transportlīdzekli "Rover 216 SLI".

Nespēj novaldīt automašīnas

Ziemais ceļš un ātrums turpina testēt autobraucējus – 6.februārī šo iemeslu dēļ mūspusē notikuši vairāki negadījumi. Ap pulksten 12, braucot Liepājā pa Cukura ielu, 1985.gadā dzimušais automašīnas "Ford Sierra" vadītājs nebija pareizi izvēlējies ātrumu un izraisījis sadursmi ar diviem spēkratiem – "Ford Fiesta" un "Fiat Brava". Sadursmē cietušo nav.

Īsi pirms vieniem dienā 1967.gadā dzimušais automašīnas "Mitsubishi Carisma" vadītājs, braucot Sakas pagastā pa Ventspils – Grobiņas autoceļu, 64.kilometrā nebija pareizi izvēlējies ātrumu un iestūrējis grāvī. Vadītājs nogādāts Liepājas Centrālajā slimnīcā.

Cieš Dobeles rajonā

Otrdien ap pusastoņiem no rīta nopietns satiksmes negadījums noticis Dobeles rajonā, Rīgas – Liepājas šosejas 55.kilometrā. Sadūrušās automašīna "Opel Astra", kuru vadījis 1969.gadā dzimis vīrietis, un kravas automašīna "Iveco", kuru vadījis 1956.gadā dzimis vīrietis. Negadījumā cietis vieglās automašīnas vadītājs, kas ar dažādām traumām nogādāts slimnīcā. "Kurzemes Vārda" rīcībā ir informācija, ka cietušais ir liepājnieks.

Neizdodas glābt ievainotu gulbi

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādes darbinieki 6.februārī drīz pēc pulksten vieniem dienā saņēmuši izsaukumu uz Dzirnavu ielu. Kāds satraucies liepājnieks ziņojis, ka kanālā iepretim klubam "Fontaine Palace" atrodas ievainots gulbis. Glābēji laivā piekļuvuši ievainotajam putnam un to nogādājuši veterinārārsta Dzintara Tīda klīnikā.

Dz.Tīds "Kurzemes Vārdam" atzina, ka jaunajam gulbim bijusi ļoti nopietna trauma – spārna vaļējs lūzums. "Lai tā salauztu kaulu un aptuveni 10 centimetrus izdzītu no miesas, triecienam jābūt ļoti spēcīgam," skaidroja dakteris. Viņš uzskata, ka putns traumu, visticamāk, guvis, saskrienoties ar braucošu automašīnu. Šajā gadījumā diemžēl putnu glābt nav bijis iespējams: "Vienīgā iespēja bija gulbi iemidzināt, lai atvieglotu tā ciešanas," atzina Dz.Tīds. Viņa aprūpē šoziem ugunsdzēsēji nogādājuši jau vairākus gulbjus.

Meklē pazudušu sievieti

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvalde lūdz iedzīvotāju palīdzību. Policija meklē 1976.gadā dzimušo Oksanu Ševčuku, kura izgāja no savas dzīvesvietas Liepājā, Turaidas ielā 9, un joprojām nav atgriezusies, kā arī nav sniegusi informāciju par savu atrašanās vietu. Sievietes pazīmes: kalsnas miesas būves, augums 158 līdz 160 centimetru, tumši, īsi mati. Bija ģērbusies melnā ādas virsjakā, melnbrūnās džinsa biksēs, gaiši zilā džemperī, gaiši brūnā cepurē, melnos puszābakos. Ja kādam ir informācija par pazudušās iespējamo atrašanās vietu, policija lūdz zvanīt pa tālruni 3404531, 3404533, 3404502, 3404602 vai vērsties personīgi policijā.

Avārijas dēļ paralizēta tramvaja satiksme

Trešdien ap pulksten vieniem dienā Brīvības ielā netālu no akciju sabiedrības "Liepājas metalurgs" administrācijas ēkas sadūrās automašīnas "Mitsubishi" un "BMW". Negadījuma vietā "Kurzemes Vārds" novēroja, ka "Mitsubishi" vadītājs, izdarot labo pagriezienu, lai nogrieztos šķērsielā, aizbrauca priekšā "BMW", kādēļ notika sadursme. Policijā norādīja, ka patlaban vēl nevar precīzi norādīt, kurš no vadītājiem bijis sadursmes vaininieks. To noskaidro.