Kurzemes Vārds

04:53 Trešdiena, 22. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Bizness

Top "Rietumu krasts"
Sarmīte Pelcmane

SIA "MIG Holdings" uzsācis jauna projekta – "Rietumu krasts" – attīstību Dienvidrietumu mikrorajonā. Šis ir pirmais tik liela apjoma jaunu dzīvokļu projekts Liepājā. Jau šā gada nogalē ekspluatācijā plānots nodot pirmos 34 dzīvokļus, informēja SIA "MIG Holdings" biroja vadītāja Ilze Dilēviča.

Jaunais dzīvojamo māju komplekss izvietosies pie Klaipēdas un Vaiņodes ielas krustojuma – 250 metru attālumā no jūras. Vairākos 3 un 4 stāvu ēku korpusos tiks uzbūvēti komfortabli 2–5 istabu dzīvokļi (51 līdz 220 kvadrātmetru platībā), vairāki no tiem būs divlīmeņu. Ēkās paredzēts izbūvēt pazemes autostāvvietas.

"Rietumu krasta" projektā paredzētas vairākas būvniecības kārtas, kopumā tiks uzbūvēti aptuveni 250 dzīvokļi, kā arī tirdzniecības centrs 4000 kvadrātmetru platībā. Projekta mērķis ir radīt ērtu dzīvesvietu harmoniskā vidē pie jūras. Apkārtnē atrodas labi attīstīta infrastruktūra – tuvu pieejams pilsētas sabiedriskais transports, skola, bērnudārzs, tirdzniecības centrs "Sala XL". Projektā paredzēta teritorijas labiekārtošana – apzaļumošana, bruģēti laukumi un celiņi, iespēja ērti piebraukt ar auto, bērnu rotaļlaukums, dīķa krastmalas sakārtošana.

Ēkas veidotas arhitektoniski interesantas un izteiksmīgas, īpaši akcentējot terases un balkonus ar koka un stikla detaļu savijumiem to risinājumos. Dzīvokļi tiks piedāvāti ar balto apdari – koka pakešu logi, dzīvokļa ārdurvis, gala apdarei sagatavotas starpsienas, griesti un grīdas, santehnikas un elektrības izvadi, līdz dzīvoklim ievilkti telefona, interneta un kabeļtelevīzijas vadi, modernas ārējās un iekšējās komunikācijas. Ēkās paredzēta autonomā gāzes apkure un efektīva siltumizolācija, tādējādi maksimāli samazinot maksu par komunālajiem pakalpojumiem. Ēkas būs aprīkotas ar apsardzes un ugunsdrošības signalizāciju un namruni.

"Rietumu krasta" dzīvokļu tirdzniecība sākusies februārī – pašlaik 20 procentu dzīvokļu jau rezervēti. Ar dzīvokļu pārdošanu nodarbosies SIA "Nekustamie īpašumi "Māja"".

"Pie pašreizējām dzīvokļu cenām vecajās daudzdzīvokļu mājās un to uzturēšanas un komunālo izmaksu pieauguma perspektīvām ilgtermiņā to zemās energoefektivitātes dēļ ir skaidrs, ka daudzi cilvēki izvēlēsies pārdot savu veco dzīvokli un iegādāties jaunu dzīvokli sakārtotā vidē. To uzskatāmi pierāda arī to klientu motivācija, kuri jau ir rezervējuši dzīvokli projektā "Rietumu krasts"", uzskata SIA "MIG Holdings" valdes priekšsēdētājs Aigars Kesenfelds.