Kurzemes Vārds

09:40 Ceturtdiena, 23. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Bez starptautiskiem sakariem neiztikt
Ligita Pudža, Liepājas domes Ārējo sakaru un protokola daļas vadītāja

Šis gads Liepājas pašvaldībai atkal ir sācies ar jaunu starptautisku kontaktu dibināšanu – mēneša sākumā pašvaldības, uzņēmēju pārstāvju un sporta dzīves organizatoru delegācija atgriezās no vizītes Kaļiņingradā, savukārt pie mums viesojās Darmštates pārstāvji. Tas viss notiek, savstarpēji sadarbojoties, jo starptautiskā sadarbība ir neatņemams darbības aspekts jebkurā līmenī, sākot no privātiem sakariem, līdz pat sadarbībai valdību līmenī. Šī sadarbība veicina investīciju ieplūšanu, tehnoloģiju pilnveidošanu, kvalifikācijas celšanu, pieredzes apmaiņu dažādās jomās un daudz ko citu. Turklāt šis process ir abpusējs. Gribu uzsvērt, ka šīs starptautiskās attiecības vienlaikus ir arī iespēja popularizēt Liepāju.

Protams, ka svarīgi ir starptautiskie sakari jebkurā līmenī un katra iestāde vai organizācija tos dibina arī pati, bet Liepājas dome vienmēr ir gatava dot arī savu ieguldījumu. To apliecina kaut vai dažādie domes atbalstītie projekti, no kuriem daļa attiecas tieši uz starptautisko sakaru veidošanu un attīstīšanu. Un šis atbalsts skar ne tikai lielos uzņēmumus, to dažādos projektos var saņemt arī pavisam nelielas organizācijas.

Un vēl es gribu akcentēt to, ka pašvaldība, pirms pieņemt kādu sadarbības piedāvājumu un doties vizītē vai uzņemt viesus pie sevis, vispirms rūpīgi izvērtēt šo piedāvājumu. Runājot par iesākto sadarbību ar Kaļiņingradu, jāuzsver, ka būtiski bija tas, ka šai sadarbības iespējai atsaucās tieši uzņēmēji – acīmredzot viņi saskata ekonomiska rakstura iespējas šajā pilsētā. Bet runājot par Darmštati, abu pilsētu sadraudzība ilgst gandrīz jau 15 gadu, un šo gadu laikā Liepājai ir patiešām daudz ieguvumu.