Kurzemes Vārds

15:12 Otrdiena, 25. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 11. un 12. februārī

1927.
Latvijā ir likums, kurš atļauj attiecīgām mežsaimniecībām pārdot lauciniekiem mežā kokus par 5 procentiem no meža vērtības. Šo iespēju naski izmanto Nīcas un Pērkones pagastu zemnieki. Viņi iepērk kokus par zemu maksu it kā savu saimniecību vajadzībām, jaunu ēku celšanai, veco labošanai. Taču, lai kokus tiešām šādi izmantotu, daudzi ved tos uz Liepāju un par daudz augstāku cenu pārdod koktirgotājiem. Kāds Pērkones pagasta zemnieks par valsts cenu nopircis 100 baļķu, 90 tas jau atvedis uz Liepāju, bet saimniecības uzlabošanai mājās atstājis 10 tā sauktās cūku priedes.

1937.
Pirms kāda laika no radioaparātiem Jaunliepājas iedzīvotāju dzīvokļos sāka nākt skaņas, kas līdzīgas ložmetēja šaušanas troksnim. Radiofona ierēdņi noskaidro, ka traucējumus rada Jankelsona ratu darbnīca Esperanto ielā, kur ierīču nepilnību dēļ 7 elektromotori izstaro elektromagnētiskos viļņus. Arī pēc pārbaudes darbnīcas īpašnieks traucējumus nenovērš. 3.iecirkņa miertiesnesis Mendeli Jankelsonu soda ar 20 latiem vai sešām dienām arestā. Otra raidstacija darbojusies Hiršhorna darbnīcā, Brīvības ielā, kur elektromagnētiskos viļņus izstarojuši 5 motori. Arī viņš traucējumus nav novērsis. Sods – 10 latu vai 3 dienas arestā.

15.maija nama zālē notiek slavenā Dana – Daniļevska salonkora no Varšavas dziedoņu koncerts. Plašo programmu veido 4 daļas, no kurām viena veltīta klasiķu darbiem. Parējās ir populāras un jaunas dziesmas, intīmās dziesmiņas un džezs. Dziedoņi dzied poļu, krievu, vācu, angļu un latviešu valodā, kurā izpilda dziesmu "Kur tu teci, gailīti manu".

1947.
No 10.februāra līdz 10.martam notiek abonentu pieņemšana uz J.V.Staļina kopotiem rakstiem latviešu valodā. Pavisam iznāks 16 sējumi, šogad paredzēts izdot pirmos piecus. Kopoto sējumu cena paredzēta ap 96 rubļiem, vidēji 6 rubļi par sējumu. Nekāda priekšapmaksa nav jāveic. Jāmaksā tikai tad, kad saņem kārtējo sējumu. 1.sējums – ādas vākos ar zeltītu iespiedumu – iznāk 11.februārī.