Kurzemes Vārds

22:55 Piektdiena, 13. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Sports

Peldētājiem godalgas ziemas čempionātā
Miks Kuncītis

Ķīpsalas peldbaseinā Rīgā beidzies Latvijas ziemas čempionāts peldēšanā, kurā startēja arī Liepājas Kompleksās sporta skolas peldētāji.

Viena no liepājnieku trenerēm Irina Grodzicka informēja, ka mūsējie sacensībās nostartējuši savu spēju robežās – Romāns Miloslavskis un Zane Dēbele uzvarēja disciplīnās, kurās vajadzēja uzvarēt, bet pārējie Liepājas sportisti, kas ieguva medaļas, arī nostartēja savu spēju robežās. Mūsu zelta zivtiņa Romāns Miloslavskis pirmās vietas izcīnīja 100 (52,16) un 200 (1:53,63) metru brīvā stila peldējumos, bet 400 metru distancē Romāns tikai diskvalificēts. Sieviešu konkurencē 100 (1:08,74) un 200 (2:28,48) metru peldējumos uz muguras tradicionāli labākā bija Zane Dēbele. Sudraba godalgu savā pamatdisciplīnā – 400 metru kompleksajā peldējumā – izcīnīja Sabīne Atte – 5:53,99, bet vīriešu ieskaitē šajā disciplīnā 200 (2:24,60) un 400 (5:03,24) metru peldējumos trešās vietas ieguva Antons Paulausks. Vēl jāatzīmē, ka atzīstami startēja 14 gadu vecais Ņikita Duboviks, kurš stājās uz goda pjedestāla trešā pakāpiena 100 (1:03,05) un 200 (2:18,18) metru peldējumā uz muguras.

Jau šo piektdien Tallinā notiks Baltijas čempionāts, kurā Latviju pārstāvēs vismaz trīs liepājnieki – Romāns Miloslavskis, Zane Dēbele un perspektīvais Ņikita Duboviks. I.Grodzicka pieļāva, ka uz Igauniju varētu doties vēl kāds mūsu pilsētas peldētājs, taču pagaidām vēl īstas skaidrības nav.


Bez zaudējumiem – četras komandas
Miks Kuncītis

Aizvadītas kārtējās spēles "Hansabankas" Amatieru basketbolā līgā, kurā bez zaudējumiem turpina cīnīties četras komandas.

Tāpat kā sacensību pirmajā nedēļā, arī šoreiz visi mači tika aizvadīti Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes sporta zālē. Ar lielu interesi tika gaidīta pirmā spēle, kurā aci pret aci tikās "Dunas/Robežsardzes" spēlētāji un pērnā gada čempioni – BS "Liepājas papīrs" basketbolisti. Lai arī titula īpašnieki cīņu uzsāka samērā pārliecinoši, mača galotne izvērtās visai spraiga, tiesa, "Liepājas papīra" komanda uzvaru no rokām neizlaida – 82:76. Uzreiz pēc tam laukumā devās divas vēl zaudējuma rūgtumu neizjutušās komandas – "Autobusu parks" un "Mērnieks.lv". Līdz ceturtās ceturtdaļas sākumam visai minimāls pārsvars bija pēdējai no minētajām vienībām, taču pagalam neveiksmīgajā spēles beigu daļā cerības uz trešo panākumu mērniekiem izzuda kā rasa pēcpusdienas tveicē – 67:84. Sestdienas pēdējā spēlē HABL debitēja "Ramirent" basketbolisti, kas ļoti dramatiskā mača galotnē ar 65:66 piekāpās spēcīgajiem "Parciņā" spēlētājiem. Arī sacensību nākamajā dienā pirmie cīņā devās BS "Liepājas papīrs" basketbolisti, kas šoreiz eksaminēja apņēmīgos "Vērgales" groza bumbas meistarus, kuri tieši tāpat, kā tas bija iepriekšējās sacīkstēs, intrigu spēja saglabāt līdz spēles beidzamajām desmit minūtēm, taču tajās pārliecinošāk un produktīvāk darbojās "Liepājas papīra" basketbolisti. Daudz drošāk komanda "Mērnieks.lv" aizvadīja spēli ar "Kraukļu" basketbolistiem, kuri, lai arī cīņas galotnē krietni sadeldēja rezultāta starpību, cieta neveiksmi – 72:80. Bez uzvaras pagājušās nedēļas nogalē robežsargi nepalika, jo svētdienas mačā tika sagrauti "Ramirent" basketbolisti – 84:53. Savukārt pēdējā spēlē turnīra pašreizējā līdere – komanda "Parciņš" ar 65:52 pārspēja "Liepājas datoru centra" vienību.

Pagaidām HABL pēc aizvadītām 13 spēlēm bez zaudējumiem cīnās četras komandas – "Parciņš", BS "Liepājas papīrs", "Autobusu parks" un "LPA", taču jāatzīmē, ka studenti pagaidām ir aizvadījuši tikai vienu maču. Nākamās HABL cīņas notiks šīs nedēļas nogalē.


Vērgale un Grobiņa – čempiones
Andris Sudmalis

Šīs nedēļas sākumā ir beidzies Liepājas rajona čempionāts basketbolā, kurā par uzvarētājiem kungu vērtējumā kļuva Vērgales basketbolisti, bet par rajona spēcīgākajām dāmām – grobiņnieces.

Vīru spēcīgākajā grupā par otrā riņķa uzvarētājiem gan kļuva nevis vēlākie čempioni, bet Grobiņas basketbolisti, kas izcīnīja uzvaras visos trijos mačos un divu riņķu summā savāca tikpat daudz punktu, cik Vērgales komanda. Līdz ar to pirmās vietas likteni izšķīra gūto un zaudēto punktu attiecība, kas labāka izrādījās Vērgales komandai. Trešo vietu izcīnīja Nīcas komanda, bet četrinieku noslēdza Vaiņodes sportisti. Savukārt augstākās līgas vājākā vienība Cīrava nākošgad startēs otrajā līgā.

Par otrās līgas uzvarētāju kļuva Dunalkas komanda, tādējādi izcīnot tiesības nākošajā sezonā startēt spēcīgākajā līgā, bet otrās vietas likteni atkal izšķīra grozu starpība – otro vietu ieņēma Bārta, trešie bija Medzes basketbolisti, bet par otrā kvarteta ceturto vienību kļuva Durbes sportisti, bet Grobiņas pagasta komanda izkrita uz trešo līgu.

Savukārt trešajā līgā uzvaru divu riņķu summā izcīnīja komanda "Pokernieki", kas pirms spēcīgākā četrinieka cīņām dalīja 3.–4.vietu, bet, izcīnot trīs uzvaras otrā posma mačos, nodrošināja sev vietu nākošā gada otrajā līgā. Savukārt pārējo vietu sadali atkal noteica grozu starpība, un tā labāka bija Sakas komandai, tai sekoja "Vērgale 2" un pirmā riņķa labākā trešās līgas komanda – "Kings/Grobiņa".

Arī sieviešu turnīrā uzvaru kopvērtējumā izcīnīja pirmā riņķa spēcīgākā komanda – Grobiņa, toties otro vietu izrāva Dunalkas basketbolistes, kas ar labāku sniegumu otrajā riņķī, kā arī ar labāku gūto grozu attiecību apsteidza Vaiņodes sportistes, bet ceturtās palika aizputnieces.

Sacensību galvenais tiesnesis Andris Malkevičs uzskata, ka čempionāts ir aizvadīts sekmīgi, nopietnas sūdzības līdz viņam nav nonākušas.


23 metalurgi uz Kipru
Andris Sudmalis

Rīt "Liepājas metalurga" futbolisti dodas uz savu otro treniņnometni, kas, gluži tāpat kā pirmā, norisināsies Kiprā.

Uz jau iepazīto Vidusjūras salu dosies 23 futbolisti, arī četri potenciālie jaunpienācēji. Pilns komandas sastāvs braucienam uz Kipru: vārtsargi – Viktors Spole, Aleksejs Krucs, Aleksandrs Vlasovs; aizsargi – Oskars Kļava, Deniss Ivanovs, Dzintars Zirnis, Pāvels Surņins, Andrejs Žuravļovs, Antons Jemeļins, Tiagu Kaetanu; pussargi – Genādijs Soloņicins, Darjus Miceika, Mindaugs Kalons, Tomas Tamošausks, Vadims Petrenko, Jevgēņijs Kecs, Igors Petkovičs; uzbrucēji – Ģirts Karlsons, Aleksandrs Katasonovs, Nerjus Astrausks, Vladimirs Kamešs, Arturs Jeršovs, Andrejs Krugļaks.

Kiprā Latvijas vicečempioni uzturēsies līdz 2.martam un šo divu nedēļu laikā aizvadīs četras pārbaudes spēles pret Čehijas un Slovākijas klubiem. "Liepājas metalurga" galvenais treneris Benjamins Zelkēvičs pastāstīja, ka ieplānots aizvadīt spēles ar Čehijas komandām – "Jablonec", kas savā nacionālajā čempionātā pašlaik atrodas 5.vietā, ar vienu vietu zemāk esošo "Brno", šīs valsts meistarsacīkstēs 3.vietā esošo "Slovan Liberec", kā arī Prešovas vienību no Slovākijas. Pastāv iespēja, ka Kiprā liepājniekiem šīs nebūs vienīgās spēles, katrā ziņā B.Zelkēvičs izteica cerību, ka izdosies sarunāt vēl kādu maču.