Kurzemes Vārds

20:10 Otrdiena, 11. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Nepilda tiesas lēmumu

13.februārī neilgi pēc vieniem dienā Ceļu policijas darbinieki O.Kalpaka ielā apstādinājuši automašīnu "BMW 740", ko vadījis 1979.gadā dzimušais Alberts. Pārbaudot dokumentāciju, izrādījies, ka vīrietis pie stūres sēdies bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām, kas ar tiesas lēmumu viņam atņemtas par braukšanu dzērumā.

Iekāro kafiju un rotaļlietas

Garnadži nepārstāj rosīties tirdzniecības vietās. 13.februārī ap pulksten pusčetriem dienā veikalā "Paula" aizturēts 1956.gadā dzimušais Aivars, kurš centās iznest kafiju "Jacobs", nesamaksājis 9,90 latus. Tajā pašā dienā ap deviņiem vakarā veikalā "Maxima", Klaipēdas ielā 62, apsardzes darbinieki aizturējuši 1980.gadā dzimušo Nikolaju, kurš centies iznest DVD diskus un rotaļlietas, nesamaksājis 22,97 latus. Turklāt Nikolajs veikalā atradies tādā reibuma stāvoklī, kas aizskar cilvēka godu un cieņu. Vainīgajiem noformēti protokoli.

Palīdz atrast pazudušo

Atrasts arī otrs pazudušais zēns. Liepājas Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse pastāstīja, ka policija pārtraukusi 1997.gadā dzimušā Andreja Tokareva meklēšanu. Viņu tirdzniecības centrā "Sala XL" pamanījusi kāda sieviete un paziņojusi policijai. Pēc aizturēšanas un nogādāšanas mājās puika skaidrojis, ka uzturējies pie kāda drauga. Bet iepriekš veiksmīgi atrastā zēna Edgara Šteinberga audžumāte savā iesniegumā izsaka sirsnīgu paldies policijai par atsaucību, izpratni un operatīvu iesaistīšanos meklēšanā.

Uguns noposta žogu

13.februārī dažas minūtes pirms pulksten pieciem dienā mūsu ugunsdzēsēji saņēmuši izsaukumu uz Meldru ielas galu, kur dedzis žogs. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādes inspektore Rita Seļezņeva sarunā ar "Kurzemes Vārdu" pastāstīja, ka sadedzis 5 metrus garš žoga posms, kā arī pie tā esošie saimniecības priekšmeti. VUGD speciālisti uzskata, ka ugunsnelaimes cēlonis – neuzmanīga rīcība ar atklātu uguni.

Aizdegas siltumtrases aka

Otrdien pusstundu pirms pusnakts ugunsgrēks izcēlies Siļķu ielā. Iepretim ostas 51.piestātnei "Liepājas enerģijai" piederošā siltumtrases akā deguši atkritumi 12 kvadrātmetru platībā. Bijusi nepieciešama pusstunda, lai liesmas apdzēstu. Cilvēki ugunsnelaimē nav cietuši, taču glābēji lēš, ka ugunsnelaime izcēlusies, neuzmanīgi rīkojoties ar uguni. Nevar izslēgt, ka ugunsgrēku izraisījis kāds bezpajumtnieks, kas šajā vietā meklējis patvērumu no sala.

No koka noceļ kaķi

Mūsu ugunsdzēsēji kārtējo reizi izglābuši dzīvu radību. 14.februārī īsi pirms deviņiem no rīta atskanējis trauksmes zvans – kāds liepājnieks sūdzējies, ka M.Ķempes ielā pie 2.nama kokā jau ilgāku laiku sēž kaķis un netiek zemē. Glābēji devušies uz norādīto vietu, ar autokāpnēm nocēluši minci un palaiduši brīvībā.

No liesmām izglābj bezpajumtniekus

14.februārī īsi pirms septiņiem no rīta ugunsgrēks izcēlies Ostas ielā. Pamestā pagrabā aiz 4.nama deguši atkritumi 24 kvadrātmetru platībā. Kamēr ugunsdzēsēji teju vai stundu cīnījušies ar liesmām, Pašvaldības policijas darbinieki atskurbtuvē nogādājuši vīrieti un sievieti, kurus glābēji tur aizdomās par ugunsnelaimes izraisīšanu, neuzmanīgi rīkojoties ar uguni.


Glābj jaunieti un gaidāmo bērniņu
Ita Cērmane

Otrdienas pievakarē pilsētā sašautā meitene bijusi stāvoklī. Viņai slimnīcā izdarīta operācija, un mediķiem izdevies glābt arī mazuli. Policija aizturējusi aizdomās turamos.

"Kurzemes Vārds" jau rakstīja, ka 13.februāra pievakarē Liepājas Centrālajā slimnīcā nogādāta sašauta 1989.gadā dzimusi jauniete. Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse informēja, ka 17 gadu vecā meitene stacionēta no dzīvokļa Peldu ielā 12. Mediķi viņai konstatējuši šautu brūci vēderā. Policijas darbinieki notikuma vietā atraduši trīs deviņu milimetru patronas.

Likumsargi turpina noskaidrot notikušā apstākļus. Pagaidām nevarot apgalvot, ka meitene sašauta dzīvoklī, no kura nogādāta uz slimnīcu. "Pēc informācijas saņemšanas veikta virkne operatīvo darbību, lai noskaidrotu notikušā apstākļus. Uz aizdomu pamata aizturēti divi 1985. un 1986. gadā dzimuši jaunieši, kuru saistība ar notikušo tiek pārbaudīta. Jaunietei veikta operācija, taču policija pirms ekspertīzes slēdziena neapstiprina, kā un no kāda ieroča ievainojums gūts," skaidroja amatpersona. Policijā par notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 125.panta 1.daļas. – par tīša smaga miesas bojājuma nodarīšanu. Turpinās izmeklēšana.

Pagaidām izmeklēšanas interesēs versijas par notikušo policija neizvirza, norādīja J.Knīse. Liepājas Policijas pārvaldes priekšnieks Arturs Vaiteiks "Kurzemes Vārdam" solīja detalizētāku informāciju par notikušo sniegt tuvākajā laikā. Viņš tikai atzina, ka vainīgie aizturēti un viņiem konfiscēts gāzes ierocis. A.Vaiteiks uzsvēra, ka notikušā iemesls noteikti nav mēģinājums atbrīvoties no gaidāmā bērna, taču alkohola lietošana konstatēta.

Liepājas Centrālās slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste Indra Grase norādīja, ka sašautā meitene ievietota Reanimācijas nodaļā, kur atrodas mediķu uzraudzībā. Jaunietei bijusi šauta brūce vēderā, kuras dēļ radīti iekšējo orgānu bojājumi. Viņai otrdienas vakarā veikta operācija. Mediķi saka, ka pacientes stāvoklis ir smags, bet stabils. I.Grase apstiprināja, ka jauniete ir mātes cerībās. Grūtniecības laiks neesot ilgs, bet mediķiem izdevies grūtniecību saglabāt.