Kurzemes Vārds

21:01 Otrdiena, 11. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Automodeļu trase – maziem un lieliem zēniem
Daina Meistere

Bērnu un jauniešu tehniskās jaunrades centrā iekārtota automodeļu trase. Tā atvesta no Rīgas tehniskās jaunrades nama "Anna 2" un jau tagad raisījusi interesentu uzmanību, jo ar šo brīvā laika pavadīšanas veidu var nodarboties ne tikai bērni un jaunieši, bet arī pieaugušie. Tehniskās jaunrades centrā veidojas automodeļu trases pulciņš, kura vada interešu pedagogs Imants Sokolovs. Lai varētu izmēģināt savus spēku modeļa vadīšanā, tas vispirms pašam jāuzbūvē, tāpat kā jāpierīko palaidējmehānisms. Tad to var laist sacenties ar citiem tādiem pašiem darinājumiem.


Aktīvi nosauc Goda un Gada liepājniekus

Liepājas domē šogad saņemtas 297 anketas ar ieteikumiem Goda un Gada liepājnieku titulam, kas ir par 200 ieteikumiem vairāk nekā pērn. Sagaidot Liepājas 382.dzimšanas dienu, 16.martā Liepājas teātrī sveiks tos liepājniekus, kuri 2006.gadā nesavtīgi strādājuši savas pilsētas un sabiedrības labā, ilgstoši ar saviem darbiem spodrinājuši Liepājas labo slavu, informēja Pilsētas domes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone. Nominācijai "Goda liepājnieks" pieteikti 69 pretendenti. Nominācijai "Gada liepājnieks" saņemti 228 pieteikumi: apkalpojošajā sfērā – trīs, brīvprātīgā sabiedriskā darbībā – 125, literatūrā un mākslā – divi, mūzikā – pieci, mecenātismā – viens, medicīnā – 68, izglītībā – 16, uzņēmējdarbībā – četri, sportā – divi, arhitektūrā, būvmākslā un būvniecībā – viens. Saņemti arī četri ieteikumi apbalvošanai nominācijā "Gada iniciatīva". Diemžēl neviens ieteikums šogad nav saņemts nominācijā "Namsaimniecība". Iesniegto kandidātu sarakstu 14.februārī paredz izskatīt Apbalvojumu konsultatīvā padome domes priekšsēdētāja pirmās vietnieces Silvas Goldes vadībā, bet galīgo lēmumu pieņems deputāti domes 15.februāra sēdē.


Studenti draudzējas Valentīna dienā

Liepājas Pedagoģijas akadēmijas foajē notika Valentīna dienas sarīkojuma "No sirds uz sirdi" oficiālā daļa. Tajā jaunieši izspēlēja dažādas spēles, piedalījās konkursos. Bet pēc dienas naktsklubā "Big 7" LPA un Starptautiskās Baltijas akadēmijas studenti turpina svinības neoficiālā pasākumā. Vakara vadītāju lomās ir Amors (LPA students Uģis) un Amorita (SBA studente Taņa), kurus uzdevums sanākušos izklaidēt ar dažādām atrakcijām un konkursiem. Šāda kopīga sarīkojuma mērķis ir veidot ciešāku sadarbību ar dažādu Latvijas augstskolu Liepājas filiāļu studentiem, to rīko LPA Studentu padome sadarbībā ar SBA Studentu padomi.


"Vita Liepāja" aicina

Krūts dziedzera vēža asociācija "Vita Liepāja" aicina steidzīgi reģistrēties sievietes, kas nav saņēmušas krūts protēzes divus gadus, sievietes, kas vispār nav reģistrējušās protēzes saņemšanai, jo nevar aizbraukt uz Rīgu, kā arī sievietes, kas nesen operētas. Lūgums zvanīt, lai reģistrētos, pa tālruni 7552350 (Rīgā). "Vita Liepāja" vadītāji informēja, ka "ar savu iniciatīvu jūs veicināsiet krūts protēžu piegādi Liepājā. Tas varētu notikt martā".


Mums jautā – mēs neatbildam

Tikko bija saņemti kārtējie paziņojumi par komunālo pakalpojumu maksājumiem janvārī, uzreiz daudzi liepājnieki vērsās redakcijā un lūdza noskaidrot, kā rodas lielie siltuma zudumi ūdens uzsildīšanai. Taču viņiem atbildēt nav iespējams, jo katrā konkrētā gadījumā pastāv savi apstākļi. Daži patērētāji apgalvo, ka zaudējumus izsvītrojot no rēķina, citi norāda, ka viņu "rekordi" varot pretendēt uz Ginesa grāmatu. Ar līdzīgiem jautājumiem daudzi liepājnieki vēršas namu pārvaldēs, daļa pieprasa rakstiskas atbildes un saņem tās. Vairums izsakās, ka izdevumus ūdens uzsildīšanai un par siltuma zudumiem vajagot apvienot vienā maksājumā, jo katra pakalpojuma cenai ir jābūt zināmai.


Kāzas Mīlētāju dienā

Vakar Liepājas Dzimtsarakstu nodaļā reģistrēja vienas laulības. Jāvārdu viens otram teica liepājnieki Irina Agejeva un Oļegs Fadejevs (attēlā). Ceremonija notika šaurā tuvinieku lokā. Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Dz.M.Reisa pastāstīja, ka netipiski daudz šim mēnesim – februārim – tiekot pieteiktas laulības uz pavasari un vasaru. Ja citugad šajā laikā dienā pieteikušies divi vai trīs pāri, tad 13.februārī bijuši seši, bet vakar – pat desmit. Janvārī sešdesmit pāri rakstījuši iesniegumus, kuros lūguši reģistrēt viņu laulību. Februārī to izdarījuši jau 26 pāri.


Kūrmājas prospektā veido koku vainagus
Daiga Lutere

Šonedēļ SIA "Liepājas Labiekārtošanas sabiedrība" darbinieki ķērušies pie vainagu veidošanas tiem kokiem, kas aug Kūrmājas prospektā līdz pat Jūrmalas parkam. Dienā varot apzāģēt zarus apmēram piecpadsmit kokiem. Tās ir lielākoties liepas un dažas kastaņas. Uzņēmuma meistare Ruta Jaunzeme atcerējās, ka Kūrmājas prospektā iepriekš zari kokiem apzāģēti pirms gadiem septiņiem. Vispirms, ejot jūras virzienā, darbus paveiks ielas kreisajā pusē, tad arī labajā. Paredzēts visu padarīt februārī. Zaru zāģēšana, vainagu veidošana notiek pēc Komunālās pārvaldes pasūtījuma un par pašvaldības piešķirtajiem līdzekļiem.


Sākas apspriešana

Liepājas Būvvalde ir pieņēmusi lēmumu par SIA "M.I.R.&CO" iesniegtās būvniecības ieceres deviņstāvu daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas būvniecībai Gaujas prospektā 4d un Rojas ielā 34 nodošanu publiskajai apspriešanai. Informatīvie materiāli līdz 1.martam ir pieejami apskatei Liepājas domes ēkas 1.stāva vestibilā vai Būvvaldē. Projektētā ēka atradīsies kvartālā starp Rojas ielu un Gaujas prospektu, mājai būs deviņi stāvi, trīs sekcijas, tajā būs vienistabas, divistabu, trīsistabu, četristabu un piecistabu dzīvokļi – kopā 100 dzīvokļu. Pagrabstāvā plānotas autostāvvietas, ēkai paredzēta autonomā gāzes apkure, katrā dzīvoklī – siltuma skaitītājs. Ēkas fasāde iecerēta krāsaina, tiks izmantots stikls un citi mūsdienīgi materiāli. Ēkas būvniecību paredzēts sākt jau šogad – jūnijā vai jūlijā, tā plānota ne ilgāk par diviem gadiem. Ēkas skiču projektu izstrādājis dizaina birojs "ESTEES" un SIA "V Projekts".