Kurzemes Vārds

03:54 Otrdiena, 20. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Sports

Sagraujam un apsteidzam "Rīgu 2000"
Andris Sudmalis

Regulārā čempionāta pēdējā spēle starp jaunāko laiku Latvijas hokeja sīvākajiem sāncenšiem – "Liepājas metalurgu" un "Rīgu 2000", kas norisinājās vakar, dāvāja itin kuplajam skatītāju skaitam aizraujošus notikumus laukumā, atzīstamu spēli liepājnieku izpildījumā, bet galvenais – pārliecinošu metalurgu uzvaru ar 7:2 (3:1, 3:1, 1:0).

"Liepājas metalurgs": vārtsargs – Dmitrijs Žabotinskis; pirmā maiņa – Mihails Bogdanovs, Eduards Ivanovs (aizsargi), Valērijs Fiļimonovs, Jānis Pētersons, Pavlo Borisenko (uzbrucēji); otrā maiņa – Sergejs Ļouškins, Edmunds Kniksts, Oļegs Koreškovs, Konstantīns Mihailovs, Darjus Lelens; trešā maiņa – Georgijs Čirkovs, Sergejs Tjoluškins, Sergejs Daņilovs, Konstantīns Golohvastovs, Viktors Lobačovs; ceturtā maiņa – Svjatoslavs Ņikiforovs, Raitis Pujāts, Valērijs Kuļibaba, Donats Kumeļausks.

Septiņos iepriekšējos mačos nedaudz labāka savstarpējā bilance bija rīdziniekiem – četras valsts čempionu uzvaras pret trim liepājnieku panākumiem, un arī vārtu attiecība labāka bija viesiem – 20:16. "Rīga 2000" mūsējiem bija priekšā vēl vienā rādītājā – liepājnieki pret valsts čempioniem šosezon savā laukumā bija izcīnījuši tikai vienu uzvaru, turklāt nevienu reizi rīdzinieki netika uzvarēti divas reizes pēc kārtas. Taču arī mūsējiem netrūka spēcīgu argumentu panākumam, no kuriem par galveno ir jāmin labākais vārtsargs čempionātā, bet uzbrukumā metalurgi ar katru spēli demonstrē jo saturīgāku sniegumu, ko apliecināja deviņu uzvarētu spēļu sērija.

Komandas šo spēli iesāka ar trim maiņām, tomēr tempu pārlieku necentās kurināt, spēlējot piesardzīgi. Tiesa, laukuma saimniekiem piederēja neliels pārsvars, bet ļoti reālu iespēju gūt vārtus gandrīz nebija, un par tādām grūti nosaukt arī tās epizodes, pēc kurām liepājnieki līdz pirmā perioda vidum bija nokļuvuši vadībā ar 3:0 – Tjoluškina metiens no vārtu priekšas ar nūjas neērto pusi zem pārliktņa, Pujāta pa roku galam izpildītais raidījums vārtu virzienā, drīzāk lai atbrīvotos no ripas, kā arī Lelena slaloms cauri viesu aizsardzībai apliecināja, kāpēc tieši "Liepājas metalurga" vārtsargs Žabotinskis, nevis rīdzinieks Raitums Latvijas izlases sastāvā piedalījās turnīrā Gomeļā.

Nokļūšana zaudētājos ar trīs vārtu starpību viesus dzina uz priekšu, un mačs pamazām sāka kļūt aizvien dinamiskāks, bet, neskatoties uz pieaugušo spēles ātrumu, abas vienības darbojās arī gana precīzi. Perioda izskaņā virkne labu iespēju pārsvaru palielināt bija metalurgiem, bet trešdaļas galotnē rīdzinieki vienus vārtus izmocīja un panāca 1:3.

Divu vārtu starpības atspēlēšana, ja priekšā vēl ir 40 minūtes spēles laika, nav neizpildāms uzdevums, ko viesi centās apliecināt, metoties uz priekšu, bet iniciatīvu viņiem neizdevās pārņemt, savukārt mūsējie izspēlēja fantastisku kombināciju, kuras nobeigumā Pujātam, kas šosezon ar augstu rezultativitāti nespīd, atlika tikai gūt savus otros vārtus mačā. Rezultātam esot jau 5:1 (Lobačovs izmantoja teicamu Kuļibabas piespēli), viesi atbildēja vēl ar vieniem vārtiem, vēlreiz no neliela attāluma ar atkārtotu raidījumu pārspējot Žabotinski, bet kopš spēles vidus mūsējo vārti palika aizslēgti. Savukārt Raitumu vēl paguva apbēdināt arī Koreškovs, kura raidījums pēc videoatkārtojuma noskatīšanās tika ieskaitīts, bet punktu cīņai pielika Kumeļausks – ieslidinot ripu no aizvārtes.

Diemžēl neiztika arī bez nepatīkamām epizodēm – jau pēdējās trešdaļas pašā ievadā viesu uzbrucējs Raimonds Daņiļičs pēc Bogdanova spēka paņēmiena pie laukuma apmales palika guļam uz ledus un pameta to tikai uz nestuvēm, bet pēc mača beigām rīdzinieku komandas rīcībā vēl nebija sīkākas informācijas par spēlētāja veselības stāvokli. Bogdanovs ir pietiekami meistarīgs spēlētājs, un nebūt nav rupeklis, lai saprastu, ka spēka elements, kura rezultātā Daņiļičs nokļuva bezsamaņā, nebija apzināta rupjība.

Pēc vakar izcīnītā panākuma "Liepājas metalurgs" ne tikai panāca desmit uzvarēto spēļu sēriju, bet, paliekot četrām spēlēm līdz regulārā čempionāta beigām, turnīra tabulā pakāpās uz otro vietu.

Citās šīs nedēļas spēlēs "Energija" un "Rīga 20" dalīja punktus uz pusēm – 4:5 un 5:4, bet "ASK/Ogre" ar 3:2 pārspēja "Latgali".

Nākošās trīs spēles "Liepājas metalurgs" aizvadīs izbraukumā, un no tām pirmā spēle būs sestdien viesos pret Elektrēnu "Energija".

"Liepājas metalurga" treneris Valērijs Voroņins:
– Komandā pašlaik nav problēmu ar sastāvu, arī motivācija apsteigt "Rīgu 2000" turnīra tabulā bija pietiekami spēcīgi, lai droši kontrolētu mača gaitu – mūsu spēlētāji gan labāk kustējās, gan labāk kontrolēja ripu. Būtisks priekšnoteikums uzvarai ir arī sekmīga vārtsarga spēle, un arī šajā rādītājā bijām krietni labāki.

Turnīra tabula (spēles, uzvaras, uzvaras pagarinājumā, zaudējumi, zaudējumi pagarinājumā, vārtu attiecība, punkti):

1. "ASK/Ogre" 37 26 1 8 2 168:102 82
2. "Liepājas metalurgs" 36 21 3 9 3 144:96 72
3. "Rīga 2000" 36 21 3 10 2 153:106 71
4. "Rīga 20" 37 16 0 21 0 148:156 48
5. "Latgale" 37 12 2 21 2 118:124 42
6. "Energija" 37 4 1 31 1 98:245 15