Kurzemes Vārds

02:34 Otrdiena, 14. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Pazūd lauksaimniecības tehnika

13.februārī ap septiņiem vakarā Durbes novada Tadaiķos konstatēts, ka Šukteru fermā pazudusi pie fermas novietota kartupeļu rokamā mašīna, lakstu pļāvējs un traktora rezerves daļas, informēja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse. Saimniecībai radīts materiālais zaudējums 300 latu apmērā.

Meklē avārijas aculieciniekus

Policija meklē 14.februārī pulksten 18.05 notikušā negadījuma aculieciniekus. Automašīnas "Volvo 460" 1966.gadā dzimušais vadītājs braucis pa M.Ķempes ielu, kad, pēc vadītāja teiktā, no ceļa labās puses, no autobusa aizsega, uz brauktuves iznākusi gājēja, kuru autovadītājs nav pamanījis. Auto notrieca 1961.gadā dzimušo sievieti, kura nogādāta Liepājas pilsētas Centrālajā slimnīcā. Policijā uzsākts kriminālprocess, kurā tiek noskaidroti notikušā apstākļi. Objektīva lēmuma pieņemšanai policija lūdz atsaukties negadījuma tiešos aculieciniekus, zvanot pa tālruņiem: 3404559, 3404602, 3404502 vai vēršoties policijā.

Izbrauc krustojumā, degot sarkanajai gaismai

14.februārī kāds šoferis mūsu pilsētā izraisīja avāriju, izbraucot krustojumā, kad degusi sarkanā gaisma. Negadījums noticis neilgi pēc vieniem dienā. Automašīnas "Mersedes Benz" 1981.gadā dzimušais vadītājs braucis pa K.Ūliha ielu (virzienā no Klaipēdas uz Peldu ielas pusi) un K.Ūliha un Jūrmalas ielas krustojumā, kad luksoforā dega sarkanais signāls, sadūries ar "Audi 100".

Deg bezpajumtnieku apmešanās vieta

14.februārī neilgi pēc septiņiem vakarā mūsu ugunsdzēsēji saņēma izsaukumu uz Turaidas ielu 3. Iedzīvotāji ziņoja, ka ar atklātu liesmu deg pagalmā esošo divstāvu šķūnīšu jumts. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādes inspektore Rita Seļezņeva "Kurzemes Vārdam" pastāstīja, ka izdega šķūnīšu otrais stāvs 15 kvadrātmetru platībā, kā arī dega gruži. Cilvēki ugunsnelaimē nav cietuši, bet glābēji noskaidrojuši, ka tieši cilvēku neuzmanības un bezatbildības dēļ ugunsgrēks izcēlies. Proti, šķūnīšu otrajā stāvā bijusi iekārtota bezpajumtnieku apmešanās vieta, un tieši tur arī sākusies degšana.

Grūtniece sašauta ar gāzes pistoli
Ita Cērmane

Policija noskaidrojusi, ka 1989.gadā dzimusī grūtniece, kura tika ievainota dzīvoklī Peldu ielā, no tuva attāluma sašauta ar gāzes pistoli.

"Kurzemes Vārds" jau informēja, ka 13.februārī pulksten 17.40 Liepājas pilsētas Centrālajā slimnīcā tika nogādāta sašauta 1989.gadā dzimusi jauniete. 17 gadu vecā meitene ievietota Reanimācijas nodaļā. Mediķi viņai konstatēja šautu brūci vēderā, un bija radīti iekšējo orgānu bojājumi. Cietušajai tika veikta operācija, turklāt mediķiem izdevās saglabāt arī grūtniecību.

Likumsargi veica virkni operatīvo darbību, lai noskaidrotu notikušā apstākļus. Uz aizdomu pamata tika aizturēti divi 1985. un 1986.gadā dzimuši jaunieši. Policijā par notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 125.panta 1.daļas – par tīša smaga miesas bojājuma nodarīšanu.

Veicot izmeklēšanu, noskaidrots, ka jaunā māmiņa savainota vietā, no kurienes tika stacionēta, tas ir, dzīvoklī Peldu ielā 12. Negadījums noticis pulksten 16.35, vakar žurnālistiem atklāja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse. Aizturēto pratināšanas laikā noskaidrots, ka viens no aizturētajiem jauniešiem – 1986.gadā dzimušais Andrejs – pielicis nesen iegādātu gāzes pistoli pie jaunās sievietes ķermeņa, domādams, ka tā neizšaus. Šaujamais tomēr darbojies, un tādējādi gūta smagā trauma.

Drošības līdzekli aizdomās turamajam noteiks tiesa. Zināms, ka notikuma vietā ticis lietots alkohols, taču jebkādu apreibinošu vielu klātbūtni organismā precīzi noteiks ekspertīzes ceļā, uzsvēra amatpersona. Turpinās izmeklēšana.