Kurzemes Vārds

08:03 Ceturtdiena, 13. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 16. februārī

1927.
Tiek ziņots, ka kara kuģis "Virsaitis" ar jūras aizsardzības ekskadras komandieri Kaizerlingu nākošajā nedēļā dosies no Liepājas uz Franciju, lai pārvestu Latvijas flotes jaunās zemūdenes "Spīdola" un "Ronis".

Paredzēts, ka 8.martā Liepājas Apgabaltiesā iztiesās komunistu prāvu. Pēc apsūdzēto skaita tik liela prāva mūsu pilsētā vēl nav pieredzēta. Uz apsūdzēto sola – 21 persona, daļa no tām jau apcietināti, citi vēl atrodas brīvībā. Visi apsūdzēti komunistiska satura literatūras un proklamāciju izplatīšanā, par aģitāciju gāzt pastāvošo valsts kārtību.

20 gadu veca Anna B. ziņo kriminālpolicijai, ka kāda čigāniete par līgavaiņa pieburšanu izkrāpusi viņai drēbes 242 latu vērtībā.

1937.
Pēc ilgāka kailsala Liepājā uzsnidzis sniegs, kas saceļ kājās visus pilsētas ormaņus. Viņi steidz savus maizes devējus pārjūgt kamanās, lai drīz vien ielās ieskanētos zvārgulīši un klusi slīdētu slieces. Vairāki laucinieki ar malkas kravu Liepājai palikuši pusceļā. Izbraukuši ar ratiem, bet pēkšņi ceļus pārklājis sniegs.

Pilsētas valdes strādnieki uzsākuši aizsalušās ielu šahtas atkausēt ar karstu tvaiku. Ielās pie šahtām strādnieki ierodas ar tvaika mašīnu, uzcērt ledu un pa cauruli ievada šahtā tvaiku. Tagad par plūdiem vairs nav jāsatraucas. Līdz šodienas rītam lielākā daļa šahtu bija atkausētas un sakārtotas.

1947.
Notiek Latvijas PSR Augstākās Padomes vēlēšanas. Liepājā pie urnām ierodas 99,68% balsstiesīgo pilsoņu. Visos vēlēšanu apgabalos par komunistu un bezpartejisko bloku nodotas 98,47% balsu no kopējā vēlētāju skaita pilsētā.

Tieši Latvijas PSR Augstākās Padomes vēlēšanu kampaņā "Liepājas muzikāli dramatiskā teātra mākslinieki guvuši ciešākas saites ar darbaļaužu masām. Ar vēlēšanām veltītām programmās mākslinieku brigādes viesojušās daudzos vēlēšanu iecirkņos. Nereti teātra mākslinieki dzirdami arī Liepājas radiomezgla raidījumos, kur mākslas varenais vārds stāsta par padomju tautu augšuptraucošos dzīvi un ceļu uz gaišu nākotni". Teātra statistikas grāmatā ierakstīti 65 koncerti, kuri notikuši pilsētas rūpnīcās, iestādēs, lauku vēlēšanu iecirkņos. Tos apmeklējuši vairāk nekā 18000 skatītāju. Akordeonists E.Saksis piedalījies 29 koncertos, soliste E.Cukure – 27, baletmeistare M.Alberinga un solists Balodis – 16.