Kurzemes Vārds

23:05 Pirmdiena, 3. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Sports

Kas uz ralliju, kas – uz dīķi
Ints Grasis

Šīs nedēļas nogalē Liepājas rallija astoņas ekipāžas dosies uz Latvijas čempionāta "Sarma – 2007" pirmo posmu Gulbenē, bet mājās palicējiem ir lieliska izdevība atklāt ledusbraukšanas sezonu, kas šosvētdien paredzēta pie Aizputes peldētavas.

Pirms čempionāta starta trīs liepājnieku ekipāžas treniņu nolūkos startēja pagājušajā nedēļā notikušajā minirallija posmā Ķekavā. Liepājas rallija komanda informēja, ka otro vietu absolūtajā vērtējumā izcīnīja Viktors Lebedevs/Māris Deklaus, aiz sevis atstājot gan Matīsu Mežaku/Arni Roni, gan brāļu Šimkus ekipāžu, viņi Ķekavā sacensību režīmā pirmo reizi startēja ar pilnpiedziņas automašīnu. Starp vientilta piedziņas automašīnām otro vietu ieguva Normunds Verbelis/Igors Bartaščenoks, palaižot sev priekšā tikai Arta Štrausa/Raimonda Tihonova ekipāžu. Trešie starp vientilta piedziņas automašīnām – Mārtiņš Meldrājs/Gundars Vītols.

Bez šīm trim liepājnieku ekipāžām pirmajam čempionāta posmam, kas notiks 17. un 18.februārī, pieteikušies arī Uldis Sesks/Gunars Francis, Mārtiņš Būčiņš/Renārs Francis, Guntars Krieviņš/Ainārs Šteinbergs, Dans Leščs/Jānis Vīksna, mūsu komandas vienīgās daiļā dzimuma pilotes Gita Laugales ekipāža, kā arī komandas "Bensons Honda Racing" duets Krišjānis Caune/Vilnis Vitkovskis.

Savukārt biedrība "B&K rallijs" un sacensību tiesnesis Aigars Bite šosvētdien, 18.februārī, aicina uz Lažas ūdenskrātuvi, kur ledusbraukšanas sezona tiks atklāta ar mūspuses autodaudzcīņas 1.posmu standarta automašīnām. Traucoties pa ledusapli, automašīnas tiks iedalītas šādās klasēs: priekšas piedziņa, aizmugures piedziņa, pilnpiedziņa (visās bez radzēm), kā arī priekšpiedziņa, pilnpiedziņa (ielas radzes līdz 2 mm) un brīvā klase (sporta radzes). Ja pietiekamā skaitā sapulcēsies arī daiļā dzimuma pārstāves, būs īpaša klase arī viņām.

Sacensības paredzētas visas dienas garumā, un reģistrācija sāksies no pulksten 9. Sīkāka informācija pieejama mājslapā www.bk–rallijs.lv.


"Ja palikšu ASV, tad ne kā basketboliste"
Miks Kuncītis

Liepājas Basketbola skolas absolvente Līga Alpe–Lūka ir viena no tām Latvijas meitenēm, kas izglītošanos un, protams, groza bumbas spēles prasmi pēc vidusskolas beigšanas izvēlējusies turpināt okeāna viņā pusē. Ja iepriekšējās telefonsarunas reizē, kas notika pirms gada, liepājniece sūkstījās par to, ka NCAA līgā Sjēnas universitātes sastāvā laukumā pavada samērā nelielu spēles laiku, tad tagad viņai trenere uzticas daudz vairāk.

Līgai Alpei–Lūkai, zinot ievērojamo laika starpību, zvanījām vēlā pēcpusdienā, kad viņpus okeāna ir ap deviņiem no rīta. Sākumā pēc gausās runas izteiksmes radās priekšstats, ka būsim viņai iztraucējuši saldo dusu, taču, nē. Kā vēlāk atzina pati sportiste, viņa jau grasījusies doties uz zinību templi. Parasti šādi sākoties gandrīz katra diena – vispirms ir skola, bet pēc tam nodarbības trenažieru zālē, savukārt vakarā treniņš basketbola laukumā. Liepājniece stāsta, ka tikai nesen universitātē sākušās mācības un jau tūlīt būšot pirmās brīvdienas, kuras, Līgas skatījumā, ir tikai nosacītas, jo šajā laikā ir lielāka treniņu slodze. Viņa gan pa šiem nepilniem trim gadiem ir pieradusi pie šādas ikdienas rutīnas, tomēr, kā saka kādreizējā BK "Lauma" spēlētāja, ir brīži, kad viss ir apnicis un vienkārši negribas neko darīt, taču tos veiksmīgi izdodas pārvarēt.

Ar dzīvi Ņujorkas štata nelielajā Olbani priekšpilsētā, kas ir pāris stundu braucienā no lielpilsētas, mūsu basketboliste ir apmierināta, jo visi ir ļoti laipni, pieklājīgi un draudzīgi. Viņa pat atzina, ka, pa vasaru atbraucot uz Liepāju, cilvēku sejās redzama tāda kā neapmierinātība un nīgrums, taču pie tā viņa ātri pierodot. Nav jau tā, ka basketbolistei nepatiktu paviesoties dzimtajā pusē, jo šeit dzīvo viņas radi un draugi. Pats nepatīkamākais pirms atgriešanās štatos, viņasprāt, esot atvadas no tuviniekiem, jo tās vienmēr ir emocionāli sāpīgas. Jau iepriekš Līga bija padusi, ka viena no viņas mīļākajām nodarbēm, kas nesaistās ar basketbolu un mācībām, ir iepirkšanās jeb kā liepājniece to sauc šopingošana. "Pēdējā laikā diezgan bieži sanāk aizbraukt līdz Ņujorkai, un parasti tur, klīstot pa veikaliem un iegādājoties lielākoties apģērbus, tiek pavadīts diezgan daudz laika. Runājot par drēbēm, tās ASV ir krietni lētākas un kvalitatīvākas nekā tas bija Latvijā un Liepājā," stāsta Alpe–Lūka, piebilstot, ka tas neattiecas uz pirmās nepieciešamības precēm un tehniku – tās gan tur esot dārgas.

Pieķeroties liepājnieces basketbola gaitām NCAA līgā, nākas secināt, ka pa šo gadu daudz kas ir mainījies, jo, ja iepriekš Līga laukumā pavadīja samērā nelielu spēles laiku, tad tagad viņa vidēji mačā aizvada nepilnas 20 minūtes, kas, viņasprāt, esot pietiekami. "Šogad man trenere uzticas daudz vairāk un salīdzinājumā ar iepriekšējo sezonu, kuru lielākoties pavadīju uz rezervistu soliņa, spēles laiks ir ievērojami audzis. Lai arī vietu pamatpiecniekā vēl neesmu izkarojusi un arī turpmāk to būs ļoti grūti izdarīt, parasti laukumā izeju pēc mūsu komandas pirmās spēlētāju maiņas," sacīja Alpe–Lūka. Sjēnas universitātei, kas pārstāv MAAC konferenci, šosezon pārāk labi nesokas, jo desmit komandu konkurencē tā ieņem dalītu piekto vietu un ir zaudējusi cerības automātiski iekļūt marta trakumā jeb izslēgšanas spēlēs. Tiesa, to var īstenot uzvarot konferences play–off turnīrā.

Nākamais gads Sjēnas universitātē, studējot ekonomikas zinātni, Līgai būs pēdējais, tādēļ viņai, lai arī nākotnes plāni ir neskaidri, ir dažas ieceres padomā, taču tās nesaistās ar basketbolu. "Iespējams, arī pēc studiju beigšanas varētu palikt ASV, taču ne kā basketboliste, jo šeit ir ievērojami lielākas iespējas atrast savai izglītībai atbilstošu un labi apmaksātu darbu," sacīja Alpe–Lūka, kura neslēpa to, ka tālākā nākotnē viņa noteikti atgriezīsies dzimtenē.