Kurzemes Vārds

07:55 Ceturtdiena, 13. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Brīvbrīdis

Grupa "Sanctimony" lielīs jaunāko gara darbu

Vakar grupa "Sanctimony" klajā laida jauno albumu "Hell in Stereo". Šodien klubā "Fontaine Palace" apvienība uzstāsies ar albuma prezentācijas koncertu. Koncertturneja turpināsies arī Tallinā un Viļņā. Albumā "Hell in Stereo" iekļautas 13 dziesmas, no kurām 12 ir "Sanctimony" pašu sacerētas, bet 13. ir kaverversija – grupas "AC/DC" dziesmai "Back in Black". Singls "Lord of Scum" no jaunā albuma jau sasniedzis pirmo pozīciju radio "SWH Rock" iknedēļas topā. 7.februārī rotāciju radio "SWH Rock" ēterā uzsāka singls "Toyman".

Albums "Hell in Stereo" izdots ierakstu kompānijas "Aghast Records" paspārnē. Dziesmas albumam tapušas divu gadu garumā. Grupa "Hell in Stereo" materiālu raksturo kā roka un death metal salikumu ar skaļu un agresīvu izpildījumu. Tas ierakstīts studijā "Wolk Recordings" kopā ar skaņu inženieri Sergeju Amsterdamu. Visu materiālu Somijas lielākajā ierakstu studijā "Finnvox" masterēja leģendārais Mika Jussila. Viņš "Hell in Stereo" nosaucis par labāko albumu, ar kuru viņam nācies strādāt 2006.gadā, un atzina, ka uzreiz kļuvis par grupas fanu. Mika Jussila masterējis vairāk nekā 5000 albumu un strādājis ar tādām grupām kā "HIM", "Nightwish" un "Apocalyptica".

Grupa "Sanctimony" dibināta 1994.gadā un izlaidusi trīs albumus. Pēdējais –"Devil and Men" – izdots 2005.gadā un ieguvis augstu novērtējumu gan mūzikas speciālistu, gan fanu vidū.


Pasaules house mūzikas gigants Liepājā

Šodien klubā "Big 7" viesosies viens no pasaules house mūzikas gigantiem, dīdžejs un producents, kā arī leibla līdzīpašnieks Joe Le Groove. Viņš ir viens no nedaudzajiem pasaulē slavenajiem dīdžejiem, kurš spēlē vairāku žanru deju mūziku. Kā dīdžejs viņš darbojas jau vairāk nekā 18 gadu, tādēļ uzkrājis lielu pieredzi.

Džo nāk no muzikālas ģimenes. Jau kopš sešu gadu vecuma sācis kolekcionēt ierakstus, un nu viņam ir vairāk nekā 12500 plašu kolekcija. Džo sāka spēlēt 13 gadu vecumā, un tajā laikā viņa pārstāvētais žanrs bija hip–hops. 15 gadu vecumā tika uzaicināts uz savu pirmo uzstāšanos kādā underground reivā, kurā viņa mīlestība pret underground mūziku kļuva arvien lielāka. Sākotnēji Džo iekaroja skatuves, miksējot breaks un hardcore.

90.gadu vidū vienlaikus uzstājoties dažādos pasākumos, Džo turpināja spēlēt arī vairākās radio stacijās, kur galvenokārt pārstāvēja jungle/drum n bass kustību Apvienotajā Karalistē. 1994.gadā mākslinieks satika savu draugu Darren White/D–Bridge, kurš iedvesmoja viņu un apmācīja tādā līmenī, lai Džo pats varētu sākt producēt elektronisko mūziku. Pagāja kāds laiks, un viņš jau izdeva vairākus skaņdarbus dažādos leiblos.

1997.gadā viņš sāka pievērsties arī citiem elektroniskās mūzikas žanriem, producējot un spēlējot house un breaks, par skatuves vārdu pieņemot Joe Le Groove. Drīz pēc tam Džo satika savu skolas draugu Denu Šeikeru, apvienojot spēkus radās duets Groove & Shaker. Pāreja uz jaunu žanru atļāva Džo palielināt savu vienreizējo talantu pilnīgi citā līmenī. Apbrīvojamās prasmes ļāva viņam ceļot arī pa visu Eiropu un kļūt par slavenā "Pushca parties" rezidentu, kas ar tūrēm pa visu pasauli šogad svin jau savu 15 gadu jubileju. No šī Londonā dzīvojošā amerikāņa gaidāmas lielas lietas un jauni iespaidi visiem apmeklētājiem. Džo ir viens no labākajiem tehniski spēlējošajiem dīdžejiem un viens no daudzsološākajiem producentiem.

Pašlaik Džo vislielāko laiku aizņem darbs savā ierakstu kompānijā "Vice City Recordings". Paralēli visam vēl ar Dego Bionix raksta albumu "Groove Bionix". Tajā tiks apvienoti tādi elektroniskās mūzikas žanri kā house, breaks un electro.

Joe Le Groove kluba "Big 7" pasākuma organizatoriem pasūtījis četrus CD un divus plašu atskaņotājus. Kā pats mākslinieks izteicās, viņš ir gatavs pārsteigt latviešu publiku ar vēl nebijušu muzikālo šovu.