Kurzemes Vārds

15:36 Piektdiena, 13. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Uzņēmēju varas 10 gadi
Andžils Remess

Pēc mēneša apritēs 10 gadi, kopš tā dēvētās dakteru pašvaldības vietā pie Liepājas stūres stājās uzņēmēju vadītā pašvaldība. Pilsētas domes vēlēšanās pārliecinošu uzvaru bija guvis "Liepājas apvienotais saraksts", kas ieguva 9 deputātu vietas no 15. Un, kaut arī vēlētāju vislielāko piekrišanu bija guvis uzņēmējs Tālivaldis Vēsmiņš, jaunās domes pirmajā sēdē par tās priekšsēdētāju vienbalsīgi ievēlēja uzņēmēju Uldi Sesku, kurš līdz tam bija sekmīgi vadījis Direktoru padomi.

To atgādinu tāpēc, ka šodien sākam publikāciju ciklu par to, kas un kā šajos gados mainījies pilsētā dažādās nozarēs – ekonomikā, izglītībā, medicīnā, kultūrā, sportā un tā tālāk. Citiem vārdiem sakot, kā Seska vadītajai pašvaldībai šajos 10 gados izdevies īstenot ieceres, ar kurām viņš pirms 10 gadiem (tiesa, neoficiālā sarunā) pārliecināja, kāpēc pie varas jābūt uzņēmējiem. Proti, ja uzņēmēji nebūs centušies panākt Liepājas uzplaukumu, tad neplauks arī viņu uzņēmējdarbība.

Protams, toreiz jaunajai Pilsētas domei bija arī konkrētas prioritātes. Sakārtot siltuma lietas, kas ziemās bija bojājušas liepājnieku nervus. Ar Speciālās ekonomiskās zonas likuma stāšanos spēkā radīt jaunas darba vietas, lai mazinātu bezdarbu. Izpildaparāta darbiniekiem mainīt attieksmi pret apmeklētājiem. Interesanta šķita domnieku noruna: ja kādam personīgās intereses izrādīsies tuvākas par Liepājas interesēm, būs jānoliek mandāts.

Pats par sevi saprotams, ka dzīve lika priekšplānā izvirzīt arī citus jautājumus. Bija jānostiprina Liepājas loma valstī, un Rīgā tika atvērta Liepājas pārstāvniecība, kā arī no Liepājas ievēlētajiem Saeimas deputātiem mudināt aizstāvēt pilsētas intereses. Bija jāspodrina pilsētas tēls, jāsakārto Liepājas ielas, jāaktivizē namu apsaimniekošana, jāmaina transporta sistēma un tā tālāk.

Ar vārdu sakot, šajā publikāciju ciklā ieskatīsimies, kas izdevies un kas nav izdevies, nu jau desmit gadu pilsētā stabili saglabājoties pašvaldībai, kuru salīdzinājumā ar iepriekšējo var saukt par praktisku darbu veicēju, kas pakāpeniski tomēr politizējusies, taču var arī dēvēt pavisam vienkārši – uzņēmēju vara.