Kurzemes Vārds

08:49 Svētdiena, 19. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Izsludināts pārtraukums

Vakar Kurzemes Apgabaltiesa pasludināja pārtraukumu lietā par SIA "Liepājas sērkociņi" maksātnespējas procesa izbeigšanu.

Tiesa darbu turpinās 22.februārī. Uzņēmuma sanācija ir pabeigta, īstenotas arī izmaiņas, kas papildus tika ieviestas sanācijas plānā. Par 390000 latu palielināts pamatkapitāls, uzņēmumā "Liepājas sērkociņi" kā dalībnieks ienācis SIA "Latvian Match", kas 2004.gada nogalē par 72333 latiem iegādājās kustamos aktīvus un pārslēdza darba līgumus ar strādājošajiem. Kā jau rakstīts, "Liepājas sērkociņu" maksātnespēju Kurzemes Apgabaltiesa pasludināja 2003.gada 14.augustā. SIA "Liepājas sērkociņi" kreditori 2004.gada decembra beigās grozīja lēmumu par uzņēmuma maksātnespējas risinājumu un apstiprināja sanācijas plānu.

Diabētiķus aicina uz informatīvo dienu

Liepājas Diabēta biedrība rīko informatīvo dienu diabētiķiem, kurā aicina piedalīties arī viņu ģimenes locekļus, radiniekus un citus interesentus. Tā notiks sestdien, 24.februārī, pulksten 12 viesnīcas "Amrita" lielajā zālē. Ar lekciju viesosies slimnīcas "Gaiļezers" ārste Ilze Konrade, kas stāstīs par cukura diabēta komplikācijām un diabētiskajām neiropātiskajām sāpēm. Būs iespēja veikt cukura līmeņa pārbaudi asinīs.

Pieejamas procedūras bez maksas

Centrālās slimnīcas Fizikālās terapijas kabinetā visu gadu būs pieejamas procedūras bez maksas, ko apmaksās Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūra. Tās varēs saņemt slimnieki, kas sirgst ar cukura diabētu, bronhiālo astmu, kā arī slimnieki, kas pārcietuši insultu, infarktu, un multiplās sklerozes slimnieki. Bezmaksas procedūras pienākas arī bērniem dažādu slimību gadījumos. Lai tās saņemtu, nepieciešams ģimenes ārsta norīkojums, kurā precīzi uzrādīts diagnozes kods.

Viena rinda vietai bērnudārzā

Liepājā ir izstrādāta jauna kārtība bērnu reģistrācijā un uzņemšanā pilsētas pirmsskolas izglītības iestādēs. Turpmāk rindā uz bērnudārzu reģistrēs centralizēti Izglītības pārvaldē, nevis katrā iestādē atsevišķi. Domes priekšsēdētāja pirmā vietniece Silva Golde pieļauj, ka pēc vienotā reģistra ieviešanas rinda uz vietām varētu samazināties, jo līdz šim vecāki reģistrēja savas atvases rindā vairākos bērnudārzos vienlaikus. Šobrīd pilsētā uz vietām pirmsskolas izglītības iestādēs rindās reģistrēti 1055 bērni. Liepājas domes saistošie noteikumi "Par bērnu reģistrācijas un uzņemšanas kārtību pilsētas pirmsskolas izglītības iestādēs" jau akceptēti Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijā, tie stāsies spēkā šonedēļ pēc publicēšanas laikrakstā "Latvijas Vēstnesis". Vecākiem, kuri bērnus pieteikuši iepriekš, šogad pārreģistrācija nav jāveic. Līdz 31.maijam visi vecāki, kuri reģistrējuši bērnus rindā uz bērnudārzu, būs informēti par savu vietu rindā un tiks aicināti izvēlēties vienu bērnudārzu, ja bērns reģistrēts vairākās vietās. No 1.aprīļa vienotā informācija par bērnu reģistru būs pieejama Izglītības pārvaldē, kā arī tiks ievietota Izglītības pārvaldes interneta mājaslapā www.lip.lv.

Diskusija 10.vidusskolā

Diskusija par pilsētas izglītības stratēģijas projektu laika posmam no 2007. līdz 2013.gadam notika J.Čakstes 10.vidusskolā. Ar skolotājiem un vecāku pārstāvjiem tikās Izglītības pārvaldes vadītāja Ludmila Molčanova. Viens no variantiem, ko izglītības

stratēģijas projektā piedāvā Izglītības pārvalde, ir līdz 2011.gadam veikt J.Čakstes Liepājas 10.vidusskolas reorganizāciju un izveidot tur pamatskolu.

Dzejniecei Mirdzai Ķempei veltītie prozas lasījumi

Piektdienas pēcpusdienā Centrālajā zinātniskajā bibliotēkā notiks cikla "Prozas lasījumi" kārtējais sarīkojums, informēja CZB direktores vietniece Aina Krauče. Tas ir jau septītais pēc kārtas un šoreiz būs veltīts Liepājā dzimušajai dzejniecei Mirdzai Ķempei viņas 100.dzimšanas dienas piemiņai. Sarīkojumā aktrise Ivonda Vilsone lasīs dzejnieces esejas par Liepāju, bet dzejniece Dzidra Šmite dalīsies atmiņās par tikšanās mirkļiem ar Mirdzu Ķempi. Pagājušajā gadā prozas lasījumu cikla sešos sarīkojumos savus vēl nepublicētos darbus lasīja septiņi autori, un, tā kā lasījumu cikls notiek sadarbībā ar Pedagoģijas akadēmijas Literatūras katedru, tad šajā sarīkojuma reizē šīs katedras pārstāvji dalīsies pārdomās par gada laikā dzirdēto.

Maksāsim vairāk

1.martā stājas spēkā pilsētas Sabiedrisko pakalpojumu regulatora lēmums par jaunajiem tarifiem sadzīves gružu izvešanai, ko veic trīs firmas – "Eko Kurzeme", "Nordia" un "Sikari". Namu pārvaldes brīdināja par to iedzīvotājus, minot konkrētus skaitļus kārtējos rēķinos par dzīvokli un komunālajiem pakalpojumiem. Palielinājums neliels – aptuveni 8 procenti. Tarifs noteikts, rēķinot uz vienu tonnu kravas. Iedzīvotāji toties maksā par kubikmetriem. Tādēļ rūpīgāk jākontrolē izvedamo apjomu atbilstība atskaites dokumentos. Ar to dažu namu vecākie nodarbojas jau tagad.

Divu svētku starplaikā

Krievu kopiena gatavojas atzīmēt gan Tēvijas aizstāvja dienu, gan Starptautisko sieviešu dienu. Šajā sakarībā šeit gatavo nelielas dāvaniņas. Pērn 23.februārī kopiena apsveica 192 veterānus, tagad tie būs visi vīrieši pensionāri – 458 cilvēki. Lai izvairītos no saspiestības, bruņoto spēku veterāniem vajadzēs ierasties Krievu namā no pulksten 10 līdz 14, pārējiem – pēc viņiem. Grupa veterānu šodien uzaicināta uz pieņemšanu Krievijas Ģenerālkonsulātā.

Vēstule Merkeles kundzei

Krievu, Baltkrievu un Ebreju kopienu, ukraiņu biedrības "Svitanok", no nacisma cietušo organizācijas un veterānu apvienību vadītāju parakstītā atklātā vēstule no Liepājas nosūtīta Vācijas kanclerei Angelai Merkelei. Vēstulē pausta negatīvā reakcija uz Igaunijas parlamenta pieņemto likumu, kas atļauj nojaukt nevēlamus pieminekļus. Tajā izteikts lūgums, izmantojot diplomātiskos kanālus, atgādināt šīs valsts vadītājiem par principiem, uz kuriem balstās Eiropas Savienības pastāvēšana, lai nenojauktu Otrā pasaules kara iznākumu simbolizējošo pieminekli. Analoģiska vēstule nosūtīta arī Eiropas komisijas priekšsēdētājam Žozē Manuelam Barrozo.

Augs gari lini, un būs daudz sēņu
Daina Meistere

Vakar bija Meteņu diena jeb Vatslāvji. Un Liepājas Pedagoģijas akadēmijas folkloras draugu kopa "Baļķi" iepazīstināja ar Meteņu dienas tradīcijām, ticējumiem un dziedāja tautasdziesmas. Meteņi ir diena, kad beidzas maskošanās laiks un sākas gatavošanās pavasara darbiem. Tautasdziesmā, ko skandēja "Baļķi", ir teikts: "Nāc, nākdamis, Metenīti, daudz uz tevi gaidītāj; Gaid arāji, ecētāji, gaid miezīšu sējējiņ." Pēc Meteņiem prognozēja gan gaidāmo laiku, gan piekopa darbības, kas nāk par labu sējai un ražai. Populārākā ir vizināšanās no kalna ar ragaviņām, tad augs gari lini. Tāpat senie novērojumi vēsta, ja no rīta uz jumtiem ir sniegs, tad būs daudz sēņu un ogu. Ja pa dienu atkūst, būs labs ražas gads. Tā kā vakar bija tieši tādas iezīmes, izskatās, ka mēs varam cerēt uz auglīgu, bagātu vasaru un rudeni!

Sarkanajam Krustam ievēlēta jauna padome
Kristīne Pastore

Šogad 27.aprīlī Rīgā notiks Latvijas Sarkanā Krusta 15.kongress, bet līdz tam visu rajonu komitejās ir jānotiek konferencēm, kurās izvēl gan jauno vietējo padomi, gan kandidātus dalībai kongresam, gan arī kandidātus darbībai Latvijas Sarkanā Krusta padomē. Sarkanā Krusta Liepājas komitejā šāda konference notika vakar, un tajā piedalījās pārstāvji no visām Liepājas rajona komitejām. Jaunā Liepājas komitejas padome darbosies deviņu cilvēku sastāvā. Par tās priekšsēdētāju ievēlēja Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūras speciālisti Marinu Čerņakovu. Kopā ar viņu padomē darbosies Kalvenes pagasta padomes priekšsēdētājs Henrijs Junkarēns, Vaiņodes pagasta padomes priekšsēdētājs Visvaldis Jansons, Durbes novada padomes priekšsēdētājs un Liepājas rajona padomes priekšsēdētāja vietnieks Uldis Strazds, Liepājas komitejas Jauniešu nodaļas vadītāja Agnese Jansone, Jauniešu nodaļas brīvprātīgā Līva Kupfere, Priekules slimnīcas izpilddirektors Imants Rozenbergs, Priekules deputāte un Sociālās nodaļas vadītāja Inese Krūze un Purmsātu speciālās skolas skolotāja Silvija Rihlicka. Jaunā padome nolēma pirmajai sēdē pulcēties martā, lai izvirzītu tālākos darbības mērķus. Dalībai kongresā izvirzīja četrus biedrus, bet Latvijas Sarkanā Krusta padomei vienu – Marinu Čerņakovu. Vakar konferencē piedalījās arī Latvijas Sarkanā Krusta padomes priekšsēdētājs Valdis Nagobads.