Kurzemes Vārds

08:33 Pirmdiena, 28. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Sports

Mačiem vajadzēja notikt Liepājā
Miks Kuncītis

Ventspilī notikušas 60.skolēnu sporta spēles boksā jauniešiem un vecākajai vecuma grupai. Par spīti tam, ka sacensības aizritēja ar rūgtuma piegaršu, mūsu cimdoto dūru pārstāvji kārtējo reizi pierādīja savu augsto prasmi.

Viens no mūsu treneriem Kārlis Knitners informēja, ka uzvarētāji palikuši bez medaļām un Latvijas Boksa federācijas diplomiem. Jāmin, ka tieši šīs bija pirmās skolēnu sporta spēles, kuru organizēšana, darbību pārtraucot Jaunatnes sporta centram, kas ik gadu rīkoja šos mačus, tika uzticēta attiecīgā sporta veida federācijai. Latvijas Boksa federācija vērienīgās sacensības uzticēja Ventspils sporta skolas "Spars" treneriem, bet kā lai viņi sarīko Latvijas mēroga mačus, ja nav nepieciešamā finansiālā atbalsta no federācijas, kuras labvēlību viņi tā arī nesagaidīja. Viens no "Spara" treneriem Staņislavs Šapkins gan spēja izķepuroties no radušās situācijas un balvas, cik nu spēja, sagādāja paša spēkiem. Sāpīgākais ir tas, ka šīs sacensības vecākajai vecuma grupai sākotnēji bija paredzētas Liepājā un tikai pašā pēdējā brīdī tika pārceltas uz Ventspili.

Lai nu kā, bet par spīti daudzajiem robiem mači tomēr notika un kārtējo reizi labi tajos startēja mūsu jaunie bokseri – jauniešu vidējā (1991.– 1992.gadā dzimušie) un vecākā vecuma grupā (1993.– 1994.gadā dzimušie). Pirmās vietas izcīnīja – Gatis Feldbergs (līdz 40 kg), Jānis Valkīrs (līdz 46 kg), Vitālijs Judickis (līdz 57 kg) un Kristaps Zuļģis (līdz 63 kg), bet otrās vietas ieguva Oskars Stāmers, Andris Melbergs, Vladislavs Roļonoks, Elvijs Baklašovs, Pēteris Žvinklis, Edgars Kaups, Pēteris Vītols, Dainis Šenvalds un Romāns Jarošenko. Savukārt trešie palika Andrejs Raksa, Valērijs Frolovs un Raitis Mičulis.

Nākamos mačus mūsu bokseri aizvadīs marta sākumā Jelgavā, kur notiks starptautisks turnīrs.


Lauvu
spēks apzināts
Miks Kuncītis

Latvijas Basketbola līgas otrā posma pirmās divīzijas astoņas aizvadītās spēles ar BK "Liepājas lauvas" līdzdalību gan līdzjutējiem, gan vienkārši basketbola draugiem un droši vien arī Liepājas kluba pārstāvjiem radījušas daudzmaz skaidru priekšstatu par mūsu komandas šās sezonas spējām. Bez šaubām, turpmākajā čempionāta gaitā var gadīties pa kādam pārsteigumam, taču lielos vilcienos aina valsts augstākajā basketbola līgā ir izkristalizējusies.

Atgriežoties nesenajā pagātnē, kad jaunizveidotais basketbola klubs "Liepājas lauvas" uzsāka LBL sezonu, sabiedrībā vairāk bija tādu liepājnieku, kas uz komandas iecerēm un plāniem raudzījās skeptiski, nereti izsakot arī pa kādai personu aizskarošākai piezīmei. Šobrīd tādu līdzjutēju pesimistiski negatīvie izteikumi ir novērojami un dzirdami krietni mazāk, jo Liepājas komanda otrajā posmā turpina demonstrēt itin saturīgu basketbolu, ko pierāda ne tikai spēļu rezultāti, bet arī pašu spēlētāju sniegums. Protams, kā būtiskāko faktu šim apgalvojumam gribas minēt cīņas ar SEB Baltijas Basketbola līgā spēlējošo vienību "Valmiera–Lāčplēša alus", kurās liepājnieki vēlreiz apstiprināja (izbraukumā lauvas uzvarēja ar plus trīs, bet savā laukumā piekāpās ar mīnus trīs), ka ir spējīgi spēkoties ar šādas klases komandām, lai tās uzvarētu, nav nepieciešama virkne viesspēlētāju, kā tas bija agrāk, spēlējot ar nosaukumu "Līvu alus".

Šķiet, ka vismaz pagaidām varam būt droši par savu pozīciju turnīra tabulā, jo pa reizei atkal esam pieveikuši LBL pirmā posma konkurentus – komandas "Gulbene/Bumerangs/ASK", "Falco/Ķeizarmežs", "ASK/Juniors" un, kā jau minēju, vienā no diviem mačiem pārspējuši valmieriešus. Ja runājam par augšgala komandām, tad mūsējie tām piekāpās ar visai pieklājīgiem rezultātiem, izņemot maču Ventspilī, kur pašreizējie Latvijas čempioni, demonstrējot apskaužamu metienu precizitāti, lauvas burtiski saplosīja. Zaudēt vienmēr ir nepatīkami, taču, raugoties no cita skata punkta, vai mums par to ir jāsatraucas? Visdrīzāk jau nē, jo galu galā tā sauktajiem Latvijas basketbola milžiem salīdzinājumā ar mūsu klubu ir cits budžets un citi mērķi. Nav jau tā, ka pret vadošajām komandām mūsējie laukumā dotos ar nolaistām rokām, taču, lai uzvarētu, ar gribasspēku vien nepietiek. Atkal, kā piemēru minot spēli ar "Ventspili", nākas secināt – vēlme cīnīties pēc labākās sirdsapziņas ir laba lieta, bet, ja trūkst, meistarības, veiksmes un varbūt arī pretinieku neveiksmes, tad pieveikt šādas raudzes klubu ir praktiski nereāli. Atgriežoties uz zemes, gribas teikt, ka komanda tādā sastāvā, kā tā ir pašreiz, ir sasniegusi varbūt pat vairāk, nekā tika gaidīts, jo pašlaik galveno kodolu vienībā veido mūsu pašu Liepājas Basketbola skolas absolventi un viņiem palīdz tikai trīs nosacīti leģionāri.

Viens no galvenajiem vadmotīviem, kam treneri cenšas pievērst uzmanību, ir jauno basketbolistu iesaistīšana lielajā komandā. LBL pirmajā posmā mazpieredzējušajiem puišiem tiešām tika dots samērā ievērojams spēles laiks, kuru katrs no viņiem centās izmantot, kā nu spēja. Spriežot pēc otrajā posmā laukumā pavadītajām minūtēm, treneru uzticību tā īsti nav izpelnījies neviens no viņiem, tiesa, ja spēles gaita atļauj, tad lielākoties kā pirmais no jauno basketbolistu kalves laukumā dodas augumā raženais Mārtiņš Provizors, kurš ar katru aizvadīto spēli turpina progresēt un, izejot laukumā, jūtas arvien drošāk. Tas, ka jaunie otrajā posmā spēlē mazāk, ir likumsakarīgi. Runājot par komandas līderiem, acīmredzami ar retiem izņēmumiem pirmās vijoles lomu vienības rindās parasti cenšas uzņemties un jau divreiz par mēneša vērtīgāko spēlētāju atzītais Mareks Jurevičus, bet cīņā zem groza mūsu lielākais vilcējspēks ir Klāvs Ansons, savukārt saspēles vadīšana gulstas uz Mārtiņa Luika un Vaira Pusaudža pleciem. Nedrīkst nepieminēt arī nosacītos leģionārus. Dainis Oberšats pamazām sāk iejusties mūsu komandā un laukumā demonstrē arvien stabilāku sniegumu. Līdzīgi ir ar Jāni Graudiņu, kas ļoti veiksmīgi aizvadīja pēdējo maču ar gulbeniešiem, taču nedaudz pieklusis ir liepājnieku slepenais ierocis Māris Citskovskis (bieži vien viņš ir tas, kurš grūtās situācijās nodemonstrē savas snaipera dotības), kurš vēl īsti nav atguvies no savainojuma un nerāda tik produktīvu spēli, kā tas bija sākumā.

Par līdzjutējiem. Nesenajā spēlē "Celtnieka" sporta zālē ar valmieriešiem mūsu komandai tik nepieciešamais atbalsts diemžēl netika sniegts. Gluži pretēji – nebūt ne kuplais vidzemnieku pulciņš savējiem Liepājā lika justies kā mājās un, iespējams, arī tas bija viens no faktoriem, kādēļ Valmieras basketbolistiem tomēr izdevās mača galotnē izraut uzvaru. Jācer, ka sezonas turpinājumā, kad sāksies izšķirošie notikumi, mūsu basketbolistiem grūtos brīžos tomēr palīdzēs sestais laukuma spēlētājs un vismaz savā laukumā nevajadzēs spēlēt mazākumā.


Meiteņu basketbola līgas spēles Liepājā
Miks Kuncītis

Piektdien Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes sporta zālē sāksies Austrumeiropas meiteņu basketbola līgas otrais posms, kurā piedalīsies arī mājinieces – Liepājas Basketbola skolas audzēknes.

EEGBL turnīrā pavisam piedalās astoņas komandas – "Kolibri" (Rīga), "Dinamo" (Kurska), "Viktoria" (Grodņa), "Kaunas", "Vilnius 92", "Vilnius 93", "Trinta" (Maskava) un "Liepāja". Pirmais posms pērn nedēļu pirms Ziemassvētkiem notika Rīgā, toreiz par uzvarētājām kļuva Kurskas meitenes, kas finālā pieveica otru Krievijas komandu "Trinta". Savukārt Ināras Biciņas trenētās 1992.– 1993.gadā dzimušās liepājnieces cīņā par priekšpēdējo, septīto vietu pārspēja Viļņas jaunākās meitenes.

Arī Liepājā noteikti galvenās favorītes būs krievietes un, iespējams, uz pirmo vietu pretendēs arī rīdzinieces. Mūsējām ielauzties trijniekā būs ļoti grūti un, visticamāk, sīvākās konkurentes Liepājas Basketbola skolas meitenēm būs lietuvietes. Šādi turnīri mūsu pilsētā nenotiek pirmo reizi un parasti tie tiek noorganizēti augstā līmenī. Par to, lai mači arī šogad izpelnītos atzinību, ir padomāts, tādēļ rīkotāji jau iepriekš pateicas saviem atbalstītājiem – SEB "Unibankai", "Ezermalai 1", uzņēmumam "Coca–Cola HBS Latvia", FHK "Liepājas metalurgs" un Sporta pārvaldei.

Atklāšanas spēle starp komandām "Dinamo" un "Vilnius 93" notiks piektdien pulksten 10, bet izšķirošās cīņas un apbalvošanas ceremonija būs svētdien.


Džudisti startē dažādas raudzes mačos
Miks Kuncītis

Liepājas cīkstoņi pagājušās nedēļas nogalē startējuši divās sacensībās – jaunieši piedalījās starptautiskā turnīrā Alītā, bet mūsu pieredzējušie džudisti savu meistarību demonstrēja pasaules kausa posmā Budapeštā.

Liepājas Kompleksās sporta skolas treneris Vaclavs Jaževičs pastāstīja, ka sacensību pirmajā dienā starptautiskajā turnīrā Lietuvā uz paklāja izgāja U–17 vecuma jaunieši, arī liepājnieks Marks Zinovenko (līdz 60 kg). Viņam šie mači bija ļoti svarīgi, jo reizē šis turnīrs bija arī Latvijas izlases atlases sacensības braucienam uz Eiropas jauniešu čempionātu, kas notiks vasaras vidū. Mūsu džudists sevi pārstāvēja godam un pelnīti izcīnīja uzvaru, tādējādi pagaidām kļūstot par galveno pretendentu no Latvijas braucienam uz Vecā kontinenta čempionātu. Otrajā dienā spēkojās divus gadus jaunāki sportisti, un no liepājniekiem vislabāk startēja Ņikita Agatonovs (līdz 46 kg), kurš izcīnīja otro vietu, bet trešais palika Vladislavs Staruhs (līdz 38 kg).

Savukārt Ungārijā notikušajā pasaules kausa posmā augsto piekto vietu svara kategorijā līdz 81 kilogramam izcīnīja Jūrmalu pārstāvošais liepājnieks Konstantīns Ovčinņikovs, jau pirmajā kārtā zaudējumu piedzīvoja Jurijs Šuļins (līdz 90 kg), bet cits mūsu pilsētas sportists Jurijs Bogdanovičs (līdz 66 kg) izstājās otrajā kārtā. Jāatzīmē, ka jau kādu laiku gan J.Šuļins, gan J.Bogdanovičs trenējas pazīstamā Latvijas džudista Vsevoloda Zeļonija sporta skolā un pārstāv to.


Kaujiniecisks neizšķirts ar "Jablonec"
Ints Grasis

Vakar Kiprā "Liepājas metalurga" un Čehijas augstākās līgas vienības "Jablonec" futbolisti, pa reizei otrajā puslaikā gūstot vārtus, pārbaudes spēlē vienojās par kaujiniecisku neizšķirtu.

Gluži tāpat kā aizvakar pret "Brno", spēli ar Čehijas čempionātā pagaidām turnīra tabulā piektajā vietā esošo komandu metalurgi iesāka ar četriem aizsargiem, pieciem pussargiem un vienu uzbrucēju šādā sastāvā: Spole, Žuravļovs, Surņins Kļava, Kaetanu, Petrenko (Astrausks, 46.), Kalons, Miceika, Petkovičs (Jemeļins, 70.), Tamošausks un Kecs.

"Liepājas metalurga" menedžeris Jurijs Romaņenkovs informēja, ka pirmajā puslaikā ritēja pozicionāla spēle, taču nevienai no komandām neizdevās iegūt iniciatīvu. Pāris ne gluži simtprocentīgu iespēju gūt panākumu bija abām komandām. Mūsējo rindās aktīvs bija Kecs, un viņa centieni tika atalgoti otrā puslaika 60.minūtē – mūsu leģionārs ielauzās pretinieku soda laukumā, nonāca aci pret aci ar vārtsargu un tika nopļauts, bet Kļava realizēja piešķirto vienpadsmitnieku. Tiesa, jau pēc trim minūtēm, kad daudz loģiskāks šķita liepājnieku otrais panākums, notika pretējais – rezultāts kļuva neizšķirts… Uzbrukumam veiksmīgi pieslēdzās Žuravļovs un bīstami centrēja soda laukumā, taču "Jablonec" vārtsargs bumbu pārķēra, veikli ievadīja ātro pretuzbrukumu, un čehi situāciju, kad mūsu aizsargi nepaspēja atgriezties savās pozīcijās, izmantoja. Spēles turpinājumā ritēja līdzīga spēkošanās, taču neviena laba izdevība mainīt rezultātu neradās.

Piektdien "Liepājas metalurgs" mērosies spēkiem ar Lihtenšteinas valstsvienību.