Kurzemes Vārds

15:32 Piektdiena, 13. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Vēl šodien var paspēt abonēt laikrakstus un žurnālus

Kristīne Pastore

Šodien ir pēdējā diena, kad pēc "Latvijas pasta" šajā gadā iedibinātās jaunās kārtības var abonēt laikrakstus un žurnālus nākamajam mēnesim. Līdz pagājušā gada beigām to varēja izdarīt pat mēneša pēdējā dienā. Nopietnas problēmas jaunā kārtība rada gan daļai liepājnieku, gan lauku ļaudīm.

"Mēs neesam nekādi bagātnieki, un tāpēc bija ļoti ērti, ka varējām savas iecienītās avīzes abonēt pašās mēneša beigās," sacīja liepājniece Mirdza. "Es gan atceros vēl laikus, kad abonēšana beidzās daudz ātrāk nekā tagad, bet laiks iet, un cilvēki pie ērtībām pierod."

To, ka cilvēki bija pieraduši pie iepriekšējās kārtības, apstiprināja arī Grobiņas pasta nodaļā. Cilvēki ir dusmīgi, ja nepaspēj laikā abonēt. Tāpēc vēl jāsteidzas šodien to izdarīt. Bārtas pasta nodaļā pastāstīja, ka daļa cilvēku tikai rīt saņems pensijas, bet abonēt laikrakstus un žurnālus vairs nevarēs. Turklāt citās pasta nodaļās pensiju izmaksa ilgst pat līdz 26.datumam, un daļai cilvēku tie ir praktiski vienīgie ienākumi, no kuriem ņemt naudiņu avīzēm un žurnāliem. "Ideāli bija tad, kad cilvēki varēja laikrakstus abonēt kaut vai mēneša vidū un jau nākamajā dienā saņemt," sacīja Bārtas pasta nodaļā. "Tagad arī tas vairs nav iespējams, un ir cilvēki, kas paliek bez avīzes, jo katru dienu neatnāk uz centru, lai to nopirktu." Vēl vairākās citās rajona pasta nodaļās apstiprināja, ka līdz ar izmaiņām abonēšanas laikos ir samazinājies abonēto laikrakstu skaits.

Mazliet citādāka situācija ir Liepājā. 16.pasta nodaļā sacīja, ka "vienmēr būs cilvēki, kas visu, arī abonēšanu, atliek uz pēdējo brīdi, taču lielu sūdzību par to, ka nepaspētu laikā abonēt, no mūsu klientiem nav". To apstiprināja arī "Latvijas pasta" Kurzemes reģiona Liepājas reģionālās nodaļas pārvaldniece Sigita Benhena, sakot, ka klientu vienīgā vēlme ir, lai to, ko viņi ir abonējuši, arī laikā saņemtu. Savukārt 3.pasta nodaļas vadītāja Agita Girne piebilda, ka cilvēki vairāk par 21.datumu, kad beidzas abonēšana nākamajam mēnesim, pārdzīvo to, ka nevar vairs abonēt uz nākamo dienu – šis pakalpojums bijis ļoti iecienīts.

"Lai cilvēki nenokavētu abonēšanu, mēs viņus jau iepriekš pabrīdinām, ka arī nākammēnes nekas ar datumiem nemainās un abonēšanas pēdējā diena būs 21.datumā," viņa sacīja, piebilstot, ka lielākās zaudētājas līdz ar jauno kārtību ir tieši vietējās avīzes, ko daudzi abonē katru mēnesi. Tomēr gan viņa, gan arī klienti cerot, ka ar laiku atgriezīsies iepriekšējā kārtība.