Kurzemes Vārds

09:11 Svētdiena, 27. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Stirna izraisa avāriju

21.februārī dažas minūtes pēc pulksten septiņiem avāriju mūsu rajonā izraisīja meža dzīvnieks. 1969.gadā dzimušais automašīnas "Hundai Santa Fe" vadītājs brauca no Nīcas uz Liepāju, kad uzbrauca stirnai, kura pēkšņi šķērsoja ceļu un pēc sadursmes aizskrēja.

Pusaudži bojā preces

Mūsu pilsētā turpinās ļaundaru izdarības tirdzniecības vietās. 21.februārī ap pulksten 11 Lielā ielā 12, veikalā "Drogas", tika aizturēti 1992.gadā dzimušais Dzintars un 1993.gadā dzimušie Lauris un Intars, kuri sabojāja precēm svītrkodu. Savukārt īsi pirms diviem pēcpusdienā Klaipēdas ielā, tirdzniecības centrā "Sala XL" apsardzes darbinieki aizturēja 1993.gadā dzimušo Ingusu, kurš no veikala centās iznest preci, par to nesamaksājis 9,28 latus. Prece nebojāta palikusi veikalā, bet ar pusaudžiem strādās Nepilngadīgo lietu nodaļas inspektori.

Autobusā paliek bez tālruņa

Policijā ar sūdzību vērsusies kāda 1989.gadā dzimusi jauniete, kura palikusi bez telefona. 21.februārī ap trijiem pēcpusdienā Flotes ielā, 3.maršruta autobusā, jaunā dāma konstatējusi, ka palikusi bez mobilā tālruņa "Samsung", kas atradies somiņā.

Izsit aptiekas logu

22.februārī neilgi pirms trijiem naktī konstatēts, ka Talsu ielā "Dārtas aptiekai" izsists loga stikls, kā arī no kases galda nogāzts datora monitors un tastatūra. Materiālos zaudējumus vēl aprēķina, bet policijā uzsākts kriminālprocess par mantas tīšu bojāšanu.

Dzintru pieķer tautas nodzirdīšanā

21.februārī ap pulksten 11.30, pārbaudot saņemto informāciju par nelegālā alkohola tirdzniecību Celtnieku ielā 5, Pašvaldības policijas Analītiskā dienesta darbinieki aizturēja divus vīriešus, kuri minētajā adresē bija iegādājušies nelegālo alkoholu, informēja Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas preses sekretāre Ineta Mikute.

1957.gadā dzimušajam Sergejam un 1927.gadā dzimušajam Pēterim tika noformēts protokols par nelegālā alkohola iegādāšanos.

Bet, pārbaudot dzīvokli, kurā vīri bija dabūjuši vella dziru, tika konstatēts, ka 1949.gadā dzimusī Dzintra sava mājokļa dzīvojamā istabā uzglabā divas 5 litru tilpuma polimēra materiāla tilpnes ar 10 litriem nelegālā alkohola. Pret Dzintru uzsākta administratīvā lietvedība par nelegālā alkohola tirdzniecību un glabāšanu.

Aizdegas kravas auto

21.februārī ap pulksten 11.30 ugunsgrēks izcēlās Pulvera ielā, iepretim naftas bāzei. Aizdegās kravas automašīna "KAMAZ". Izdega spēkrata kabīne. Aizdegšanās iemeslus noskaidro Valsts policija.

Apzagts sporta preču veikals

"Kurzemes Vārda" rīcībā ceturtdien no rīta nonāca informācija par zādzību kādā mūsu pilsētas veikalā. Proti, 20.februārī ap astoņiem konstatēta zādzība no veikala "100% sports", kas atrodas tirdzniecības centrā "Sala XL" Klaipēdas ielā 62. Ļaundaris pārrāpies pāri tirdzniecības vietas stiklotajai sienai, sapakojis mantas un pazudis ar visu guvumu nezināmā virzienā. Veikalam nodarīta ievērojama skāde, jo nozagtas dažādas mantas – sporta apģērbi un apavi, kā arī inventārs.

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse apstiprināja, ka minētais notikums policijā reģistrēts. 20.februārī pulksten 9.35 konstatēts, ka iekļūts tirdzniecības salonā "100% sports", kur nozagtas dažādas sporta preces. Veikalam nodarītie zaudējumi tiks aprēķināti pēc inventarizācijas. Policijā par notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 175.panta 3.daļas – par zādzību ar iekļūšanu telpā. Turpinās izmeklēšana.

Policijā lauž krēslus

Nepatīkamus pārsteigumus Valsts policijas darbiniekiem sagādā apmeklētāji – tiek bojāts inventārs jaunajā Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes administratīvajā kompleksā Bāriņu ielā 3.

Liepājas PRPP Administratīvā biroja Saimnieciskā nodrošinājuma grupas galvenais speciālists Osvalds Putniņš "Kurzemes Vārdam" pastāstīja, ka lielākā skāde nodarīta 4.korpusā pie Ceļu policijas darbinieku kabinetu durvīm. Pirmdien nācās konstatēt, ka salauzti kārtējie divi krēsli, taču kopumā šis skaits ir lielāks. O.Putniņš uzskata, ka policijas inventāru uzgaidāmajā telpā bojā tie, kuri ierodas uz pieņemšanu vai lietu izskatīšanu Ceļu policijā: "Acīmredzot nāk ar tādu naidu, ka cieš mēbeles."

Policijas darbinieki apelē pie apmeklētāju sirdsapziņas, atgādinot, ka, bojājot policijas inventāru, viņi izmet zemē paši savu naudu, jo likumsargu ekipējums taču tiek iegādāts tieši par nodokļu maksātāju naudiņu. O.Putniņš norādīja, ka šāds krēsls, kādi ir salauzti, maksā aptuveni 15 latu. Līdz šim likumsargi salauzto vietā likuši citus krēslus, bet nupat domā, ka tas neatmaksājas. "Esam pārliecinājušies, ka krēsliem defektu nav, citur policijas ēkā tie kalpo labi. Lūst tikai uzgaidāmajā telpā, kur tos izmanto apmeklētāji. Ja laušana turpināsies, citus sabojāto vietā vairs neliksim, lai apmeklētāji stāv kājās," brīdina O.Putniņš.

Pieskata gandrīz 200 nepilngadīgo likumpārkāpēju

"Kurzemes Vārds" nesen rakstīja par vairākiem nepilngadīgajiem, kuri regulāri pastrādāja likumpārkāpumus – dauzīja ēkām un automašīnām logus, izdarīja zādzības u.c., bet pie atbildības viņus saukt nevarēja, jo zēni nebija sasnieguši 14 gadu vecumu, kad iestājas kriminālatbildība.

Izrādās, šādu nepilngadīgu likmpārkāpēju mūsu pilsētā ir ievērojams skaits – gandrīz divi simti. Kā pastāstīja Liepājas PRPP Kārtības policijas priekšnieks Gints Ešenvalds, policijas Nepilngadīgo lietu nodaļas uzskaitē patlaban ir 34 pusaudži, kuri nav sasnieguši 14 gadu vecumu, kā arī 143 jaunieši vecumā no 14 līdz 18 gadiem.

G.Ešenvalds stāsta, ka visbiežāk pusaudži un pilngadību nesasniegušie jaunieši izdara zādzības un zādzību mēģinājumus (2006.gadā reģistrēti 164 šādi nodarījumi). Vēl reģistrēta mantas bojāšana (izsisti stikli, sabojāti spēkrati – 46), tīši miesas bojājumi (41), huligānisms (21), alkohola reibumā izdarīti pārkāpumi (112), zādzības no automašīnām (7), zādzības no dzīvokļiem (6), laupīšanas (5). Reģistrēts arī nepilngadīgo recidīvs, kad noziedzīgi nodarījumi tiek pastrādāti atkārtoti. Kopumā uzskaitē mūsu policijā ir 31 nepilngadīgais recidīvists: pirmstiesas izmeklēšanas laikā atkārtotu pārkāpumu izdarījuši 9, nosacīta soda laikā – 14, atbrīvoti no kriminālatbildības, jo nav sasnieguši 14 gadu vecumu – 7.

Kā vienīgo risinājumu, lai samazinātu nepilngadīgo noziedzību, G.Ešenvalds redz viņu ievietošanu audzinoša rakstura iestādēs. Jo nereti ir situācija, kad tiesa jaunietim piespriež nosacītu sodu, bet tā laikā uz noziedzības ceļa nonākušais jau pastrādā nākamo likumpārkāpumu. "Citas iespējas kā koloniju, es neredzu," viņš atzina.