Kurzemes Vārds

22:30 Svētdiena, 23. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Sports

Ventiņu pārliecība bija nesalaužama
Miks Kuncītis

Vakar zaudējumu Latvijas Basketbola līgā piedzīvoja BK "Liepājas lauvas", kas savā laukumā cieta neveiksmi cīņā ar vairākkārtējiem valsts čempioniem, "Ventspils" basketbolistiem – 68:99 (20:21, 8:21, 23:26, 17:31).

Neapšaubāmi šīs spēles favorīti, protams, bija ventspilnieki, kuri līdz šim LBL čempionātā zaudējuma rūgtumu vēl nebija izjutuši. Iepriekšējā abu komandu tikšanās ventiņu laukumā noslēdzās ar pārliecinošu mājinieku uzvaru – 116:72.

Šo cīņu mūsējie uzsāka ar izmaiņām starta pieciniekā – bez Klāva Ansona, Mareka Jurevičus, Mārtiņa Luika un Jāņa Graudiņa sākumsastāvā laukumā devās arī Māris Citskovskis. Pirmajiem rezultātu atklāt izdevās viesiem, kas pēc ātras izspēles realizēja pustālo metienu. Tiesa, neilgi pēc tam ar vairākām produktīvām darbībām izcēlās jau pieminētais Māris Citskovskis, īsā laika periodā īstenojot divus tālmetienus un izprovocējot pretiniekus uz pārkāpumu. Vadības grožus gan lauvas nespēja noturēt, jo, sekmīgi un ļoti gudri darbojoties ventiņu saspēles vadītājam Edijam Šenonam, viesiem radās labas punktu gūšanas izdevības teju vai no visām pozīcijām. Biežāk gan bumba tika iespēlēta zem groza, kur saimniekoja augumā raženais Dušans Jeličs un ik pa laikam pieslēdzās arī Derlons Džonsons. Ja pirmo ceturtdaļu "Ventspils" basketbolisti noslēdza ar minimālo plus viens, tad turpinājumā, viesiem aktivizējoties aizsardzībā, liepājniekiem radās nopietnas problēmas ar savu uzbrukumu veidošanu, ko apliecina arī tas, ka tikai otrās ceturtdaļas ceturtajā minūtē mūsu basketbolistiem izdevās papildināt pirmajās desmit minūtēs savākto punktu bagāžu. Līdz ar to pretiniekiem izdevās atrauties rezultātā un, ejot atpūtā, saglabāt 14 punktu handikapu.

Šaubas par iespējamo nejaušību pilnībā tika izkliedētas trešās ceturtdaļas sākumā, kad ļoti pārliecinoši nospēlēja Uvis Helmanis, realizējot trīs trejačus pēc kārtas. Lai arī ventspilnieki noteikti nojauta, ka mača liktenis ir izšķirts, Kārlim Muižniekam veicot regulāras spēlētāju maiņas, cīņas temps palielinājās, tāpat pieauga arī viesu pārsvars uz rezultāta tablo, kas pēc tiesnešu beigu svilpes bija 31 punkts. Rezultatīvākais liepājnieku rindās bija Mareks Jurevičus ar 18 punktiem, bet uzvarētāju labā 20 punktus guva Akselis Vairogs.

Nākamo spēli "Liepājas lauvas" aizvadīs 1.martā, kad sporta zālē "Celtnieks" viesosies Valda Valtera trenētie "ASK/Juniors" basketbolisti.


Divreiz starp labākajām Rīgā
Andris Sudmalis

Liepājas Vingrošanas skolas audzēknes ar atzīstamiem panākumiem ir piedalījušās divos vērienīgos ar vingrošanu saistītos pasākumos, kas norisinājās Rīgā.

Liepājas Vingrošanas skolas dalībnieki Rīgā piedalījās tradicionālajā vingrošanas festivālā "Gimnastrada 2007", kurā piedalījās 47 vingrotāju kolektīvi, demonstrējot 89 sagatavotos numurus.

Liepājas Vingrošanas skolu pārstāvēja Irinas Daņilovas, Larisas Roslovas un Nokolaja Smirnova audzēkņi, kas bija sagatavojuši divus numurus – nominācijās "Sporta vingrošana" un "Teatrālais uzvedums". Abi sagatavotie numuri pārsteidza žūriju un skatītājus ar lielisku horeogrāfiju un košiem tērpiem, un ar abām sagatavotajām programmām liepājnieki izcīnīja otrās vietas, kā arī izcīnīja ceļazīmi uz sacensību finālu, kas marta sākumā norisināsies Rīgas Kongresu namā.

Februārī sporta vingrotājas arī uzsāka jauno oficiālo sezonu, un par viņu pirmajām sacensībām kļuva Rīgas atklātais čempionāts. Galvaspilsētas meistarsacīkstēs piedalījās 68 vingrotājas no lielākajām Latvijas vingrošanas skolām, un pārstāvētas bija sportistes, sākot ar trešo sporta klasi un beidzot ar sporta meistarēm.

Liepājnieces šajos mačos piedalījās gandrīz labākajā sastāvā, tiesa, nebija divu mūsu vadošo vingrotāju – Marijas Vasiļjevas un Anastasijas Kuļikovas. Līdz ar to divās spēcīgākajās sporta klasēs piedalījās tikai pa vienai vingrotājai – sporta meistaru grupā labāko rezultātu sasniedza Tatjanas Janovičas audzēkne Viktorija Huve, kas ierindojās 5.vietā, un arī sporta meistarkandidātu grupā liepājnieču labākais rezultāts bija 5.vieta, kuru izcīnīja Tatjanas Jurenko audzēkne Virma Jankovska.

Pirmās sporta klases konkurencē starp astoņām finālistēm iekļuva divas mūsējās, un abas ir treneres T.Janovičas audzēknes. Ksenija Burakova, ierindojoties trešajā vietā, izcīnīja vienu no Liepājas vingrotāju divām godalgām, bet viņas komandas biedrene Gunita Gintere palika soli aiz pjedestāla.

Pie vēl vienas godalgas liepājnieces tika otrās sporta klases vērtējumā, kurā otro vietu izcīnīja Vitas Guļņevas audzēkne Elīna Kaņevska, bet Anna Gavriša (trenere T.Janoviča) bija ceturtā.

Liepājas sporta vingrotājām ļoti noslogots būs marts, kurā ir paredzēta līdzdalība vismaz trijās sacensībās. Pirmās no tām ieplānotas nākošā mēneša sākumā, kad Rīgā norisināsies "Tīģerēna kausa" tradicionālā izcīņa.