Kurzemes Vārds

21:52 Svētdiena, 23. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Cik daudz cilvēks grib palīdzēt pats sev?
Sigita Riepša, Sociālā dienesta sociālo pakalpojumu daļas vadītāja

Jā, tagad, ziemā, patversmē praktiski nav brīvu vietu, jo cilvēki, kuriem nav pajumtes, grib naktis pārlaist siltā vietā. Taču pastāv zināma kārtība, kas jāievēro, lai patversmē tiktu pie guļvietas un divām ēdienreizēm dienā. Tiek pieņemtas tās personas, kuru pēdējā deklarētā dzīvesvieta ir Liepāja, jo patversmes izdevumi tiek segti no pilsētas pašvaldības budžeta. Tātad vispirms cilvēkam jādodas uz Pašvaldības policijas iedzīvotāju deklarēšanas nodaļu, kur jāsaņem izziņa, ka pēdējā deklarētā dzīvesvieta bijusi Liepāja. Ar šo izziņu jānāk uz Sociālo dienestu un tad izsniedzam norīkojumu uz patversmi.

Protams, šādā laikā, kad ir liels sals, un pajumti vakarā meklē cilvēks, kuram norīkojuma nav, viņam naktsmājas tiek dotas, taču nākošajā dienā tomēr ir jādodas pēc norīkojuma. Divus mēnešus persona patversmē var dzīvot bez maksas, bet pēc tam noteikumi paredz, ka par uzturēšanos tomēr jāmaksā. Piemēram, pensionāriem viens procents no pensijas. Kādēļ šī maksa? Tādēļ, lai cilvēks patversmē neiekārtotos kā bezmaksas viesnīcā, bet tomēr meklētu sev darbu un pastāvīgu dzīvesvietu. Lai tas tā notiktu, ar patversmes iedzīvotājiem regulāri strādā sociālie darbinieki, taču jāatzīst, ka ne visi bezpajumtnieki veselības vai atkarību dēļ spēj un grib meklēt darbu, lai uzlabotu savus dzīves apstākļus. Vairumā gadījumu patversmes iemītnieki ir vienas un tās pašas personas, kas pēc divu mēnešu dzīvošanas uz laiku no šīs vietas aiziet un tad atkal atgriežas. Tāda nu izveidojusies situācija, kas šodien vairs nevienu nepārsteidz. Jautājums, cik daudz cilvēks grib palīdzēt pats sev, aktualitāti, manuprāt, nezaudē.