Kurzemes Vārds

22:38 Svētdiena, 23. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Brīvbrīdis

Jaunās zvaigznes sāks mirdzēt Rokkafejnīcā

Šodien pulksten 17 Latvijas 1.rokkafejnīcā notiks "Latvijas radio" konkursa "Jaunās zvaigznes" pirmā kārta. Plašākais un populārākais jauno dziedātāju konkurss, kas izpelnījies mūzikas speciālistu un sabiedrības atzinību, šogad notiek jau sesto reizi. Šajā gadā tas veltīts latviešu leģendāro rokgrupu "Līvi", "Pērkons", "Credo", "Sīpoli", "Jumprava", "Zodiaks", "Opus Pro", "Remix", "Lādezers", "Rebel" un citu autoru un izpildītāju repertuāram. Dziedātāji var piedalīties konkursā arī ar savu pašsacerētu dziesmu, ja tā atbilst rokmūzikas žanram. Konkursā redzēsim solistus, duetus un deju grupas, ko piedāvās jaunieši vecumā no 14 līdz 25 gadiem. Muzikālajās sacensībās ik gadus piedalās aptuveni 2500 dalībnieku.

Jokus mīlošais Guntis Veits pauda gandarījumu, ka viņa dziesmas dzied gan kāzās, gan bērēs, gan lieli, gan mazi. Guntis Veits un Maija Lūsēna labprāt piekrita piedalīties arī konkursa žūrijas darbā. Maija Lūsēna vēlēja jaunajām zvaigznēm veiksmi un, galvenais, drosmi dziedāt skaistās, bet vokāli tik sarežģītās Jāņa Lūsēna dziesmas no "Zodiaka" repertuāra. Pirmās kārtas dalībniekus vērtēs populāri Liepājas mākslinieki Valdis Skujiņš, Tomass Kleins un Jānis Grodums.

Finālam izvirzītie talanti tiks dalīti divās vecuma grupās – bērnu un jauniešu. Spilgtākās no grupām tiks aicinātas piedalīties noslēguma koncertā 2.jūnijā Dzintaru koncertzālē, kā arī citos liela mēroga sarīkojumos. Tāpat finâlistu dziesmas dzirdçsim "Latvijas radio" programmâs. Daudzi konkursa dalībnieki pēc tam tiks iesaistīti dažādās muzikālajās izrādēs. Par finālistiem šogad būs iespējams balsot ne tikai pa telefonu, bet arī internetā.

"Latvijas radio" notikušajā preses konferencē lielās zvaigznes, tai skaitā liepājnieks Guntis Veits deva svētību saviem jaunajiem sekotājiem un atstāja savu autogrāfu.


Jaunavu smaržu kolekcionārs

Tie, kas lasījuši Patrika Zīskinda 1985.gadā sarakstīto grāmatu "Parfīms. Kāda slepkavas stāsts", droši vien ar nepacietību gaidījuši tāda paša nosaukuma filmu, kuru no šodienas sāk demonstrēt kinoteātris "Balle". Nav jau nekas neparasts, ja tiek veidotas filmas, par pamatu ņemot kādu stāstu vai romānu. Taču ar Zīskinda darbu nav tik vienkārši, jo tajā īpaši svarīga loma atvēlēta smaržai, parfīmam. Un to niansēti parādīt kino ne katram pa spēkam. Taču sev izaicinājumu meta vācietis Toms Tikvers ("Skrien, Lola, skrien!"). Iemūžināt Zīskinda darbu uz ekrāna nebija viegls darbiņš vēl viena iemesla dēļ – tā autors atteicās pārdot romāna adaptācijas tiesības. Taču neatlaidīgajam vācu producentam Berndam Eihingeram 2001.gadā izdevās mainīt Zīskinda domas. Lai arī filma, kas pasaules pirmizrādi piedzīvoja pērnā gada septembrī, skatītājos raisa dažādas izjūtas, sākot no apbrīnas un beidzot ar noraidījumu, Vācijā tā jau kļuvusi par grāvēju. Pašlaik baisais, mistiskais darbs, kura budžets bija vairāk nekā 60 miljoni ASV dolāru, ceļo pa pasauli un gūst atzinības laurus. Pateicoties šai filmai, no veikala plauktiem pazūd arī Zīskinda grāmatas.

Grāmatā un tātad arī trillerī stāstīts par slepkavību un kaislību 18.gadsimta Francijā. Žans Batists Grenuijs, kurš jau no bērnu dienām ir bārenis, savu īpašo talantu sajust apkārtējās smaržas izmanto pasaulē labāko smaržu radīšanai. Taču aiz viņa talanta slēpjas kāda nasta. Žans vienmēr juties viens un citādāks nekā pārējie, tādēļ viņš neprot veidot veiksmīgas attiecības ar apkārtējiem. Tiecoties pēc saskarsmes, puisis mēģina notvert jaunas sievietes nepārvaramo un gaistošo smaržu, arvien dziļāk iegrimstot sarežģītajā smaržu radīšanas zinātnē. Taču apsēstība ar savu mākslu, neprātīgā dzīšanās pēc ideālās, pasaulē spēcīgākās smaržas kļūst nāvējoša gan sev, gan citiem.

Galvenās lomas filmā atveido gados jauni un pasaules slavu vēl neizbaudījuši aktieri, kā Alans Rikmens, Reičela Hērda–Vuda, Regs Vilsons. Bet ir arī pa kādai zvaigznei, spožākā no tām – Dastins Hofmans.