Kurzemes Vārds

15:57 Otrdiena, 26. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Komentārs

Sala laika karstie uzplaiksnījumi
Nedēļas notikumus komentē Aurika Feldmane, Liepājas teātra uzvedumu daļas vadītāja

Uz pavasara pusi ziema ar kārtīgu salu un minimālu sniegu beidzot atnākusi arī Kurzemē. Vieniem tā ir dabas stihija, citiem – beidzot klāt ziemas prieki. Cilvēki ar steigu traucas izmantot iespēju slaidā lokā laisties no kalniem un kāpt uz slidām.

Un tomēr tiešā un pārnestā nozīmē karsti iet dienvidu zemēs, kur pasaules valstis, arī Baltija, ierautas militārās sadursmēs Irākā un Afganistāna. Jo tālāk, jo bezjēdzīgāk tas viss ievirzās. Ne velti Eiropas valstis cita pēc citas sāk izvest savus spēkus no šīm zemēm, jo sabiedrības pretestība tikai aug, arī kaimiņvalstij Lietuvai jau pietrūkst brīvprātīgo militārajām misijām.

Politiska stīvēšanās un grūstīšanās turpinās Latvijā. Tikko Tautas partija ar Ministru prezidentu Kalvīti priekšgalā panāca Rīgas domes priekšsēdētāja jaunlaicēna Aksenoka atstādināšanu. Mani maz interesē politika, tomēr, skatoties, kas pašlaik notiek mūsu valstī, dūša aptekas. Šī Tautas partijas varas uzurpācija – gan neieklausoties ekspertu un Valsts prezidentes padomos, virzot savus cilvēkus tiesībsargājošās struktūrās, gan ignorējot sabiedrības domas gandrīz jebkuros jautājumos, arī tik svarīgā lietā kā robežlīgums ar Krieviju, būtībā ir kā runga ar diviem galiem. Gala rezultātā pēc četriem gadiem Tautas partiju var piemeklēt "Latvijas ceļa" liktenis.

Un tomēr mūsu valstī ir smagas un bīstamas problēmas, kurām Saeimai, valdībai vajadzētu pievērst pastiprinātu uzmanību un rīkoties radikāli. Mani, divu bērnu mammu, satrauc arvien lielākā narkomānija, bērnu un jauniešu nolaupīšana seksuālai izmantošanai. Jāteic, ka man pašai nekad, nekādos apstākļos nav piedāvātas narkotikas un arī mana meita un dēls apgalvo, ka skolā viņi nezina, kam tās tiktu pienestas. Tomēr briesmu klātbūtne nezūd, jo jebkuru mirkli situācija var mainīties, un es nezinu, kā tad man rīkoties. Šeit notiek, kā tai spēlīte – silts, siltāks, karsts, vēl karstāks…

Citādā, daudz patīkamākā nozīmē šo rotaļu var attiecināt uz Liepājas teātri, kas strādā pastiprinātā – 100. sezonas – režīmā. Marta otrajā pusē būs jubilejas kulminācija, kad notiks īpašs koncerts un pirmizrāde sezonas centrālajam iestudējumam – Antona Čehova "Tēvocis Vaņa". Bet esam jau parādījuši vairākas jaunas izrādes. Arī bez izrādēm, mēģinājumiem un izbraukumiem Liepājas teātrī katru dienu kaut kas notiek. Šajā nedēļā teātra skatuve nebija brīva ne dienu – ar izrādi viesojās rīdzinieki, teātra vīrieši gatavo koncertu Sieviešu dienai. Atzīmējām mūsu Valdemāra Zandberga 80.jubileju, visās trīs nedēļas nogales dienās šīs sezonas jauniestudējumus apmeklēs Pedagoģijas akadēmijā notiekošās literatūras, mākslas un folkloras starptautiskās zinātniskās konferences dalībnieki.