Kurzemes Vārds

22:10 Piektdiena, 10. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Mana dienasgrāmata

Sals parāda zobus
Mairis Plūksna, Valsts robežsardzes Liepājas pārvaldes Robežapsardzības dienesta priekšnieka vietnieks

Sestdien, 17.februārī
Nekas īpašs nav ieplānots, tāpēc var atļauties garo rītu. Šajā laikā tiek padzerta kafija, palasīts kāds žurnāls vai paskatīta kāda televīzijas pārraide. Pēcpusdiena sporta notikumiem bagāta. Internetā sekoju Liepājas rallija komandas startam rallijā "Sarma – 2007" Gulbenē. Tad seko basketbols. Vispirms televīzijā, pēc tam dodos klātienē skatīt. Izskatās, ka Liepājā pamazām atgriežas basketbols. Vismaz līdz šim komanda izspiedusi maksimumu no savām iespējām, tikai skatītāju rindas tādas patukšas.

Svētdien, 18.februārī
Jāceļas jau pirms septiņiem, jo vecākajam dēlam ar Basketbola skolas komandu brauciens uz spēli Rojā. Vēlāk piezvana draugi un piedāvā aizbraukt pusdienās uz Palangu pie Joža. Piebraucot redzam mašīnu pilnu stāvlaukumu, starp kurām netrūkst arī auto ar latviešu numuriem. Konstatēju, ka kopš pēdējās reizes, kad šeit biju, viss ievērojami paplašinājies. Esam pārsteigti – lai tiktu kafejnīcā, nākas kādas 15 minūtes gaidīt rindā. Bet pusdienas neliek vilties. Nākot ārā, mūsu pārsteigums ir vēl lielāks, jo iekšā tikt gribētāju rinda vismaz trīskāršojusies. Apbrīnojami, kā šī visādā ziņā nomaļā vieta spēj piesaistīt tik daudz viesu.

Pirmdien, 19.februārī
Klāt jauna darba nedēļa, un rīta cēliens paiet, iepazīstoties ar notikumiem uz valsts robežas. Ziņas labas, nekas ārkārtējs nav noticis. Pēc tam apspriežam nedēļas darba plānu. Visu gan ieplānot nav iespējams, jo pieredze rāda, ka vienmēr rodas kādi neplānoti darbi. Darba diena aizrit vairāk vai mazāk ikdienišķā ritmā.

Liekas, nedaudz esmu saaukstējies, tāpēc vakarā sieva man veic dažādas atveseļošanas procedūras. Paklausīgi visam pakļaujos, jo nopietni saslimt nu nepavisam negribas.

Otrdien, 20.februārī
Viens no šīs dienas darbiem ir sagatavot atbildes informāciju uz pieprasījumu par iespējamām pārvaldes robežsargu kandidatūrām ar robežsardzi saistītā ES organizētā misijā. Pieredzes un nepieciešamo iemaņu ziņā kandidātu netrūkst, problēmas sākas ar angļu valodas zināšanām. Pēc Latvijas pievienošanās ES piedāvājumi darboties dažādās institūcijās un piedalīties misijās ir diezgan daudz, tā ka iespējas jauniem cilvēkiem ir plašas.

Trešdien, 21. februārī
Konstatēju, ka pēc neliela pārtraukuma atkal atgriezies sals. Ja tas nav pārāk liels, tad man šāds laiks patīk labāk par nebeidzamajiem Liepājas ziemas slapjdraņķiem.

Darbā šajās dienās nekādi izbraukumi uz robežkontroles punktiem nav plānoti, tādēļ veicu ikdienas darbus ar dienesta dokumentiem un gatavojos rītdien plānotajām mācībām. Reizi mēnesī robežsargi no pārvaldes robežkontroles punktiem ierodas uz mācībām, kurās mans uzdevums ir iepazīstināt viņus ar izmaiņām likumdošanas jomā un citu aktuālo informāciju.

Šonedēļ dēliem skolā projektu nedēļa, tādēļ vakara cēliens paiet, palīdzot apkopot darbiem nepieciešamo informāciju. Pie reizes arī papildinu savas zināšanas par Ziemeļameriku un arhitekta profesiju.

Ceturtdien, 22.februārī
Sals pieņēmies spēkā un izrādījies stiprāks par manas automašīnas akumulatoru. Paša spēkiem iedarbināt mašīnu neizdodas. Diena paiet diezgan lielā steigā – jāsagatavo atbildes uz vairākām vēstulēm, tad robežsargu mācības.

Šovakar atkal basketbola vakars – "Liepājas lauvas" tiekas ar Ventspils komandu.

Piektdien, 23.februārī
Darbā apspriežam šonedēļ paveikto, kā arī paplānojam nākamās nedēļas darbu. Dienu nepavadu darba kabinetā, jo ieplānota ostas robežkontroles punkta pārbaude. Šādas pārbaudes, lai novērtētu un uzlabotu struktūrvienību darbu, atbilstoši plānam tiek veiktas visos robežkontroles punktos. Tas aizņem pietiekami daudz laika – praktiski visa diena tiek pavadīta ostā.

Piektdienas, īpaši vakari, man patīk. Domāju, vairumam zināmu iemeslu pēc. Vakarā kopā ar ģimeni plānojam, ko darīt brīvdienās. Rīt ar sievu iesim uz teātra izrādi "Precējies nav miris". Rītdiena ir man zīmīga diena – aprit 15 gadi, kopš strādāju robežsardzē.