Kurzemes Vārds

15:38 Otrdiena, 26. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 24.februārī

1927.
Liepājas apgabaltiesā gatavojas iztiesāt prāvu, kuru liepājnieki iesaukuši par ēzeļa prāvu. Pilsētas galva E.Rimbenieks iesūdzējis laikraksta "Jaunais Rīts" redaktoru Cīruli par kādu laikrakstā ievietotu feļetonu ar virsrakstu "Ēzelis, pilsētas galva un puikas". Lietu toreiz atlika un nodeva izmeklēšanas tiesnesim. Prāva būšot interesanta, ar vairāku liecinieku piedalīšanos.

Annas tirgū atrodas jauna tualetes ēka. Lai tur iekārtotu telpas tirgus uzraugam, Pilsētas valde atvēlējusi līdzekļus jaunu telpu izbūvei.

1937.
Savu darbību atjaunojusi Liepājas mucu fabrika, nodarbinot 40 strādnieku, bet tuvākajās dienās ražošanu paplašinās. Fabrika izgatavos sviesta muciņas visai Latvijai. Ražos mucas arī sīrupam, petrolejai un citām vielām. Izejmateriāls – skābardis, osis, ozols un apse. Ražošanas apjomam pieaugot, kokus ievedīs no Čehoslovākijas un Polijas.

Liepājas biržas komitejas velkoņa "Valdemārs" apkalpe, braucot uz Karostu, reidā tuvu vārtiem uz kāda neliela ledus gabala pamana suni. Redzēdams kuģi un cilvēkus, suns saslejas pakaļkājās, rej un skaļi kauc. Velkonis piebrauc pie ledus gabala. Ar lielām grūtībām slapjo un pārsalušo rējēju izdodas nocelt no ledus. Nonācis uz kuģa, suns aiz pateicības laiza saviem glābējiem rokas. Pēc mirkļa ledus gabals, uz kura tas bija atradies, pa ostas vārtiem tiek aiznests jūrā. Izglābto dzīvnieku novieto katlutelpā, kur siltumā viņš ātri atspirgst. Suns ir ļoti izsalcis un kāri ēd pasniegto maizi. Izglābtais ir vilku sugas suņa lielumā, tikai ar iedzeltenu spalvu. Viņš neatstāj velkoni un ir ļoti apmierināts ar jauno jūrnieka dzīvi.

1947.
Tiek skaidroti noteikumi par bezbērnu nodokļa maksāšanu. Šo nodokli maksā pilsoņi vecumā no 20 līdz 50 gadiem (sievietes līdz 45 ), kuru apgādībā nav bērnu vai bērnu skaits nepārsniedz 3, izņemot I un II grupas invalīdus, kareivjus un skolēnus. Strādniekiem šos nodokļus atvelk darba vietās no izpelnītās algas, bet nestrādājošiem – mājasmātēm un sievietēm, kas atrodas vīru apgādībā, šis nodoklis jānomaksā četrās daļās finanšu nodaļas maksāšanas paziņojumā noteiktajos termiņos. Nodoklis nav liels – no 15 līdz 90 rubļu gadā.