16:00 Pirmdiena, 23. septembris

Desmitā uzvara
Miks Kuncītis

Vakar desmito uzvaru Latvijas Sieviešu basketbola līgā izcīnīja "Liepājas metalurga" komanda, kas savā laukumā pārliecinoši tika galā ar "RS/Kadetu izlases" meitenēm – 80:42 (14:14, 19:8, 23:11, 24:9).

Lai arī spēles pirmās desmit minūtes un otrās ceturtdaļas sākums aizritēja līdzīgā cīņā un liepājniecēm iegūt ievērojamu pārsvaru neizdevās, puslaika galotnē mūsējo aktīvā darbība aizsardzībā deva augļus, un, ejot atpūtā, mājiniecēm jau bija plus 11. Tāpat kā mača pirmajā pusē arī turpinājumā "Liepājas metalurga" trenere bieži variēja ar sastāvu un deva iespēju sevi pierādīt visām meitenēm. Lielā mērā ar savu spēlētāju sniegumu viņa var būt apmierināta, jo visas basketbolistes, kas nāca uz maiņu, pielika roku uzvaras kaldināšanā. Mača otrajā pusē, metalurģēm palielinot spēles tempu, pārsvars auga vēl straujāk, un pēc tiesnešu beigu svilpes tas bija ievērojams – plus 38. Jāatzīmē, ka šajā spēlē laukuma saimnieces izcēlās ar teicamu precizitāti no soda metienu atzīmes, realizējot 90 procentus metienu. Rezultatīvākā "Liepājas metalurga" komandā bija Kristīna Cirša, kura guva 13 punktus, bet Viktorijas Nazarovas kontā 12.

Nākamo spēli mūsu basketbolistes aizvadīs 3.martā, izbraukumā tiekoties ar vienību "LU/US".

Hokeja rezultāts futbola laukumā
Ints Grasis
Andris Sudmalis

Vakar "Liepājas metalurga" futbolisti treniņnometnē Kiprā pārbaudes spēlē tikās ar Kijevas komandu "Dynamo – 2" un pieveica to ar rezultātu 6:5 (2:2).

Kaut arī sākotnēji bija plānots liepājnieku un Lihtenšteinas valstsvienības sparings, mūsu pretinieki no pārbaudes spēles atteicās. Un šāds lēmums ir visai loģisks, jo tieši ar Latvijas izlasi Lihtenšteinai ir jāspēlē 28.martā Eiropas čempionāta kvalifikācijas cikla mačā, un diez vai būtu prāta darbs pundurvalstiņas futbolistiem atrādīties metalurgiem, kuru sastāvā ir pieci Latvijas izlases dalībnieki. Oficiāli gan atteikums bija pamatots ar to, ka Kiprā atrodas tikai izlases jauniešu sastāvs, proti, Lihtenšteina nav spēcīgākajā virknējumā un tādēļ nevēlas mēroties spēkiem ar "Liepājas metalurgu".

Tad tika sarunāta pārbaudes spēle ar Kijevas "Dynamo" otro komandu, kas spēlē Ukrainas čempionāta 1.līgā. Pret savu klubu laukumā metalurgu rindās gan neizgāja uz pārbaudi esošais serbs Petkovičs, jo no viņa mūsu komandas vadītāji it kā nolēma atteikties. Tomēr pēdējā brīdī Petkovičam jau nopirktā biļete uz Kijevu Larnakas lidostā tika nodota atpakaļ, tātad serbs pagaidām vēl paliek mūsu komandā.

Spēli liepājnieku galvenais treneris Benjamins Zelkēvičs iecerēja un aizvadīja šādā sastāvā: Krucs (Vlasovs, 46.), Zirnis, Ivanovs, Kļava (Kaetanu, 46.), Jemeļins (Surņins, 46.), Petrenko (Miceika, 46.), Kamešs (Kalons, 46.), Jeršovs (Žuravļovs, 46.), Katasonovs (Tamošausks, 46.), Astrausks (Karlsons, 46.) un Krugļaks (Kecs, 46.). Mikrotraumu turpina dziedēt Soloņicins. Savukārt "Dynamo – 2" laukumā sūtīja pārsvarā jaunus, vēl 20 gadu nesasniegušus spēlētājus – būtībā šajā komandā ir sapulcināts Ukrainas jaunās futbolistu paaudzes zieds.

"Liepājas metalurga" menedžeris Jurijs Romaņenkovs pastāstīja, ka pirmā puslaika 20.minūtē pēc Jemeļina izrāviena pa malu un piespēles vārtus guva Astrausks. Pēc sešām minūtēm viens no dinamiešiem ar galvu bumbu raidīja mūsu vārtu devītniekā, bet vēl pēc neliela brīža kijevieši izvirzījās vadībā. Tomēr spēles pirmā daļa beidzās neizšķirti. Līdzīgi kā Jemeļins, šoreiz uzbrukumam pa malu labi pieslēdzās Kamešs (viņš ticis pie darba līguma kā galvenās komandas spēlētājs), kura centrējumu vārtu guvumā pārvērta otrs šajā puslaikā priekšā izvirzītais uzbrucējs – uz pārbaudi mūsu komandā esošais Krugļaks, kurš turpina atstāt ļoti labu iespaidu.

Otrajā puslaikā laukumā mūsu komandā nomainījās deviņi futbolisti, bet uzbrukumā spēlēja Karlsons un Kecs. 20 minūtes pirms spēles beigām sākās vārtu birums. Karlsons izcēlās ar hat–trick, viņa sitieni, esot ne tikai īstajā vietā un īstajā brīdī, bet arī nodemonstrējot individuālo meistarību, mērķi sasniedza 71., 76., un 79. minūtē, pa vidu – 74. – kijevieši panāca līdzsvaru. 82.minūtē vārtu guvumu Kecam nokārtoja (šā vārda pašā augstākajā līmenī futbola leksikā) Tamošausks. Pēc 6:3 metalurgi atslābinājās un sagaidīja divus atbildes vārtus savā cietoksnī.

Gatavošanos jaunajai sezonai Viktora Lukina vadībā turpina arī "Liepājas metalurga" dublieri. Valsts vicečempionu otrās komandas rindās ir atgriezušies četri jaunie futbolisti, kas virslīgas komandas sastāvā piedalījās pirmajā treniņnometnē Kiprā – Jevgēņijs Golovins, Igors Aleksejevs, Dmitrijs Mihailovs un Ivans Gluško. Līdz ar vienības pastiprināšanos mūsu jauniešiem izdevās pārliecinoši revanšēties FK "Ventspils" dublieriem, uzvarot tos ar 5:2. Būtisku ieguldījumu uzvarā deva visa četrotne, bet taustāmāko – Golovins, kurš atzīmējās ar diviem vārtu guvumiem, savukārt pa reizei pretinieku vārtsargu pārspēja Roberts Pirktiņš, Toms Mežs un Raivo Kalniņš.

V.Lukins pastāstīja, ka liepājniekiem šajā mačā bijis nenoliedzams pārsvars, bet abi vārti zaudēti pašu paviršības un pārlieku lielās pašpārliecinātības dēļ.

R.Miloslavskim divas uzvaras

Pieci Liepājas Kompleksās sporta skolas audzēkņi startējuši Baltijas valstu čempionātā peldēšanā, kas šogad norisinājās Igaunijā. Divas zelta medaļas izcīnīja Romāns Miloslavskis, bet divas sudraba godalgas tika Zanei Dēbelei.

Liepājas labākais peldētājs R.Miloslavskis brīvā stila disciplīnās bija ne tikai izlases līderis, bet arī viens no galvenajiem favorītiem cīņā par Baltijas čempionāta zelta medaļām. 100 un 200 metros treneres Irinas Grodzickas audzēknis arī palika nepārspēts. Pirmajā no minētajiem peldējumiem finišējot pēc 52,07 sekundēm, bet savu kroņdistanci – 200 metrus – Romāns veica vienā minūtē un 52,31 sekundē. Sieviešu konkurencē no mūsējām vislabāk startēja Zane Dēbele, kura ieņēma otro vietu 100 (1:07,63) un 200 metru (2:24,93) peldējumos uz muguras. Par spīti veselības problēmām uz goda pjedestāla stājās arī mūsu jaunā peldēšanas cerība Ņikita Duboviks, kurš, startējot junioru ieskaitē, izcīnīja otro vietu 100 metros uz muguras – 1:04,52. Vēl viena Liepājas pārstāve Oga Medvedevskiha junioru konkurencē ierindojās trešajā vietā 400 metru kompleksajā peldējumā – 6:05,40.

Nākamās sacensības mūsu peldētājiem paredzētas marta sākumā tepat Liepājā, kad notiks pilsētas čempionāts. Savukārt 13.martā uz pasaules čempionātu, kas 25.martā sāksies Melburnā, dosies Romāns Miloslavskis.

Mačiem vajadzēja notikt Liepājā

Ventspilī notikušas 60.skolēnu sporta spēles boksā jauniešiem un vecākajai vecuma grupai. Sacensības aizritēja ar rūgtuma piegaršu.

Viens no mūsu treneriem Kārlis Knitners informēja, ka uzvarētāji palikuši bez medaļām un Latvijas Boksa federācijas diplomiem. Jāmin, ka tieši šīs bija pirmās skolēnu sporta spēles, kuru organizēšana, darbību pārtraucot Jaunatnes sporta centram, kas ik gadu rīkoja šos mačus, tika uzticēta attiecīgā sporta veida federācijai. Latvijas Boksa federācija vērienīgās sacensības uzticēja Ventspils sporta skolas "Spars" treneriem, bet kā lai viņi sarīko Latvijas mēroga mačus, ja nav nepieciešamā finansiālā atbalsta no federācijas, kuras labvēlību viņi tā arī nesagaidīja. Viens no "Spara" treneriem Staņislavs Šapkins gan spēja izķepuroties no radušās situācijas un balvas, cik nu spēja, sagādāja paša spēkiem. Sāpīgākais ir tas, ka šīs sacensības vecākajai vecuma grupai sākotnēji bija paredzētas Liepājā un tikai pašā pēdējā brīdī tika pārceltas uz Ventspili.

Lai nu kā, bet par spīti daudzajiem robiem mači tomēr notika un kārtējo reizi labi tajos startēja mūsu jaunie bokseri - jauniešu vidējā (1991.- 1992.gadā dzimušie) un vecākā vecuma grupā (1993.- 1994.gadā dzimušie). Pirmās vietas izcīnīja - Gatis Feldbergs (līdz 40 kg), Jānis Valkīrs (līdz 46 kg), Vitālijs Judickis (līdz 57 kg) un Kristaps Zuļģis (līdz 63 kg), bet otrās vietas ieguva Oskars Stāmers, Andris Melbergs, Vladislavs Roļonoks, Elvijs Baklašovs, Pēteris Žvinklis, Edgars Kaups, Pēteris Vītols, Dainis Šenvalds un Romāns Jarošenko. Savukārt trešie palika Andrejs Raksa, Valērijs Frolovs un Raitis Mičulis.