Kurzemes Vārds

04:52 Svētdiena, 5. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Vicina beisbola nūju

Policija saņēmusi vairākas sūdzības, ka Vaiņodē nedēļas nogalē kāds vicinājis beisbola nūju, radot kaitējumu cilvēkiem un viņu īpašumam.

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse informēja, ka 25.februārī ap vieniem naktī Vaiņodē, Brīvības ielā, kādam 1978.gadā dzimušam vīrietim iesists pa galvu un rokām, nodarot vieglus miesas bojājumus. Cietušais likumsargiem minējis, ka viņam uzbrukts ar beisbola nūjai līdzīgu priekšmetu.

Aptuveni pusstundu vēlāk turpat cits vīrietis konstatējis, ka sabojāta viņam piederošā automašīna "Audi 80". Materiālos zaudējumus, kā arī abu notikumu apstākļus un iespējamo saistību noskaidro.

Grib saposties un priecāties

Garnadži turpina rosīties tirdzniecības vietās – tiek iekāroti gan našķi, gan vērtīgi apģērbi. 24.februārī ap puspieciem pēcpusdienā veikalā "Maxima", Klaipēdas ielā 62, apsardzes darbinieki aizturēja 1985.gadā dzimušo Leonīdu, kurš no veikala centās iznest degvīna pudeli, par to nesamaksājis 2,09 latus. Radīti zaudējumi, jo prece tikusi bojāta. Pusstundu vēlāk tirdzniecības namā "Kurzeme", Lielā ielā, tika aizturēts 1990.gadā dzimušais Edgars, kurš no veikala "Moda IT" centās iznest vīriešu jaku, par to nesamaksājis 45 latus. Jaka nebojāta palikusi veikalā. Noformēts protokols par patvarību.

Pērk ļergu

25.februārī pulksten 18.20 Medzes pagasta Kapsēdē 1961.gadā dzimušo Nikolaju likumsargi pieķēra brīdī, kad viņš kādā Dārzu ielas dzīvoklī tikko bija iegādājies vienu 0,7 litru tilpuma un vienu 0,5 litru tilpuma pudeli ar pašdarinātu alkoholu. Noformēts protokols par nelegālā alkohola iegādāšanos.

Nepilngadīgie apreibinās

Pašvaldības policijas darbinieki pagājušās nedēļas nogalē mājup nogādājuši ievērojamu skaitu alkohola reibumā esošus pusaudžus.

25.februārī ap pusdesmitiem vakarā likumsargi saņēma izsaukumu uz Jelgavas ielu 52. Zvanītājs ziņoja, ka tur kādā dzīvoklī nepilngadīgas personas lietojot alkoholu. Dzīvoklī bijušas septiņas personas alkohola reibumā, turklāt miteklis bijis piesmēķēts un tajā atradušās vairākas 2 litru tilpuma alus pudeles. Visiem jauniešiem tika noformēts protokols par alkohola lietošanu, nesasniedzot 18 gadu vecumu. Nepilngadīgie tika nogādāti savās dzīves vietās un nodoti vecākiem.

Tajā pašā dienā ap pusdiviem naktī Pašvaldības policijas darbinieki līdzīgu izsaukumu saņēma arī uz K.Valdemāra ielu 52, kur trīs nepilngadīgas personas lietoja alkoholu. Šajā vietā dzīvoklī kopā ar nepilngadīgajām personām atradās arī 1987.gadā dzimušais Raivis. Nepilngadīgās personas tika nogādātas savās dzīves vietās un nodotas vecākiem. Savukārt Raivim likumsargi noformēja protokolu par nepilngadīgo personu iesaistīšanu alkoholisko dzērienu lietošanā.

Bēg no piedzērušas mātes

23.februārī neilgi pēc pulksten 16 Pašvaldības policijas darbinieki saņēma informāciju no Bērnu bāreņu aprūpes centra, ka pie viņiem pēc palīdzības vērsusies 1993.gadā dzimusi meitene. Pusaudze skaidrojusi, ka viņas vecāki ir reibuma stāvoklī un fiziski iespaidojot viņu.

Pārbaudot norādīto adresi Jaunā ielā, likumsargi konstatēja, ka dzīvoklī atrodas divas nepilngadīgas personas – 1997.un 1993.gadā dzimuši pusaudži, bet 1961.gadā dzimusī māte ir stiprā alkohola reibumā un nav spējīga parūpēties par saviem bērniem. Tāpat likumsargi konstatēja, ka dzīvoklī valdīja liela nekārtība un netīrība, kā arī istabas bija aukstas un nekurinātas. Tika pieņemts lēmums bērnus nogādāt bērnu patversmē Jūrmalas ielā. Pret māti uzsākta lietvedība par bērnu aprūpes pienākumu nepildīšanu. Informācija par notikušo nodota Bāriņtiesai.

No siltumtrases šahtas izceļ cilvēku

23.februārī ap puspieciem pēcpusdienā mūsu ugunsdzēsēji saņēma izsaukumu uz O.Kalpaka un Raiņa ielas krustojumu, kur bija nepieciešama viņu palīdzība cilvēka glābšanā. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādes komandiera vietnieks Dainis Krīgens "Kurzemes Vārdam" pastāstīja, ka glābēji no siltumtrases šahtas izcēla tur gulošo vīrieti, kurš tika nodots ātrās palīdzības mediķiem un stacionēts. Amatpersona piebilda, ka šī nav pirmā reize, kad no siltumtrases šahtas minētajā vietā tiek izcelts kāds bezpajumtnieks, kurš pazemē meklējis patvērumu no aukstuma.

Stacionē piekauto

23.februārī ap pieciem no rīta Liepājas pilsētas Centrālās slimnīcas Traumatoloģijas nodaļā tika ievietots 1976.gadā dzimis vīrietis, kuram mediķi konstatēja sistas brūces galvā. Tiek pieļauta iespēja, ka vīrietis ticis piekauts. Policija noskaidro notikušā apstākļus.