Kurzemes Vārds

22:33 Piektdiena, 13. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 27. februārī

1927.
54 gadu vecumā miris leģendārais Liepājas locis Fricis Ļaudons. Savas jūrnieka gaitas viņš iesācis vēl zēna gados, izbraucis vai visas pasaules jūras. Krievu – japāņu kara laikā bijis Portartūrā, viņa kuģi trīs reizes sašauti, taču Ļaudons vienmēr izglābies, parādīdams lielu drosmi un uzņēmību. Apbalvots ar trīs Jura krustiem. Liepājas loču dienestā viņš nostrādājis 13 gadu.

Kino kolēģija izstrādājusi jaunus noteikumus par kinohroniku demonstrēšanu. Vismaz pusei no hronikas jāsastāv no "aktuāliem dienas skatiem. Tie nedrīkst būt Rīgā vecāki par 2 un provincē par 4 mēnešiem".

Naktī Jūrmalas ielā Nr. 18 vieglajam ormanim Joselim Zalmansonam uzlauztas šķūņa durvis un visiem 4 ratu riteņiem nomauktas gumijas riepas 13000 rubļu vērtībā.

1937.
Liepājā notikusi Tiesu palātas sēde. Tajā caurskata fabrikas "Jupiters" lietu. Rafaels Šulmanis, izbūvējot savu ragu fabriku "Jupiters", Lielā ielā 22, nav ievērojis būvnoteikumus par fabriku ierīkošanu. Apgabaltiesa fabriku slēdza, sodot Šulmani ar 100 latiem vai 1 mēnesi arestā. Tiesu palāta nolemj slēgt fabrikas 3.stāvu, uzdodot fabrikas administrācijai to līdz 1.maijam pārvietot. Pretējā gadījumā slēgs arī 2.stāvu. Savukārt citā lietā tiek apstiprināts Apgabaltiesas spriedums. Kurzemes Apvienoto zvejnieku un zivkopju kooperatīva valdes priekšsēdētājs Miķelis Sīlis 1934.gada decembrī un 1935.gada janvārī saņēmis no Zemkopības ministrijas pabalstu zvejniecības rīku un tīklu iegādei zvejniekiem. 140 latu no saņemtā pabalsta viņš izlietojis citām kooperatīva vajadzībām. Sīlis tika sodīts ar 2 nedēļām arestā, sodu nosacīti atliekot. Viņš spriedumu pārsūdzēja, taču tas paliek spēkā.

1947.
Sociālistisko sacensību maratons turpinās. Nesen beidzās Augstākās padomes vēlēšanām veltītā, tai sekoja Sarkanās armijas un Jūras kara flotes dienai veltītā, bet tagad to iezīmē 8.marts. Piemēram, Liepājas tekstila un galantērijas rūpniecības kombināta krāsotāja Brūvere apņēmusies līdz 8.martam ik dienas izpildīt normu ar 80% uzviju. Viņas priekšzīmei seko citas strādnieces, kuras nolemj ikdienas normu pārsniegt par 50%.