Kurzemes Vārds

13:24 Piektdiena, 5. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Komentārs

Starp labo un skumjo
Aizvadītās nedēļas notikumus vērtē Kapsētu pārvaldes direktors ULDIS STELMAKERS

Iepriecina sportisti! Pagājušās nedēļas nogalē savus līdzjutējus iepriecināja tie sportisti, kas nodarbojas ar ziemas sporta veidiem: biatlonisti, bobslejisti un skeletonisti. Latvijas vārdu šobrīd pasaulē popularizē tādi sportisti kā Ilmārs Bricis, Jānis Miņins un Tomass Dukurs, un tik mazai valstij, kāda ir mūsējā, tas ir ļoti svarīgi.

Divi šovi vienas nedēļas nogalē. Latvijā notika "Eirovīzijas" nacionālā atlase, savukārt Amerikā pasniedza kinoakadēmijas balvu "Oskars". Es saprotu, ka populāri ir "Eirovīziju" gānīt, tomēr ļoti daudzi to skatās – uz to norāda lielais balsotāju skaits. Savukārt "Oskara" ceremonija ir tradīcijām un pārsteigumiem bagāta. Manuprāt, interesanti ir tas, ka žūrija līdz pēdējam brīdim ceremonijā prot saglabāt intrigu par uzvarētājiem, kā diemžēl pietrūkst mūsu pašu teātra "Spēlmaņu nakts" balvu pasniegšanā. Vismaz pēdējo reizi, kad šis sarīkojums notika Liepājā, uzvarētāji bija zināmi jau iepriekšējā dienā.

Beidzot mums ir tiesībsargs! Lai gan tiesībsarga institūcija Latvijā darbojas jau no gada sākuma, beidzot ir iecelts tiesībsargs Romāns Apsītis. Šovs, lai to ievēlētu, Saeimā bija diezgan liels, tāpēc es ļoti ceru, ka tiesībsargs būs pieejams jebkuram mūsu valsts iedzīvotājam un ka būsim spēruši solīti pretī Eiropas demokrātijai.

Pieminam ugunsnelaimē bojāgājušos. Šonedēļ bija sēru diena, pieminot Alsungas puses "Reģu" pansionātā ugunsnelaimē bojāgājušos. Šonedēļ arī daudz runāja par uzmanības pievēršanu dažādu sociālo aprūpes centru, internātskolu un citu iestāžu ugunsdrošības jautājumiem. Neapšaubāmi, ka valsts ir atbildīga, lai pietiktu naudas šīs problēmas sakārtošanai, taču atbildīgas ir arī amatpersonas, kas pārstāv valsti. Šis gadījums mums parādīja, cik ugunsnelaimes var būt postošas.

Cilvēks nav visspēcīgs. Par šādu tematu man šonedēļ lika domāt vairāki notikumi. Pirmkārt, gripa, kas nolikusi gultā daudzus liepājniekus. Pa radio dzirdēju, ka gripas vīruss ir tik mainīgs, ka šogad nepasargājot pat ķiploki. Tāpēc jānorūdās! Otrkārt, Farēru salās atkal atļauts nevis medīt, bet slepkavot grindas – ūdens iemītniekus, kas līdzinās delfīniem un vaļiem. Es nesaprotu, kā kaut kas tik barbarisks vēl var notikt Eiropā! Un, treškārt, nežēlīgā dzīvnieku badināšana līdz nāvei Ugāles pusē. Ja mēs šādi grēkojam Visaugstākā priekšā, tad nav ko brīnīties, ka arī daba mums sūta pārbaudījumus.

Tuvojas 8.marts. Šobrīd ir laiks starp divām dienām, kurās vairāk nekā citās runājam par mīlestību, – 14.februāris un 8.marts. Manuprāt, lai kā vērtējam šos svētkus, saviem mīļotajiem vienmēr vajag parādīt uzmanību. Un nevajag noniecināt to, kas mums ir bijis labs.