Kurzemes Vārds

13:03 Piektdiena, 5. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Cik pastnieku sakoduši suņi…
Andžils Remess

Šonedēļ notikusī Ministru prezidenta Aigara Kalvīša kārtējā tikšanās ar reģionālās preses pārstāvjiem atšķīrās no visām iepriekšējām reizēm, kad valdības vadītāji sēdās pie viena galda ar novadu, pilsētu un reģionu laikrakstu žurnālistiem. Jo šoreiz vairāk runāja nevis premjerministrs, bet preses darbinieki.

Protams, A.Kalvītis vērtēja aktualitātes. Traģēdiju Alsungā, kuru pašlaik izmeklē, un var izrādīties, ka vainīgajiem būs jāuzņemas ne tikai politiska, bet arī krimināla atbildība. Lata stabilitāti, par ko, pēc Kalvīša teiktā, nav pamata bažām, jo "lats ir stabils un tāds arī paliks".

Taču žurnālistiem acīmredzot bija ilgi krājušies savi viedokļi par dažādām norisēm, un polemika sākās pēc Ministru prezidenta informācijas par valsts investīciju piešķiršanu pašvaldību projektiem. Žurnālisti uzskatīja, ka līdzekļu sadale reģioniem notikusi pēc politiska principa, priekšroku dodot tām pašvaldībām, kurās pie varas ir valdības koalīcijas partiju pārstāvji. Kalvītis gan to noliedza, skaidrojot, ka izvēli izdarījusi Brisele, kas sākumā noteikusi tikai trīs atbalstāmās pilsētas, un Latvijai tomēr izdevies pierādīt, ka līdzekļi jāatvēl 17 centriem.

Taču politikas loma bija iekustināta, un valdības vadītājam nācās uzklausīt žurnālistu domas par Rīgas koncertzāles celtniecības saistību ar galvaspilsētas domes priekšsēdētāja maiņu, gan par Ventspils lietu, gan centieniem valdībai kontrolēt drošības iestādes. Arī par to, vai Kalvītis negatavo otru 15.maiju, pretendējot uz Valsts prezidenta amatu, ko premjerministrs kategoriski noliedza.

Taču preses darbinieku pats sasāpējušākais jautājums bija haoss "Latvijas pastā", piegādājot (pareizāk – nepiegādājot) abonentiem laikrakstus. Tika minēti fakti, kā cieš izdevēji un cik dažkārt smieklīgi, absurdi un pat ciniski ir "Latvijas pasta" skaidrojumi, un preses darbinieki lūdza valdības vadītāju iejaukties situācijā. Aigars Kalvītis arī apsolīja to darīt, un vispirms prasīt, lai "Latvijas pasts" izdevējiem izskaidro pašreizējo stāvokli. Un te nu seko vēl viens absurda piemērs. Jo tā vietā, lai paskaidrotu, kad "Latvijas pasts" savu darbību sakārtos tā, lai vairs neciestu cilvēki, nākamajā dienā redakcijas saņēma vēstījumu par to, cik Latvijā ir pasta nodaļu, cik no tām izremontētas un… cik pastnieku gada laikā sakoduši suņi.