Kurzemes Vārds

14:58 Svētdiena, 8. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Sports

10 dienas līdz Baltijas līgas startam
Andris Sudmalis

Jau nākošnedēļ norisināsies pirmās spēles jaunizveidotajā Baltijas valstu futbola klubu turnīrā – Baltijas līgā. Neilgi pirms sacensību sākuma to organizatori ir iepazīstinājuši plašāku sabiedrību ar dažiem jaunumiem.

Viena no galvenajām ziņām varētu būt jaunizveidotās līgas interneta mājaslapa www.balticleague.com. Lapa vizuāli ir pievilcīga, kā arī viegli pārskatāma, tiesa, pagaidām vēl varētu vēlēties nedaudz vairāk informācijas, bet to acīmredzot varam sagaidīt jau pēc turnīra sākšanās. Toties norādītajā adresē ir atrodams gan spēļu kalendārs, gan komandu sadalījums pa grupām, gan arī īss apraksts par katru vienību, taču visa informācija ir tikai angliski.

Tāpat ir izveidots līgas logotips, kā arī veiktas dažas korekcijas spēļu kalendārā. "Liepājas metalurga" pirmais mačs pret Igaunijas čempionvienību – Tallinas "Levadia" – ir paredzēts 13.martā pulksten 18.

Sniegt vairāk informācijas par jaunumiem, kas saistīti ar Baltijas līgas darbības pirmo sezonu, Latvijas Futbola federācijas pārstāvji sola 6.martā – dienā, kad Igaunijas un Lietuvas klubi jau aizvadīs pirmās spēles šajā sen gaidītajā turnīrā.

Startam jaunajā turnīrā gatavojas arī FHK "Liepājas metalurgs". Komanda jau vakar atgriezās Liepājā no Kipras, kur aizvadīja otro treniņnometni, bet tāpat tiek veikts intensīvs darbs, lai "Daugavas" stadiona rezerves laukums, kurā martā un aprīlī liepājnieki uzņems komandas "Levadia" un Viļņas "Žalgiris", jau pēc pusotras nedēļas būtu gatavs uzņemt starptautiska līmeņa mačus. Kluba izpilddirektora vietnieks Ilgvars Šēns pastāstīja, ka šonedēļ vēl katru dienu stadionā rosās aptuveni desmit strādnieku, kuri steidz pabeigt visus darbus, arī plastmasas sēdekļu piestiprināšanu, bet nākošās nedēļas sākumā visiem darbiem jau jābūt pabeigtiem.


Trīs liepājnieki kvalificējas fināla atlasei
Andris Sudmalis

Trīs Liepājas jaunie šahisti ir sekmīgi pārvarējuši Eiropas un pasaules jauniešu čempionātu kvalifikācijas pusfināla turnīru, kas norisinājās Rīgā.

U–16 vecuma grupas sacensībās piedalījās trīs liepājnieki, kas pretendēja uz iekļūšanu nākošajā kārtā, taču pusfinālu turnīru pabeigt pirmajā septiņniekā, kas garantēja vietu nākamajā kārtā, izdevās tikai diviem spēlētājiem – Aleksandram Černogorovam un Jānim Veitam, kuri ar izcīnītajiem pieciem punktiem ierindojās attiecīgi sestajā un septītajā pozīcijā. Par vienu punktu mazāk izcīnīja cits liepājnieks – Pauls Vasilis, kurš turnīrā bija izsēts ar septīto numuru, taču beigās ierindojās tikai 15.vietā.

Savukārt U–18 vecuma grupas kvalifikācijas pusfinālā piedalījās tikai viens liepājnieks – Arkādijs Kovaļevskis, kurš 25 dalībnieku konkurencē bija izsēts ar otro numuru. Liepājnieks savu klasi apliecināja, un arī turnīra noslēgumā, izcīnot piecus punktus no septiņiem, ierindojās otrajā pozīcijā un tāpat kā A.Černogorovs un J.Vets kvalificējās atlases finālturnīram, kas no 30.marta līdz 5.aprīlim norisināsies Rīgā.

Savukārt 11.martā pulksten 11 Liepājas Kompleksās sporta skolas šaha klubā sāksies Liepājas atklātais komandu čempionāts šahā.


Veterāni uzvar Maltā

Pundurvalstiņā Maltā beidzies atklātais veterānu čempionāts galda tenisā, kurā piedalījās arī divi liepājnieki – Ivars Kapellers un Oļegs Pluščs. Viņiem izdevās izcīnīt zelta medaļas dubultspēlēs.

Kopumā Maltas atklātā čempionātā piedalījās septiņu valstu pārstāvji. Liepājnieks Ivars Kapellers tuvu uzvarai bija vienspēlēs, taču finālā ar minimālu rezultātu 2:3 viņš piekāpās mājiniekam, tādējādi ieņemot otro vietu. Bet tūlīt aiz Ivara ierindojās Oļegs Pluščs. "Lejaskurzemes sporta" pārstāvjiem apvienojot spēkus, dubultspēlēs tomēr mūsējiem bija pa spēkam pieveikt Maltas labāko vīriešu pāri un spraigā cīņā izcīnīt zeltu.


Karatistiem labas sekmes Jelgavā
Miks Kuncītis

Liepājas Šotokan karatē kluba audzēkņi Jelgavā startējuši JKA (Japānas Karatē asociācijas noteikumi) Latvijas čempionātā, kurā liepājnieki izcīnīja piecas godalgas.

Pavisam Jelgavā piedalījās ap 200 sportistu no visas Latvijas, Lietuvas un arī no Igaunijas. Sacensību veidā kumitē no mūsu Gunāra Gertnera trenētajiem karatistiem vislabāk veicās Naurim Štolcam (virs 65 kg), kurš, uzvarot trijās cīņās un aizkļūstot līdz finālam, ieņēma otro vietu. Tiesa, izšķirošajā spēkošanās reizē liepājniekam tika piešķirts tehniskais zaudējums, jo viņa izdarītais sitiens izrādījās pārāk spēcīgs. Otro vietu ieguva arī Arturs Jedzājevs (zem 35 kg), kurš svinēja uzvaras divās cīņās, bet finālā nepiedalījās kājas traumas dēļ. Savukārt cīņasveidā kata sudrabs tika mūsu daiļā dzimuma pārstāvei Gabrielai Paulusai, bet uz goda pjedestāla trešā pakāpiena stājās Aleksejs Kuzavkovs un Valentīns Paņīca. Jāatzīmē, ka šajās sacensībās nepiedalījās mūspuses labākais karatists Oskars Gertners.

Nākamās lielās sacensības karatē paredzētas aprīļa vidū Rīgā, kad notiks Latvijas kausa izcīņa.