Kurzemes Vārds

07:19 Sestdiena, 14. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 3. marts

1927.
Ostas valdes Būvniecības nodaļa pieņēmusi darbā 30 bezdarbnieku. Viņus paredzēts nodarbināt Pāvilostas ostas labiekārtošanas darbu sagatavošanā.

Vilhelmīnes ielā 19 modes preču tirgotāja Natansona sieva Sofija mēģinājusi noindēties ar gāzi. Kalponi viņa aizsūtījusi uz tirgu, bet pati iegājusi virtuvē, aizbultējusi durvis, paņēmusi gāzes gumijas cauruli, piesējusi to zem deguna un atvērusi gāzes slēdzi. Tieši tad no tirgus atgriezusies kalpone. Atradusi aizbultētās durvis un saodusi gāzes smaku, viņa nojautusi ko nelāgu. Kalpone atlauzusi durvis un atradusi pašnāvnieci bezsamaņā guļam uz grīdas. Pirmo palīdzību sniedz kaimiņos dzīvojošais Dr.Kaire, atdzīvinot Natansona kundzi. Viņu nogādā slimnīcā, kur nelaimīgajai pēkšņi parādās vājprāta pazīmes.

1937.
Ugunsgrēks pašā pilsētas centrā – deg jaunā pilsētas krājkase un lombards. Ugunsdzēsēji noskaidro, ka deg krājkases rīkotājdirektora M.Bergholca kabinets. Uguni izdodas nodzēst pusstundas laikā. Kabinetam apdegušas sienas, griesti, mēbeles. Dedzis arī rakstāmgalds, taču dokumenti nav sadeguši. Komisija, pārbaudot visus apstākļus, secina, ka ugunsgrēks izcēlies, veicot centrālapkures sistēmas pārbaudi. Pastiprināti kurinot, strauji un nevienmērīgi sakarsušas skursteņa sienas. Tajās vairākās vietās visā skursteņa garumā radušās dziļas plaisas, caur vienu no tām aizdedzies Bergholca kabineta sienu koka apšuvums. Ēka apdrošināta Latvijas pilsētu Savstarpējā ugunsapdrošināšanas biedrībā.

Liepājas Strādnieku arodbiedrības dāmu komiteja paziņo, ka no 8. līdz 13. martam rīkos mājturības kursus par dažādu Lieldienu cepumu cepšanu un aukstā galda klāšanu.

1947.
Medību sezona tuvojas nobeigumam, un visiem medniekiem atgādina, ka nomedītās zvērādas jānodod valsts zvērādu sagādei. Daudzi to vēl nav izdarījuši, un tas traucē valsts plāna pildīšanu. Medniekus, kas zvērādas pārdos privāttirgū vai glabās mājās, sodīs un viņiem atņems medību tiesības nākamajai sezonai.