Kurzemes Vārds

01:38 Piektdiena, 29. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 6. martā

1927.
Tiek ziņots, ka "bērnu darbnīca, Vecā tirgus ielā12, pēc pārlaistā ziemas aukstuma atkal atsāk mācības. Uzņem mazus bērnus no 3 ar pusi gadiem līdz 6 gadiem, kas vēl neapmeklē skolu. Māca lasīt, rakstīt, sevišķu vērību piegriež fiziskai audzināšanai – vingrošanai, rotaļām, kas, maziem bērniem augot, nepieciešamas".

Jauniegādātais "United Baltic Corporation" tvaikonis "Baltonia" devies ceļā no Liepājas ostas uz Dancigu un tālāk uz Londonu ar 94 pasažieriem un 30 tonnām preču. Kuģis turpmāk uzturēs regulāru pasažieru satiksmi starp Liepāju un Londonu.

Atkal sauciens pēc palīdzības: "Ārkārtīgu trūkumu cieš kāda sieviete ar mazu bērnu Ūliha ielā 18, pagraba dzīvoklī. Līdzcietīgus cilvēkus lūdz tai palīdzēt."

Vairāku personu saukšanu pie atbildības panākusi Dzīvnieku aizsardzības biedrība. Astoņas no tām sodītas par pārāk smagu kravu pārvadāšanu ar zirgiem un zirgu sišanu.

1937.
Iekšlietu ministrs V.Gulbis iecēlis par Latvijas pārstāvjiem kriminālās policijas starptautiskajā sanāksmē Londonā Kriminālās policijas pārvaldes priekšnieku J.Silarāju un Liepājas prefektu F.Šābertu. Sanāksme notiks no 7. līdz 10. jūnijam.

Siena ielā 11 dzīvojošā Paulīna Tauriņa izpalīdzējusi kādai Nīcas pagasta iedzīvotājai atbrīvoties no mātes pienākumiem. Apgabaltiesa Tauriņu soda ar 4 mēnešiem cietumā.

1947.
Abonenti, kas Liepājas grāmatnīcā parakstījušies uz Ļeņina kopotajiem rakstiem, var ierasties saņemt 3.sējumu. Turpat līdz 10.martam turpinās parakstīšanās uz Staļina kopotajiem rakstiem latviešu valodā.

Pilsoņi, kuru lietošanā līdz šim bijuši ģimenes dārziņi Jaunliepājā un Aspazijas birzī, aicināti šos ģimenes dārziņus reģistrēt Izpildkomitejas zemju daļā. Personas, kuras to neveiks, zaudēs tiesības dārziņus turpmāk lietot.