Kurzemes Vārds

23:47 Ceturtdiena, 28. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā martā

1927.gadā
Laikam kļūstot arvien pavasarīgākam, sākas futbolistu treniņi. Pirmā to dara LNJS komanda, bet "Olimpija" aicina savus spēlētājus pieteikties, lai varētu ievadīt nodarbības.

1937.gadā
Sporta biedrība "Olimpija" rīko sporta vakaru, kurā notiek arī Kurzemes meistarsacīkstes svarcelšanā. Interese par tām nav liela, piedalās tikai "Olimpijas" sportisti, un A.Gēriks labo divus Kurzemes rekordus.

Boksa mačā Liepājas izlase ar 12:2 uzvar Klaipēdas izlasi. Taču galvenais notikums ir tas, ka savu 50.cīņu aizvada smalkais tehniķis Nīmanis, kas 5 gadu laikā kļuvis par vienu no Liepājas boksa līderiem. Viņš divas reizes pārstāvējis valsts izlasi, ieguvis 1.vietu Latvijas olimpiādē un no pussimta cīņu uzvarējis 42 pretiniekus.

1947.gadā
Liepājā pirmo reizi notiek Latvijas meistarsacīkstes svarcelšanā. Sacensībās "Daugavas" sporta zālē piedalās 32 atlēti un tās pulcējušas daudz skatītāju. Zāli rotā liels Staļina portrets un plakāts ar uzrakstu: "Lai dzīvo fizkultūriešu labākais draugs lielais Staļins !" Sacensībās piedalās arī viens liepājnieks – Eiholcs, kas izcīna 4.vietu. Rīdzinieks Rusoņiks sasniedz jaunu Latvijas rekordu un to velta Liepājas jaunatnei.

1957.gadā
"Sarkanā metalurga" futbolisti Klaipēdā ar 5:0 uzvar šīs pilsētas izlasi. Metalurgu komandā labi iekļāvušies jaunie Rosickis, Lukjanovs un Atvars.

Pirmo reizi Liepājā basketbola spēle notiek pēc jaunajiem noteikumiem. "Daugavas" basketbolisti ar tiem iepazīstas tikai pirms tikšanās ar Latvijas čempionu "Rīgas ekspresi" Latvijas meistarsacīkstēs un, spēlējot bez viena no saviem līderiem Gundara Muižnieka, zaudē ar 57:64.

1967.gadā 
Liepājā viesojas Harkovas izlases komandas basketbolā. "Zvejnieka" sieviešu komanda vienu spēli uzvar un otru zaudē, bet "Sarkanā metalurga" vīrieši Ukrainas komandai zaudē abās spēlēs.

Latvijas meistarsacīkšu spēli hokejā Brocēnos starp "Sarkanā metalurga" komandu un vietējiem hokejistiem pēc otrā perioda pārtrauc, jo atkusnis izkausējis ledu un jāslido gandrīz vai pa asfaltu.