Kurzemes Vārds

23:50 Ceturtdiena, 28. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Dāvina Egona Līva "Darbu" sējumus

Organizācijas "Daugavas vanagi Latvijā" Liepājas nodaļa dāvinājumā no Pilsētas domes saņēmusi rakstnieka Egona Līva "Darbu" divus sējumus, kopskaitā 36 eksemplārus, informē sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls. "Autors ir mūsu organizācijas dalībnieku kara biedrs, tālab ar interesi esam sekojuši Egona Līva auglīgajai literārajai darbībai. Tikai žēl, ka rakstnieka mūžs aprāvās, aiznesot mūžībā daudz nepateiktā. Līva "Darbu" divi sējumi turpmāk būs pieejami arī organizācijas bibliotēkā, kas šobrīd lasītājiem piedāvā plašu gan trimdā, gan Latvijā izdotu grāmatu klāstu," saka organizācijas Liepājas nodaļas vadītājs Arturs Vīdners. E.Līva "Darbu" pirmie divi sējumi iznākuši 2005. un 2006.gadā izdevniecībā "Pils" un aptver viņa daiļradi laika posmā no 1966. līdz 1972.gadam un no 1973. līdz 1980.gadam. "Darbu" abi sējumi izdoti ar Liepājas domes atbalstu, lai veicinātu liepājnieku literārā mantojuma saglabāšanu, vairotu sabiedrības zināšanas un informētību par to.


Izstāde "Vecākais no profesionāļiem…"

Centrālās zinātniskās bibliotēkas Informācijas zālē cikla izstādē "Interesanti par Liepāju" skatāma ekspozīcija "Vecākais no profesionāļiem…". Tā veltīta Liepājas teātrim, kam 11.martā aprit 100 gadi, informēja CZB direktores vietniece Aina Krauče. Izstādē ir faktu materiāli, kas kārtoti divās daļās: pirmajā ir Liepājas teātra vēsture, kas sākas 1907.gada 11.martā ar A.Čehova lugas "Tēvocis Vaņa" izrādi, tālāk īsas ziņas par atsevišķiem periodiem līdz sešdesmitajiem gadiem. Izstādes otrajā daļā tiek runāts par Liepājas teātra režisoriem, sākot ar Nikolaju Mūrnieku, Oļģertu Kroderu, Andreju Miglu un citiem, līdz pat šodienai, viņu laiku un iestudējumiem teātrī. Savukārt izstādē lasītavā "Liepājas teātrim 100" par teātra vēsturi, laiku un teātra mākslas attīstību daudz plašāk stāsta teātra kritiķu un mākslas zinātnieku pētījumi par Liepājas teātra atsevišķiem laikposmiem, ir arī viņu skatījums par atsevišķiem iestudējumiem, personībām teātrī – režisoriem, aktieriem. Izstādē ir arī Liepājas ilggadējā aktiera Zigurda Akmentiņa sakārtotā bibliogrāfija par Liepājas teātra vēsturi, kā arī viņa grāmata "Par maniem kolēģiem".


Ievēlēti pārstāvji

Pagājušajās brīvdienās Krievu kopiena sarīkoja divas sapulces, lai izvirzītu delegātus (pārstāvju) organizācijas pārskata un vēlēšanu kopsapulcei. Visiem jau izrakstīti attiecīgie mandāti. Pārskata un vēlēšanu sapulce notiks svētdien, 11.martā, Baltijas Starptautiskās akadēmijas telpās. Būs jānoklausās un jāapstiprina valdes un revīzijas komisijas pārskati, kā arī jāievēl jauns sastāvs nākamajam gadam.


Zemesgrāmatu nodaļa jaunās telpās
Daiga Lutere

Tagad Liepājas Zemesgrāmatu nodaļa atrodas Jūras ielā 12, nevis, kā līdz šim, Pilsētas domes pagrabstāvā. Līdz ar pārcelšanos ir arī dažas izmaiņas, proti, tagad dokumentus pieņem un izsniedz bez pusdienas pārtraukuma, otrdienās iestāde atvērta jau no pulksten astoņiem, bet piektdienās līdz pulksten 14. Rindas mazinājušās, jo dokumentus pieņem trīs darbinieces. Liepājas Zemesgrāmatu nodaļā ir četras zemesgrāmatu tiesnešu štata vietas, no kurām viena pagaidām brīva, un notiek konkurss par kandidāta izvēli. Nodaļas vadītāja Inta Pūce sacīja, ka ceturtais zemesgrāmatu tiesnesis pēc apstiprināšanas amatā un zvēresta došanas valsts prezidentam darbu varētu sākt tikai rudenī.


Ar kokteili pret novecošanos

Kurš kokteilis garšīgāks, kurš derīgāks, kas jāēd no rīta, kas – vakarā, kuri ēdieni palīdz saglabāt veselību, kuri vismaz par piecām minūtēm pagriezt laika ratu atpakaļ uz jaunības pusi? Par to visu vakar saruna notika Pensionāru dienas centrā, Klaipēdas ielā 96a.

Klausītāju pulks bija kupls. Ar pensionāriem par veselīgas ēšanas nozīmi cilvēka dzīvē runāja uztura konsultante Velta Kristapsone. Viņa bija arī sagatavojusi speciālus kokteiļus no firmas "Herba Life" produktiem – uztura bagātinātājiem – un deva tos klausītājiem nogaršot un novērtēt. Atzinums bija: gana garšīgi!

Pasākumi, kuros pensionāri var tikties ar interesantiem cilvēkiem un uzzināt ko jaunu par dažādām tēmām Dienas centrā notiek ik otro nedēļu. Ir jau izveidojušies arī vairāki klubiņi – rokdarbu, ceļojumu, zolītes. Bet ikviens interesents turp var iet arī ikdienā, lai palasītu laikrakstu, parunātos ar vienaudžiem. Dienas centra vadītāja Astrīda Vērdiņa atzīst, ka vecajiem cilvēkiem interese par centrā notiekošo ir liela un tas viņiem kļuvis vajadzīgs.


Ir jāatrisina ūdens problēma

Piektdien "Kurzemes Vārdā" bija lasāms uzņēmuma "Liepājas ūdens" paziņojums, ka tas iesniedzis pilsētas Sabiedrisko pakalpojumu regulatoram pieteikumu par ūdensapgādes un kanalizācijas tarifu paaugstināšanu iedzīvotājiem. Salīdzinot spēkā esošo tarifu ar pieprasīto, palielinājums ir 10,3 procenti. Tas līdzinās 64 santīmiem par vienu kubikmetru. No tiem 27 santīmi attieksies uz ūdeni un 37 – uz kanalizāciju. Ja uzņēmumam jauno tarifu apstiprinās, tas iecerējis to ieviest no otrā pusgada, tas ir, no 1.jūlija. Tagad atbilstoši pastāvošajiem noteikumiem vienu mēnesi turpināsies projekta sabiedriskā apspriešana. Jautājumus un priekšlikumus var iesniegt kā uzņēmumam "Liepājas ūdens", tā arī regulatoram.


Informācijas diena Medicīnas koledžā

Lai iepazīstinātu ar mācību iestādi un tās piedāvātajām iespējām, rīt, 7.martā, Liepājas Medicīnas koledžā notiks Informācijas diena. Šīs mācību iestādes direktore Gunvalda Pacunska sacīja: "Būtībā tā būs tā pati atvērto durvju diena, kurā gaidām pie sevis ciemos ikvienu interesentu, kas vēlas mācīties mūsu koledžā un uzzināt par mācību programmām, apstākļiem un iespējām." Jāatgādina, ka šobrīd Medicīnas koledžā var apgūt medicīnas māsu, ārstu palīgu un māsu palīgu specialitāti. Direktore uzsvēra, ka Informācijas dienā ir gaidīti ne tikai vidusskolu beidzēji, bet arī tie skolēni, kas tikko kā sākuši mācīties vidusskolā un vēl tikai meklē savu profesionālo ceļu. Šajā pašā dienā koledžā strādās arī akreditācijas komisija, kas izvērtēs māsu palīgu specialitātes programmu.


Informē par aktualitātēm tūrisma jomā

Liepājas reģiona Tūrisma informācijas birojs, kā arī vairāki Liepājas un rajona tūrisma uzņēmēji piedalījās ikgadējā "Latvijas lauku tūrisma konferencē". Tajā bija vairāk nekā 250 dalībnieku no visas Latvijas. Konferences galvenās tēmas bija lauku tūrisma attīstība Latvijā 2006.gadā, par ko informēja asociācijas "Lauku ceļotājs" prezidente Asnāte Ziemele. Tūrisma attīstības valsts aģentūras direktors Uldis Vītoliņš prezentēja valsts tūrisma mārketinga aktivitātes un pasākuma plānus un pastāstīja, ka pēc pagājušā gada statistikas starptautiskā tūrisma pieaugums pasaulē ir 4,5 procenti, bet Eiropā – 3,9 procenti. Ārzemju ceļotāju skaits Latvijā palielinājies par 23,1 procentu, kas ir 4,645 miljoni ceļotāju, bet ārzemnieku tēriņi Latvijā palielinājušies par 40,1 procentu. Visvairāk ceļotāju ir bijis no Lietuvas, Igaunijas un Vācijas. Ekonomikas ministrijas Tūrisma nodaļa informēja par tūrisma attīstības valsts politikas aktualitātēm, kā arī skaidroja iespēju apgūt tās pārraudzībā esošos struktūrfondu līdzekļus 2007.–2013. gadam.

Konferences noslēgumā tika prezentēts jaunais katalogs "Atpūta laukos", ko savā rīcībā ieguva ikviens konferences dalībnieks. Katalogā apkopots ne tikai Latvijas, bet arī Igaunijas un Lietuvas lauku atpūtas piedāvājums.


Saiets veļas ražotājiem

Rīgā, viesnīcā "Hotel de Rome", jau ceturto gadu pēc kārtas norisinājās pasākums "Lingerie Days" – to organizēja Baltijas Modes federācija sadarbībā ar kompāniju "Lingerie Baltic". "Lingerie Days" ir vienīgais profesionālais pasākums Baltijā, kas ir veltīts apakšveļas nozarei un apvieno apakšveļas ražotājus un tirgotājus, prezentējot jaunākās tendences un sasniegumus apakšveļas industrijā gan profesionāļiem, gan plašākai publikai. Divu dienu laikā apakšveļas industrijas profesionāļiem un plašai publikai tika prezentētas Latvijas ražotāju kolekcijas, atzinību guva arī Liepājas pārstāvji – "V.O.V.A.", "Lauma Lingerie" u.c. Bez tam sarīkojumā varēja novērtēt pasaules atzītos brendus no Itālijas, Francijas, Vācijas utt. Kopā "Lingerie Days 2007" tika prezentētas 17 apakšveļas un peldkostīmu kolekcijas. Par pasākuma jauninājumu kļuva visu dalībnieku kopēja skate – "Gala Show", kurā tika demonstrēti labākie paraugi no katras kolekcijas.


Lasa lekcijas Polijā un Čehijā

Liepājas Pedagoģijas akadēmijas docētāja Diāna Laiveniece Eiropas Kopienas "EQUAL" projektā "Soli pa solim" ir devusies uz Poliju. Tur viņa Poznaņas Universitātē lasa lekcijas par tēmu "Izglītības sistēma Latvijā un latviešu valoda kā mācību priekšmets". Liepājniecei paredzētas arī tikšanās ar universitātes studentiem, kas studē latviešu filoloģiju, un profesori Nikolu Nau, lai piedalītos viņas jaunā mācību līdzekļa latviešu valodas apguvei aprobācijas procesā. Tajā pašā laikā Svešvalodu katedras docētāja Larisa Pavlovska Pilzenes Rietumu Bohēmijas universitātē (Čehija) lasa lekcijas kā "Socrates/Erasmus" apmaiņas projekta vieslektore.