Kurzemes Vārds

02:02 Piektdiena, 29. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Vēstis

Liepājā top pirmais lielākais jaunlaiku dzīvojamais komplekss
Sarmīte Pelcmane

Kā jau rakstīts, Dievidrietumu mikrorajonā, pie Klaipēdas un Vaiņodes ielas krustojuma, 250 metru attālumā no jūras SIA "MIG Holdings" uzsākusi attīstīt jaunu projektu "Rietumu krasts". Būvlaukumā jau tiek dzīti pirmie pāļi. Kopš valsts neatkarības atgūšanas tas ir pirmais tik liela apjoma jaunu dzīvokļu projekts Liepājā.

"Rietumu krasta" projektā plānotas vairākas būvniecības kārtas, un kopumā tiks uzbūvēti seši daudzdzīvokļu nami ar 247 dzīvokļiem, daļa no tiem ar skatu uz jūru, vairāki plānoti divos līmeņos. Ēkās būs izbūvētas pazemes autostāvvietas, projektā paredzēta arī teritorijas labiekārtošana – apzaļumošana, bruģēti laukumi un celiņi, bērnu rotaļu laukums, sakārtota dīķmala. Tiks uzbūvēts arī tirdzniecības centrs 4000 kvadrātmetru platībā. Šogad "Rietumu krasta" būvniecībā tiks investēti 5,5 miljoni latu. Kopējais projekta investīciju apjoms sasniegs 15 miljonus latu, to paredzēts pabeigt līdz 2009.gadam.

Projektu īsteno SIA "Rietumu krasts", kas ir SIA "MIG Holdings" meitasuzņēmums. Projekta īstenotāji uzsver, ka mērķis ir radīt ērtu dzīvesvietu harmoniskā vidē pie jūras, apvienojot privātmājai raksturīgu savrupu vidi ar dzīvi bez rūpēm par ēkas apsaimniekošanu.

2007.gada nogalē plānots nodot ekspluatācijā pirmos 34 dzīvokļus, bet "Rietumu krasta" dzīvokļu tirdzniecība jau sākusies – pašlaik 30 procentu dzīvokļu jau rezervēti. Lai varētu iegādāties dzīvokli, potenciālajiem pircējiem piedāvā sadarbības iespējas ar vairākām Latvijas komercbankām, kas ieteiks izdevīgus ilgtermiņa hipotekārā kredīta nosacījumus.

"Ņemot vērā tagadējās dzīvokļu cenas vecajās daudzdzīvokļu mājās un to uzturēšanas un komunālo izmaksu pieauguma perspektīvas ilgtermiņā to zemās energoefektivitātes dēļ, ir skaidrs, ka daudzi cilvēki izvēlēsies pārdot savu veco dzīvokli un iegādāties jaunu mājokli sakārtotā vidē. To uzskatāmi parāda arī to klientu motivācija, kuri jau rezervējuši dzīvokli projektā "Rietumu krasts"," uzskata SIA "MIG Holdings" valdes priekšsēdētājs Aigars Kesenfelds.

Namu projektējis arhitektu birojs "AKA", ēkas veidotas arhitektoniski interesantas un izteiksmīgas, īpaši akcentējot terases un balkonus ar koka un stikla detaļu savijumiem.

Dzīvokļi tiks piedāvāti ar balto apdari – koka pakešu logi, dzīvokļa ārdurvis, gala apdarei sagatavotas starpsienas, griesti un grīdas, sanitārtehnikas un elektrības izvadi, līdz dzīvoklim ievilkti telefona, interneta un kabeļtelevīzijas vadi, modernas ārējās un iekšējās komunikācijas. Izvērtējot Liepājas pilsētas siltumapgādes pakalpojumu sniedzēju priekšrocības un trūkumus, ēkās paredzēta autonomā gāzes apkure un efektīva siltumizolācija, tādējādi maksimāli samazinot maksu par komunālajiem pakalpojumiem. Ēkas būs aprīkotas ar apsardzes un ugunsdrošības signalizāciju un namruni.

Pēc ēku nodošanas ekspluatācijā ar apsaimniekošanu nodarbosies SIA "MIG Holdings" meitasuzņēmums SIA "Nekustamie īpašumi "Māja"", kas pašlaik apsaimnieko jau vairāk nekā 40 nekustamo īpašumu.

Pianisma festivālā – kino starpbrīdis
Indra Imbovica

Šovakar Liepājas teātrī skanēs valdzinošie flamenko džeza ritmi spāņu džeza pianista Čano Domingeza, viņa instrumentālās grupas izpildījumā un Liepājas Simfoniskā orķestra pavadījumā.Savukārt trešdien, kad Simfoniskais orķestris dosies uz Rīgu, lai Nacionālajā operā saņemtu Lielo mūzikas balvu un spēlētu svinīgajā ceremonijā, festivāla nedēļas muzikālajā maritonā tiks ieturēta pauze ar "Kino starpbrīdi". Kinoteātrī "Balle" notiks divi seansi. Pulksten 15 seansā "Pusdienas ar taperi" tiks demonstrēta 1920.gadā ASV uzņemtā mēmā filma "Basters palīdz tēvam". Tā stāsta par zēna Bastera, viņa draugu un suņa piedzīvojumiem. Liepājniekiem ir kārtējā, bet retā izdevība dzirdēt mūsdienās izzudušo mēmā kino klavierpavadītāja jeb tapera mākslu. Tas bija ļoti grūts amats, jo prasīja no pianista ne tikai tehnisku varēšanu, bet arī izcilu muzikalitāti un improvizatora spējas. Tapera lomā iejutīsies latviešu džeza pianists Madars Kalniņš, kurš ir arī šī muzikālā pavadījuma autors.

Savukārt pulksten 18 turpat demonstrēs 1988.gadā Spānijā režisora Hosē Marija Forkē uzņemto mākslas filmu "Pēdējā romance" krievu valodā ar subtitriem latviešu valodā. Filma veltīta pasaulslavenā spāņu tenora Huliana Gajarē dzīvesstāstam. Galvenajā lomā ne mazāk slavenais tenors Hosē Karrerass, piedaloties arī izcilajam soprānam Monseratai Kabaljē.

Ceturtdien atkal atgriežamies Liepājas teātrī, kur vakara programmā "Dvīņu dubultkoncerts" savu sniegumu kopā ar mūsu Simfonisko orķestri un diriģentu Imantu Resni rādīs dvīņu māsas Izabelle un Florense Lafitē no Francijas. Programmā skanēs F.Šūberta "Fantāzija", P.Greindžera "Fantāzija par Dž.Geršvina operas "Porgijs un Besa" tēmām", F.Pulenka "Koncerts divām klavierēm ar orķestri" un K.Sen–Sansa "Dzīvnieku karnevāls".