Kurzemes Vārds

01:20 Pirmdiena, 23. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Pulkveža piemiņas godināšana

Līvija Leine

Vakar Ziemeļu kapsētā pulcējās "Daugavas vanagu Latvijā" Liepājas Oskara Kalpaka nodaļas biedri, nacionālie partizāni, skolēni un citi ļaudis, lai godinātu pulkveža, Latvijas armijas pirmā virspavēlnieka Oskara Kalpaka piemiņu, atceroties viņa 125.dzimšanas dienu, kas apritēja 6.janvārī, un varonīgo bojāeju 1919.gada 6.martā.

Pasākumu vadīja aktieris Jānis Dreiblats. Viņš atgādināja, ka Oskars Kalpaks ir kļuvis par Atbrīvošanas kara spožāko simbolu. Svētvārdus pasākumā runāja mācītājs Raitis Šēners un aicināja klātesošos pārdomāt, kā atrast ceļu, pa kuru dodoties skaidri saproti, ka dodies pareizā virzienā. Tā, kā to prata Oskars Kalpaks, zinot, ka mērķis, uz kuru viņš iet, ir pareizais, lai arī redzēja, cik grūts ir ceļš uz brīvību, cik bīstams. Viņš un viņa cīņu biedri nebaidījās savā mutē ņemt vārdus: "Dievs, svētī Latviju!". Viņi zināja, ka aiz šiem vārdiem stāv liels un varens spēks, ka tie ir īstie, ar kuriem iespējams iet uz priekšu nekļūdoties.

Savukārt organizācijas "Daugavas vanagi Latvijā" un nacionālo karavīru pārstāvis Modris Zihmanis atgādināja par notikumiem, kas Kurzemē risinājās pirms 88 gadiem, pulkveža Oskara Kalpaka lomu tajos un apliecināja, ka tieši pulkveža piemērs devis spēku iznest smagos okupāciju un deportāciju gadus nesaliektiem, drosmi stāvēt uz barikādēm, gatavībā ziedot uz brīvības altāra visdārgāko.

Pilsētas domes vārdā runāja priekšsēdētāja pirmā vietniece Silva Golde, sirdsvārdus sacīja vanags Imants Freimanis, bijušais leģionārs Viktors Putno, 15.vidusskolas direktore Maija Neimane un Oļegs Zabeļskis. Bet Liepājas muzeja pārstāve Aina Burija, uzrunādama sapulcējušos, atcerējās Latvijas pagaidu valdības Apsardzības ministrijas štāba priekšnieka kapteiņa Aleksandra Plensnera vārdus: "Pieminēšana, kas saistās ar mūsu tautas lieliem notikumiem vai to virzītājiem, nav vajadzīga tiem, kas aizgājuši veļu valstī, bet gan mums pašiem."