Kurzemes Vārds

01:22 Pirmdiena, 23. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Konkurss par Latvijas vēsturi

Internātpamatskolā notika konkurss vēsturē 8.klašu skolēniem par tematu "Senlatvija, viduslaiki un hercoga Jēkaba laiks". To rīkoja vēstures skolotāja Elita Bikše, konkursā piedalījās septiņu skolu komandas. Pirmo vietu ieguva J.Čakstes 10.vidusskolas komanda, aiz tās bija 1.ģimnāzijas un 8.vidusskolas zēni un meitenes. Mājinieki arī turējās godam, bet līdz laureātu godam netika.


Meklē jaunos vides reportierus

Vides izglītības fonds aicina visus aktīvos, radošos, sirdī un darbos zaļos jauniešus piedalīties programmas "Jaunie vides reportieri" jaunajā nacionālā mēroga konkursā, pastāstīja programmas nacionālā koordinatore Sintija Graudiņa-Bombiza. Tajā aicināti piedalīties jaunieši vecumā no 15 līdz 19 gadiem. Jauniešiem individuāli vai skolu komandās (2-6 cilvēki) jāizstrādā pētījumi un žurnālistikas darbs par kādu no šādām tēmām: klimata izmaiņas, lauksaimniecība, pilsētvides problemātika, piekrastes teritorijas, enerģija, ūdens, atkritumi, bioloģiskā daudzveidība un meži. Paralēli jāizzina problēmas cēloņi un jāmeklē risinājumi. Darbi jāiesniedz līdz 16.aprīlim. Tie jānosūta pa pastu Vides izglītības fondam, 11.novembra krastmalā 35-78, Rīgā, LV1050 vai uz e-pastu: sintija@zemesdraugi.lv. Labāko darbu autori tiks izvirzīti starptautiskajam jauno vides reportieru konkursam un viņiem tiks piešķirtas speciālas balvas no Vides izglītības fonda. Sīkāku informāciju par konkursa nolikumu un konkursa darbu izstrādes vadlīnijas atrodamas arī Vides izglītības fonda mājaslapā www.videsfonds.lv.


Skolas sadarbība ar "Liepājas metalurgu"

Notika A.Puškina 2.vidusskolas un akciju sabiedrības "Liepājas metalurgs" sadarbības līguma īstenošanas darba grupas sēde. Skolas direktores vietniece audzināšanas darbā L.Jaunskalže un "Liepājas metalurga" darba grupas vadītājs A.Deksnis iepazīstināja ar paveikto, kā arī runāja par veicamajiem darbiem.


Noraida privatizācijas pieteikumu

Liepājas domes Finanšu komiteja nolēmusi noraidīt divu lielāko Liepājas primārās aprūpes centru privatizāciju. Paredzēts noraidīt Agra Audera privatizācijas ierosinājumu par sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Vecliepājas Primārās veselības aprūpes centrs" un "Jaunliepājas Primārās veselības aprūpes centrs" Liepājas pašvaldības kapitāla daļu privatizāciju. Lēmums vēl jāapstiprina deputātiem. Kā uzskata komitejā, abi primārās veselības aprūpes centri ir dibināti ar mērķi veikt pašvaldības funkciju, nodrošinot veselības aprūpes pieejamību. Nododot privatizācijai kapitālsabiedrības, kuras sniedz ambulatorus pakalpojumus, nebūs iespējams ietekmēt privatizētās iestādes darbību un garantēt, ka tā arī pēc privatizācijas sniegs ambulatorus pakalpojumus, kā arī nebūs iespējams nodrošināt ambulatorās un stacionārās veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēju attīstības programmas izpildi, teikts lēmuma projektā.


Vēju pilsētā piedzimis "Pūķis"
Viktors Ulberts

Ar populāru mūziķu uzstāšanos, sarīkojuma vadītāju talantu demonstrēšanu piektdienas vakarā Liepājas Latviešu biedrības namā uzaicinātajiem viesiem sevi pieteica jaundibinātā svētku un aktīvā tūrisma aģentūra "Pūķis".

Pasākuma pirmajā daļā, ko vakara vadītāji nodēvēja par ekspedīciju, aģentūras darbinieki viesiem neļāva sēdēt malā, bet gan lika aktīvi iesaistīties dažādās atrakcijās, te liekot viņiem kļūt par bērnu jubilejas, te kāzu viesiem. Klātesošos izklaidēja arī faķīrs, kurš staigāja pa stikliem, ļāva mest sev ar dunčiem, kā arī rija un spļāva ugunis. Vēlāk uzstājās grupa "Tumsa", kā arī dziedātājs Ivo Fomins.

Aģentūru "Pūķis" dibināja Aizputes uzņēmējs Agris Siliņš. Viņš jau ilgāku laiku sadarbojas ar cīravnieku Jāni Gulbi, kurš uzkrājis pieredzi tūrisma organizēšanai, kā arī izveidojis komandu, kas organizē dažādus pasākumus. "Pūķis" piedāvā netradicionālu, klasisku un tematisku sporta spēļu organizēšanu, dažādus piedzīvojumus - šķēršļu trases, džipu braucienus, dažādas balles un citus saviesīgus pasākumus, kā arī bērnu dzimšanas dienas. Kā savā uzrunā, uzsverot pozitīvo ievirzi, sacīja aģentūras direktore Baiba Siliņa: "Mēs organizējam visu, izņemot bēres."