Kurzemes Vārds

13:48 Sestdiena, 11. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Viens klaiņotājs atrodas, cits – pazūd

Ir atradusies 1992.gadā dzimusī Līga Strīķe, kurai jau iepriekš bijusi tieksme uz klaiņošanu un kuras meklēšanu Valsts policija izsludināja 12.martā.

Viens klaiņotājs ir atrasts, bet cits pazudis. Policija lūdz iedzīvotāju palīdzību bez vēsts pazudušā 1992.gadā dzimušā Oskara Puzura atrašanās vietas noskaidrošanā. Puisis 12.martā izgājis no savas dzīvesvietas Liepājā, Vites ielā 8, un nav atgriezies. O.Puzura pazīmes: augums aptuveni 160 centimetru, kalsnas miesasbūves, īsi gaiši mati, zilpelēkas acis. Apģērbs: melna virsjaka ar pelēkiem atstarojošiem elementiem, virsjakas priekšpusē divas sarkanas svītras, melnas džinsu bikses, brūnas zamša kurpes. Visus, kam ir zināma jebkāda informācija par meklējamo, policija lūdz zvanīt pa tālruni 02, 112, 3404502, 3404531 vai 3404533 vai arī vērsties tuvākajā policijas iestādē. Jāpiezīmē, ka arī šim puisim ir tieksme uz klaiņošanu. Policija viņu jau meklēja un veiksmīgi atrada aptuveni pirms mēneša.

Atkal kunga prātā vicina nažus

12.martā ap vieniem dienā Aizputes slimnīcas Ātrajā palīdzībā pēc medicīniskās palīdzības vērsies 1937.gadā dzimušais Kārlis Ivars. Mediķi viņam konstatējuši durtu brūci, kā arī alkohola reibumu.

Policijas darbinieki noskaidrojuši, ka vīrietis sadurts Ziedu ielā 12, kur kompānijā notikusi iedzeršana. Aizdomās par vīrieša saduršanu tiek turēts 1947.gadā dzimušais Māris. Viņš ir aizturēts un atrodas Valsts policijas īslaicīgās aizturēšanas telpās. Par notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 126.panta 1.daļas – par tīša vidēja smaguma miesas bojājuma nodarīšanu.

Dēls terorizē māti

Pašvaldības policijas darbinieki 12.martā pulksten 18.20 no Valsts policijas saņēmuši izsaukumu uz Raiņa ielu 11, kur pie mājas atradusies apmaldījusies gados veca sieviete. Liepājas Pašvaldības policijas Informācijas nodaļas speciāliste Ilze Kozika pastāstīja, ka noskaidrots sievietes vārds un dzīvesvieta un 1921.gadā dzimusī kundze nogādāta mājās. Tad atklāts, ka sievietei pāri dara viņas pašas dēls. Sirmgalve sūdzējusies par sliktiem sadzīves apstākļiem un to, ka viņas 1942.gadā dzimušais dēls, ar kuru viņa dzīvo kopā, bieži lieto alkoholu un atņem viņai pensiju. Sieviete arī sūdzējusies, ka trīs dienas nav ēdusi, jo neesot naudas. Savukārt pēc kaimiņu vārdiem secināts, ka dēls mēdzot arī fiziski ietekmēt savu māti. Par notikušo informēts Sociālais dienests.

No liesmām izglābj klaidoni

12.martā ap astoņiem vakarā ugunsdzēsēji saņēmuši izsaukumu uz Tirgoņu ielu 22, kur bija izcēlies ugunsgrēks četrstāvu dzīvojamās ēkas pagrabā. Ugunsdzēsēji no liesmām izglābuši kādu bezpajumtnieku. 1959.gadā dzimušais Jānis, kurš bija saindējies ar dūmiem, nodots ātrās palīdzības mediķu aprūpē. Vīrietis stacionēts. VUGD speciālisti skaidro, ka ugunsnelaimes iemesls bijusi neuzmanīga rīcība ar uguni – Jānis pīpējot aizdedzinājis savu migu.

Atlaiž reibumā aizmigušo dzelzceļa strādnieci

VAS "Latvijas dzelzceļš" Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Biruta Sakse aģentūrai LETA pastāstījusi, ka dežurante atzinusi savu vainu alkohola lietošanā, kā arī tajā, ka darba laikā un darba vietā aizmigusi. B.Sakse uzsver, ka tāda rīcība nav savienojama ar atrašanos darbā uz dzelzceļa. Dežurante atbrīvota no darba par darba pienākumu nepildīšanu, kaut arī ir pieredzējusi un uz dzelzceļa nostrādājusi 20 gadu. "Kurzemes Vārds" jau rakstīja, ka 10.martā ap pusseptiņiem no rīta Cukura ielas pārbrauktuvē dzelzceļa dežurante tika atrasta piedzērusies un aizmigusi. Šā iemesla dēļ uz aptuveni 10 minūtēm tika kavēta satiksme. Situāciju glāba Pašvaldības policijas darbinieki, kuri pamodināja neapzinīgo strādnieci.

Meklē pazudušu vīrieti

Liepājas policija lūdz iedzīvotāju palīdzību bez vēsts pazudušā 1957.gadā dzimušā Vigņa Siksnas atrašanās vietas noskaidrošanā. Vīrietis šā gada 26.janvārī izgājis no savas dzīvesvietas Kalētu pagasta Rijniekos un nav atgriezies. V.Siksnas pazīmes: augums 170 cm, vidējas miesasbūves, tumši sprogaini mati. Īpašas pazīmes: labajai rokai amputēta puse no radītājpirksta un puse no vidējā pirksta, uz labās rokas delma redzams tetovējums ar iniciāļiem "V.S.". Visus, kam ir zināma jebkāda informācija par meklējamo, policija lūdz zvanīt pa tālruni 02, 112, 3404502, 3404531 vai 3404533 vai arī vērsties tuvākajā policijas iestādē.

Meklē vīrus ar lācīti

Valsts policija saņēmusi sūdzību, ka 12.martā ap pieciem pēcpusdienā notikusi zādzība SIA "Demants" veikalā "Saigon", Pulkveža Brieža ielā 16. Pagaidām nenoskaidrotas personas no veikala aiznesušas dzeltenu spēļu lāci, par to nesamaksājot 19,50 latu. Aizdomās tiek turēti divi vīrieši. Policijas darbinieki, vadoties pēc zagļu apraksta, meklē vīrus ar lācīti.