Kurzemes Vārds

18:36 Otrdiena, 11. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Brīvbrīdis

Reiz notika tā…
Ne Vija Artmane, ne Lilita Ozoliņa

Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības Liepājas pilsētas padomes priekšsēdētāja Irēna Opšteine nesen atgriezusies no brauciena uz Turciju. Gaidot izlidošanu atpakaļ uz Liepāju, Antālijas lidostā viņa piedzīvojusi interesantu notikumu.

Pie reģistratūras, kur pierakstās lidojumam uz Rīgu, tobrīd bijis ļaužu pilns un stāvējusi gara rinda, kuras galā nostājusies arī Irēna ar savu kungu Viljamu. Līdzās reģistrējušies ļaudis lidojumam uz Omsku. Kamēr liepājniece rāmu garu vērusies tālumā, sākusies kņada. "Ļuda, Vera, Maša, skatieties, skatieties, redziet, kas tur stāv! Nu, tā slavenā latviešu aktrise!" (saruna notikusi krievu valodā). Tad viena no jaunietēm pieskrējusi pie Irēnas un aizrautīgi jautājusi: "Vai tā tiešām esat jūs?" Un saņēmusi atbildi: "Kā tad, tā esmu es!" Jautātāja, daudz nekavējoties, metusies atpakaļ pie savām draudzenēm un saukusi, lai sameklējot kādu blociņu autogrāfam.

Latviešu grupa, kas līdz tam ar smaidu sekojusi līdzi notiekošajam, saprotoši sarosījusies un piedāvājusi liepājniekiem vietu rindas sākumā, lai viņi ātrāk tiktu pie reģistratores. Un, kamēr jaunietes meklējušas kādus priekšmetus, uz kuriem atstāt sev mīļās latviešu aktrises nenovērtējamo autogrāfu, Opšteinu pāris jau bija pazudis no redzesloka. V.Opšteina kungs, novērtējot situāciju, teicis: "Nezin, ar kuru no mūsu gaišmatainajām aktrisēm viņas tevi sajauca, ne tu pēc Lilitas Ozoliņas izskaties, ne arī tev ir tik cienījams vecums kā Vijai Artmanei!"


Mans vārds

No šonedēļ svinamajām vārdadienām populārākais vārds sievietēm ir Aija, kas dots 8091 Latvijas sievietei, bet vīriešiem – Guntis (6364 vīrieši), informēja Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde. Vārdadienu šonedēļ svinēja vai svinēs arī 7607 Ilonas, 1206 Aivas, 369 Gerdas, 173 Ģertrūdes, 164 Matildes, 137 Adelīnas, 64 Ulrikas, sešas Imaldas, četras Amildas un trīs Amaldas, 4090 Guntari, 1852 Aivji, 1455 Ernesti, astoņi Balvji un seši Guntri.

Guntars Roga, akciju sabiedrības "UPB" ražotnes "Aile" projektu inženieris:
– Vecāki izvēlējušies man vārdu, šķirstot kalendāru, un viņu izvēle kritusi tieši uz Guntaru ar "t", nevis ar "d", jo šī forma neesot patikusi. Tas, starp citu, arī ir galvenais misēklis ar manu vārdu, jo cilvēki nereti jauc un pārprasa vai esmu Guntars vai Gundars. Jau klasē bijām Guntars un Gundars, arī darbā man ir kolēģis Gundars, tāpēc komunicējot vienmēr drošības pēc piesaucam klāt uzvārdu, lai nejūk. Ar savu vārdu esmu gluži apmierināts, jo, kādu vecāki izraudzījuši, ar tādu arī jādzīvo, ko tur daudz galvu lauzīt. Pēc Gunāra Treimaņa pētījumiem, Guntari esot izdarīgi, ideju pārpilni eksperimentatori, kas prot argumentēt un izceļas ar oriģinalitāti, un kaut kas no tā visa piemīt arī man.