Kurzemes Vārds

10:25 Otrdiena, 11. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Ar sajūtām – vējā un Liepājā

Šodien ar Liepājas literatūras klasiķu darbu krājuma "Ar sakņu sajūtu vējā" atvēršanas svētku rīkošanu metamies iekšā pilsētas dzimšanas dienas 382.dzimšanas dienas sagaidīšanas priekos. Pēc satura un skata liepājnieciski skarbi romantiskā, bet "Kurzemes Vārdam" kā izdevējam sirdij tik tuvā grāmata mums pašiem vispirms deva prieku darboties pilsētas svētku priekšvakarā, un tieši par to vēlos pavēstīt.

Kad sirsnīgā dzejniece un dramaturģe, bet nesen Liepājas literātu apvienotājas lomu savos plecos likusī Sandra Vensko nāca klajā ar ideju apkopot spēkus spēcīgāko pilsētas literātu svaigāko darbu krājuma izdošanā, mums vispirms patika pati ideja. Par iznākumu, jāteic godīgi, mazliet māca šaubas, jo rakstnieku radošās dvēseles jau pēc būtības ne vienmēr spēj savienoties kopējā ritmā, turklāt vējš pēdējos gados literatūras nozarē bieži vien pūtis tā, ka mūzas, šķiet, apzināti devušās katra savā virzienā. Tomēr, kā jau reizēs, kad rokas darba nebijās, darbs šķīlās uz priekšu.

Ar Sandru vienojāmies, ka viņa sarūpēs tos darbus, kas vislabāk norādīs uz Liepājas literatūras vērtīgākajiem graudiem šā gada sākumā, bet "Kurzemes Vārds" ķērās pie grāmatas tehniskās sagatavošanas un nepieciešamo finansiālo resursu meklēšanas. Starp citu, tos atrast nebija grūti, jo jau vairākkārt dažādu kultūras vai labdarības projektu veidošanā esam pieredzējuši, ka mūsu pilsētā var sameklēt un piesaistīt finanses, ja vien idejai ir konkrētas aprises. Arī šoreiz gan Kultūras pārvalde, gan mecenāts Aloizs Norkus uz iesaistīšanos projektā nebija lūdzami, piekrītot labprāt.

Viss notikušais kopā likts, "Kurzemes Vārdam" liek šķetināt ideju par literātu darbu regulāru izlasi pilsētas dzimšanas dienā arī turpmāk. Un rosināt arī citus darboties kāros iesaistīties pilsētas dzimšanas dienas organizēšanā. Turklāt jūs jau droši vien paši zināt, ka darbojoties mazāk gribas meklēt blusas citu veiktajā. It īpaši, ja ņemam vērā, ka pilsētas dzimšanas dienas sarīkojumos daudzi no pasākumiem ir bez maksas. Gaišu šo nedēļas nogali!

Edgars Lūsēns