Kurzemes Vārds

09:52 Otrdiena, 11. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Atgriežoties pie publicētā

Nav jau tā, ka mēs tikai ņemam…
Miks Kuncītis

"Kurzemes Vārda" nesenajā publikācijā kāds vīrs, kas sevi dēvēja par spiningošanas veterānu, aicināja saudzēt līdakas un pauda uzskatu, ka spiningošanas sezonu vajadzētu atklāt tikai jūnijā, nevis 1.maijā, kad līdakas, viņaprāt, vēl neesot iznārstojušas. Sašutis par šādu izteikumu bija Liepājas Makšķernieku kluba biedrs Dainis Dulpiņš, kurš domā gluži pretēji – spiningošanas sezonai noteikti jāsākas maijā, jo šajā mēnesī parasti ir labākā cope. Tāpat viņš nepiekrīt anonīmā makšķernieka uzskatam, ka zaļsvārces maijā vēl ir pilnas ar ikriem.

Pieredzējušais makšķernieks D.Dulpiņš pastāstīja, ka Liepājas ezers salīdzinājumā ar citām ūdenstilpēm esot ļoti specifisks, jo mums pavasaris iestājas krietni agrāk un arī zivju nārsts noriy straujāk. Svarīgs aspekts ūdens radību vairošanās procesā ir ūdens temperatūra, kas mūsu seklajā ūdenskrātuvē palielinās daudz ātrāk, nekā tas, piemērām, ir Latvijas austrumu puses ezeros, kas ir daudz dziļāki. Dainis gan nenoliedza, ka dažkārt maijā trāpoties pa kādai zaļganajai skaistulei, kas nav iznārstojusi, taču tie ir tikai atsevišķi un ļoti reti gadījumi.

Tā kā mūspuses lielākajā ūdenstilpē maijs parasti ir ražīgākais, spiningošana šajā laikā ir ļoti nepieciešama, jo galu galā Liepājas ezers tiek apsaimniekots un tieši šajā mēnesī licenču cena ir visdārgākā – 10 latu. Šī nauda nonāk biedrības "Liepājas ezeri" pārziņā, kas gādā, lai zivju resursi tiktu atjaunoti un palielināti. Tāpat par šiem līdzekļiem notiek ezera sakopšanas darbi, kā arī no pagājušā gada beigām darbu uzsācis vēl viens zivju inspektors, kas vistiešākajā nozīmē rūpēsies par to, lai attiecīgajā ūdenskrātuvē tiktu ievēroti makšķerēšanas noteikumi.

"Nav jau tā, ka mēs tikai ņemam un neko nedodam pretī, jo tagad, kad Liepājas ezers ir licencēta makšķerēšanas vieta, notiek arī zivju resursu atjaunošana. Un pat gadījumā, ja līdakām kaut kādu iemeslu dēļ nārsts nav padevies, tad tās tik un tā tiek pavairotas mākslīgi", stāsta D.Dulpiņš, piebilstot, ka šovasar ezerā iemājos ap diviem miljoniem līdaku kāpuru.