Kurzemes Vārds

13:30 Trešdiena, 5. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Problēma

Kur un kā ēdīs bērnudārza "Dzintariņš" mazuļi

"Kurzemes Vārds" saņēma vēstuli no pirmsskolas izglītības iestādes "Dzintariņš". Tajā uzdots jautājums par bērnu ēdināšanas reorganizāciju. "Vadītāja vecāku kopsapulcē nostādīja mūs fakta priekšā, ka bērnudārzā "Dzintariņš" tiks veikta reorganizācija, proti, tiks likvidēta bērnudārza virtuve un ēdienu bērniem piegādās gatavā veidā no firmas," rakstīts vēstulē. Un turpināts: "Kategoriski pret to iebilstam, jo pašlaik bērnudārzā tiek gatavots kvalitatīvs un silts ēdiens, kas atbilst visām prasībām. Mūsu bērnudārza virtuve arī ir viena no tām Liepājas pilsētā, kas pilnīgi atbilst visām prasībām. Tāpēc esam neizpratnē par vadītājas vienpersonisku lēmumu liegt bērniem labu un kvalitatīvu ēdienu, kas tiek gatavots uz vietas, turklāt, likvidējot virtuvi, likvidē arī darba vietas vairākiem cilvēkiem, kas pašlaik strādā virtuvē. Pārsteidz tas, ka vienpersoniski tiek pieņemts lēmums gan bērnu vecākiem, gan bērnudārza personālam aiz muguras un tad formāli tiek sasaukta vecāku kopsapulce, kurā mēs tiekam nostādīti fakta priekšā, nevis tiek meklēts labākais variants kopējiem spēkiem.

Slēdzot līgumu ar uzņēmumu, kurš piegādās bērniem ēdienu, pieaugs arī maksa par bērnudārzu, jo mums taču būs arī jāsedz transporta pakalpojumi, un ēdiena kvalitāte un ēdienkarte netiks kontrolēta, ko tagad jebkurā brīdi var veikt bērnudārza medicīnas māsa. Mēs nevēlamies, lai mūsu bērniem tiek pasniegts nez kur un kādā veidā pagatavots ēdiens, kurš atdziest, kamēr to transportē līdz bērnudārzam. Vēlamies, lai vadītāja atsauc savu vienpersonisko lēmumu un lai mūsu bērnudārzā paliek visām prasībām atbilstoša mūsu virtuve. Lūdzam jūs palīdzēt risināt šo jautājumu un atspoguļot to presē."

Ar vēstules saturu redakcija iepazīstināja pirmsskolas izglītības iestādes "Dzintariņš" vadītāju Rutu Āboliņu un saņēma viņas skaidrojumu jautājumā par ēdināšanas pārstrukturizācijas iecerēm:

"Iepazinusies ar vecāku vēstuli, gribu izskaidrot situāciju. Pirmkārt, lēmumu par virtuves likvidāciju es nepieņēmu vienpersoniski. Kad man piedāvāja variantu, ka bērnus varētu ēdināt centralizēti, rūpīgi padomāju par mūsu iestādes virtuvi, kura vēstulē tik ideāli raksturota.

Virtuves plīts atrodas ekspluatācijā no 1980.gada, un kuru katru brīdi tā var atteikties darboties, jo remonts jāveic katru gadu, bet šādu veco plīšu detaļas vairs neražo. Virtuves cepeškrāsns darbojas no 1980.gada, un arī tā nekalpos mūžīgi. Virtuvē ir divi padomju laika elektrokatli, kuru remonts vienmēr prasa milzu piepūli, un dabūt detaļas ir liela problēma. Ledusskapji Sx–056 kalpo no 1980.gada, patērē mūsdienu tehnikai neatbilstoši pārmērīgu elektroenerģijas daudzumu, vasarā, kad telpa sakarst, ledusskapji sāk tecēt. Virtuvē apmēram puse no traukiem ir jāmaina. Tā ka mūsu ideālajā virtuvē problēmu ir daudz.

Otrkārt, pirms izskaidrot kolektīvam un vecākiem iespēju bērnus ēdināt centralizēti, vēlējos pamatīgi izpētīt, kā tas notiek Kristīgajā bērnudārzā, kā firma piegādā ēdienus, cik kvalitatīvi gatavo. Visiem saviem vecākiem varu teikt, ka piedalīšos visās grupu sapulcēs un sīki izskaidrošu un pastāstīšu par bērnu ēdināšanu Kristīgajā bērnudārzā, jo es un arodbiedrības priekšēdētāja Liene Lejmalniece iepazināmies, kā notiek bērnu ēdināšana centralizēti. Vecāku kopsapulce nav sasaukta tāpēc, ka mums pārāk maza zāle, lai sapulcētos 260 vecāku vienviet. Notika pārrunas ar 12 vecākiem, kas bija satraukušies, un šķiet, ka viņus nomierināju. Turklāt mana kabineta durvis jums vienmēr atvērtas. Nāciet un interesējieties, kas ļoti satraukušies.

Ļoti satrauktos vecākus varu nomierināt jau tagad, ka maksa par bērnu ēdināšanu nepalielināsies, maksāsit tāpat kā citos dārzos. Ēdienu atved 80 grādu karstu, tā kvalitāti kontrolē attiecīgas instances, un aktīvu dalību jautājumos par bērnu ēdināšanu var ņemt arī vecāki.

Sagatavojusi Daina Meistere