Kurzemes Vārds

13:00 Pirmdiena, 17. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Sports

Pietrūka tikai uzvaras
Ints Grasis

Kaut arī līdz Latvijas virslīgas čempionātam jāgaida vēl vairāk nekā trīs nedēļas, vakar Liepājā ienāca futbols. Ienāca ar neizšķirtu "Liepājas metalurga" un Igaunijas čempionu – "Levadia" – savstarpējā spēlē.

Baltijas līga.

"Liepājas metalurgs" – "Levadia" (Tallina) 1:1 (1:1).
"Liepājas metalurgs"
: Spole, Zirnis, Kļava, Ivanovs, Surņins, Petrenko (Petkovičs, 46.), Tamošausks, Miceika, Kalons, Karlsons, Kecs (Krugļaks, 85.).
Vārtu guvēji: "Liepājas metalurgs" – Kļava (32. no 11 m); "Levadia" – Kinks (37.).
Brīdinājumi: "Liepājas metalurgs" – Miceika (68.); "Levadia" – Kotenko (31.), Smirnovs (88.).

Neraugoties uz drēgnajiem, bet citādi patīkamiem laika apstākļiem, sezonas pirmais mačs neierastajā vietā – "Daugavas" stadiona rezerves laukumā uz mākslīgā seguma – izvērtās par īstiem svētkiem. FHK "Liepājas metalurgs" uzbūvētās tribīņu sēdvietas bija pilnas un daudzi liepājnieki, kuri bija noilgojušies pēc futbola un kurus ieintriģēja Baltijas līgas starts un Igaunijas čempionvienības viesošanās, bija spiesti stāvēt kājās aiz stadiona žoga. Kopumā spēli noraudzījās kādi 800 – 900 līdzjutēju (viņu vidū bija arī kāds argentīnietis Toress un brazīlietis Fereira), kaut protokolā tika atzīmēts skaitlis 1200. Bija himna, bija karogi, bija apgaismojums, bija rezultātu tablo. Svētku noskaņai pietrūka tikai paša galvenā – mūsu komandas uzvaras. Liepājnieki to bija vairāk pelnījusi, nekā viesi, bet, runājot par spēli, nevar neiztikt bez standartfrāzēm par pavasarīgu futbolu, saskaņas trūkumu, biežo brāķi piespēlēs.

Jau ar pirmajām minūtēm metalurgi nodemonstrēja, ka ir laukuma saimnieki un uz šī seguma gatavojas sezonai, taču Kecam, kurš pirmajā puslaikā vairākkārt saasināja spēli pie pretinieku vārtiem, gan Karlsonam, kurš puslaika vidū negaidīti nonāca viens pret igauņu vārtsargu, pārspēt mūsu ziemeļkaimiņu izlases otro vārtsargu Arturu Kotenko neizdevās.

No divām epizodēm, kad daudziem tribīnēs esošajiem līdzjutējiem likās, ka mūsu komandas labā jāpiešķir vienpadsmitnieks, lietuviešu arbitrs Vasiļausks izvēlējās to, kurā Tamošausks paklupa uz igauņu vārtsarga kājas, nevis pēc Keca klasiskas paklupināšanas, un šās sezonas metalurgu galvenais pendeļu speciālists Oskars Kļava vārtu vīram neatstāja nekādu cerību. Tomēr jau pēc piecām minūtēm Tarmo Kinks sita efektīgi un precīzi no aptuveni 18 metriem, panākot līdzsvaru, un vienam no diviem stadionā esošajiem igauņu līdzjutējiem visiem klātesošiem bija skaļi jāpaskaidro, ka šis, lūk, atšķirībā no pirmā, bija īsts gols un viņam bija grūti nepiekrist. Ne mūsu centra aizsargi – Kļava, Ivanovs, ne balsta pussargu amatu pieprotošie Petrenko, Miceika nez kāpēc šo laukuma sektoru bija atstājuši pilnīgi tukšu.

Mūsu komandas uzbrukumiem nebija noslēguma, pietrūka aktīvākas darbības laukuma malās, igauņu aizsardzību pēc liepājnieku centrējumiem veiksmīgi diriģēja pagājušā gada Igaunijas labākais futbolists Mareks Lemsalu. "Liepājas metalurga" dispečera funkcijas centās uzņemties Tamošausks, viņš veiksmīgi pieturēja bumbu, bet bieži vien tā beidzās ar tās pārturēšanu vai neprecīzu piespēli, bet Miceika, šķiet, pirmajai sezonas spēlei vispār bija izvēlējies nepareizus apavus…

Otrajā puslaikā bīstamākais moments pie "Levadia" vārtiem izveidojās pēc tam, kad Ģirtam Karlsons no apmēram 30 metriem nodimdināja pretinieku vārtu stabu. Taču kopumā pavasarīgajam futbolam nebija ne vainas. To atzina arī tribīnēs sēdošais Latvijas izlases galvenais treneris Jurijs Andrejevs. "Ne viss izdodas, bet spēle nebija slikta. Liepājniekiem bija pārsvars, taču vajag taču arī gūt vārtus," viņš sacīja. Protams, izlases vadītājs īpaši vēroja metalurgu aizardzības līniju un Karlsonu. "Ģirtam bija trīs labi momenti, kurus viņš neizmantoja, tas ir vienīgais mīnuss, taču viņš noteikti bija bīstamākais no metalurgiem."

Citā Baltijas līgas spēlē "Ventspils" izbraukumā ar 1:0 pārspēja Tallinas "TVMK". "Liepājas metalurgs" nākamo spēli aizvadīs šosestdien viesos pret "Žalgiri".

Komentāri

"Liepājas metalurga" galvenais treneris Benjamins Zelkēvičs:
– Laukumā bija daudz cīņas. Izveidojām vairākus labus vārtu gūšanas momentus. Vāji nospēlēja Tamošausks un Miceika. Skaidrosim, kāpēc tā. Labi sevi parādīja Kecs un Kalons. Turpinām meklēt papildinājumu. Ja kāds no pašreizējiem leģionāriem domā, ka viņa vieta sastāvā ir garantēta, viņš maldās.

"Levadia" galvenais treneris Tarmo Rūtli:
– Šī izbraukuma spēle bija ļoti grūta, bet punktu izcīnījām. Liepājnieki ir laba līmeņa komanda. Futbols un skatītāju atsaucība Latvijā un Lietuvā ir augstākā līmenī nekā pie mums.


Liepājas kikbokseri starp labākajiem

Rīgā beidzies Latvijas atklātais čempionāts kikboksā, kurā 12 komandu konkurencē trešo vietu ieņēma Liepājas klubs "H sports".

Liepājnieku treneris Genādijs Čikomasovs pastāstīja, ka mūsējie šajos mačos izcīnījuši 15 medaļas, no kurām divas bija zelta, četras sudraba, bet deviņas bronzas. Čempionu titulu Liepājai izcīnīja Estere Palapa (līdz 50 kg), kura finālā līdzīgā cīņa pa punktiem pārspēja polieti, bet vīriešu konkurencē no mūsu kikbokseriem labākais bija Igors Gončerovs (līdz 91 kg). Pirmajā spēkošanās reizē viņš savu pretinieku no Rīgas nokautēja, bet izšķirošajā cīņā liepājnieks ar tehnisko nokautu pieveica ventspilnieku. Apkopojot komandu kopējos rezultātus, "H sports" ieņēma trešo vietu, atpaliekot vienīgi no uzvarētājiem Rīgas kluba "Budo centrs" un Polijas kikbokseriem.